Boksas

Volodymyras Klyčko sieks apginti čempiono vardą 12-ą kartą paeliui

Spread the love

Naktį iš šeštadienio į sekmadienį sunkiasvorių susirėmimas sudrebins bokso pasaulį, kuomet ukrainietis Volodymyras Klyčko (57 perg., 50 nok., 3 pral.) gins unifikuotą čempiono titulą ( IBF, IBO, WBA super, WBO) prieš amerikietį Tony Thompsoną (36 perg., 24 nok., 2 pral.).

Tai bus jau antroji akistata tarp šių kovotojų, pirmąją kovą prieš ketverius metus laimėjo ukrainietis  nokautu vienuoliktame raunde. Tai buvo, ko gero, pati sunkiausia Klyčko pergalė ginant čempiono statusą nuo to laiko, kai 2006 metais iškovojo IBF ir IBO titulus. Tačiau ir ar šį kartą Tony Thompsonas gali užkurti pirtį Klyčko ir apskritai kokios jo galimybės iškovoti pergalę? Pirmiausia reikėtų pažvelgti į pirmąjį jųdviejų susitikimą ringe ir veiksnius, kurie lėmė tokį atkaklų mūšį.

Fiziniai faktoriai.  Pagal savo stotą Volodymyras Klyčko yra didelis sunkiasvoris, kurio ūgis 198 centimetrai, o masė svyruoja tarp 109-112 kilogramų, sieksnis 206 centimetrai, deja, žvelgiant į sąrašą boksininkų su kuriais ukrainietis kovėsi tik vienas kitas prilygo jam fiziniais duomenimis. Tony Thompsonas yra tame tarpe – jo ūgis siekia 196 centimetrus, masė apie 113-116 kilogramų ir rankos yra ilgesnės esant 207 centimetrų sieksniui. Kaip matysime tai padėjo Thompsonui, kaip ir padėjo, jog jis kaunasi kairerankio stovėsena.

Pirmoji dvikova. Pradžioje Thompsonas buvo agresorius, tačiau įsibėgėjus kovai  amerikietis išsikvėpė, o Klyčko viduriniuose raunduose kantriai perėmė iniciatyvą į savo rankas. Einant kovai į pabaigą, Klyčko pajuto, jog varžovas nieko pavojingo suregzti nebegali, todėl ryžosi   padidinti apsukas puolime ir pribaigti išsekusį varžovą. Volodymyras Klyčko kovėsi atsargiai, tačiau laiku ėmėsi aktyvesnių veiksmų puolime 11 raunde , o dvyliktą raundą pasiliko kaip rezervą, nesustabdžius Thompsono vienuoliktame.

Žvelgiant į smūgių statistiką, Tony Thompsonas net buvo tikslesnis ir sugebėjo daugiau kartų pasiekti tikslą nei bet kuris kitas Klyčko varžovas. Tony Thompsonas  prieš Volodymyrą Klyčko viso pataikė 37%/150 smūgių , 30%/57 priekinės rankos smūgių, 42%/93 stiprių smūgių, tuo tarpu čempiono statistika kovoje buvo prastesnė:  29%/121 pataikyta smūgių, 22%/36 priekinės rankos smūgių, 35%/85 stiprių smūgių. Nepaisant taiklesnio procento ir gausesnių atakų, Thompsono smūgiai nebuvo tokie aštrūs, kaip Klyčko, o ir pats amerikietis neapskaičiavo savo jėgų ir anksčiau laiko išleido visą garą. Vis tik, negalima kaltinti Thompsono, jog jis pavargo, atvirkščiai bėda ta, jog Klyčko nepavargo nuo amerikiečio gausių atakų į korpusą klinčuose ir artimoje distancijoje. Apskritai, nors ukrainietis kovos metu mažiau svėrė, jis nurungdavo klinčuose Thompsoną šį priredemdamas prie virvių ar net užsikvemdamas ant jo su alkūne ar po pažastimi – tai žinoma ir vargino amerikietį ir nutraukinėjo šiurkščias taktikas atimant erdvę smūgiams.

Pagal priekinės rankos smūgius, Thompsonas pranoko vieną geriausių tokios technikos smūgiuotojų pasaulyje Klyčko. Dėl ilgesnių rankų ir didesnės spartos bei kairerankio stovėsenos – jis privertė neretai Klyčko gintis savo priekine ranka nei pritaikyti savo priekinės rankos smūgį. Tiesa, tokie dažni smūgiai nebuvo itin pavojingi, greičiau padėjo nepaleisti taikinio ir  pasiruošti stipriems kairės smūgiams.

Tony Thompsonui geriausiai sekėsi, kai jis dažnai pipirino priekine ranka, buvo mobilus ir judėjo į dešinę nuo Klyčko dešinės smūgio, bombarduodavo tolimais smūgiais, kurie vertė ukrainietį kabintis, taip sekdavo atakos į korpusą. Nors šios taktikos, kaip pasirodo vėliau nedavė didelių vaisių, Thompsonas atkakliai priešinosi.  Taip pat amerikietis turėjo  savybę gerai atlaikyti ukrainiečio smūgius, o dalį jų sugebėjo blokuoti – tai irgi leido ilgiau išsilaikyti spaudžiant tokį pavojingą smūgiuotoją kaip Klyčko. Tiesa, ir pats Volodymyras Klyčko buvo gana nuspėjamas savo smūgių pasirinkime – jis dažniausiai naudodavo priekinės rankos ir tiesų dešinės smūgius, rečiau šoninius kablius tiek į korpusą, tiek į galvą. Suprantama, toks nuspėjamumas, leido geriau apsiginti amerikiečiui.

Klyčko geriausiai sekdavosi, kai jis užpuldavo visa kruša smūgių, kuri vertė Thompsoną užsidaryti į gynybos kiautą ir gerti smūgius be didesnio išsisukinėjimo judinant galvą, taip pat Klyčko buvo efektyvus įvairindamas savo atakas (nors to nedarė reguliariai vėliau)  ir būdamas aktyvenis raundų pabaigose, kuomet vyresnis Thompsonas priblėsdavo ir tapdavo statiškesnis ir mažiau paleisdavo smūgių. Visgi pirmuosiuose raunduose buvo aišku, jog Thompsonas negali ilsėtis ir ryti Klyčko smūgius, o bent jau priversti jį trauktis ir taip mažinti jo  smūgių galią, primesti savo ilgesnių rankų atakas ar gintis judėdamas tam tikra direkcija. Taip pat, Tony Thompsonas nevengdavo po Klyčko atakų atsakyti savomis ir parodyti, jog jis nesužeistas, neįbaugintas. Vis tik jau penktame raunde rodėsi, jog dvikova atima daug jėgų iš abiejų kovotojų, o  septintame, jog Klyčko ištikrųjų stabiliai metodiškai paskirsto jėgas visiems raundams ir jis turi dar pakankamai tęsti. Tiesa, nukritęs kovos tempas tenkino Klyčko, kuris pernelyg neskubėjo triuškinti varžovo, o galbūt ir kiek pailsėjo. Thompsonas ką darė antroje kovos fazėje, tai teėjo tiesiai į Klyčko smūgius, ardavo ukrainiečiui į šonus ir laukdavo savo progos vienu smūgiu viską užbaigti, tačiau iš pirmųjų raundų buvo aišku, jog amerikietis paprasčiausiai neturi galios sužeisti ukrainiečio. Ukrainietis sistematiškai griovė Tony Thompsoną įbėgėdamas ataką priekine ranka ir ją užbaigdamas dešine. Dešimtame raunde akivaizdžiai matėsi, jog pretendentas nebegali pasipriešinti ir yra neblogai priblokštas Klyčko atakų,  o  akimirka, kuomet ukrainietis netyčia užvirto ant Thompsono šiam kainavo dar daugiau jėgų atsistoti, kelis buvo sumuštas ir tai žinoma paskatino čempioną imtis ryžtingesnių veiksmų sekančiame raunde, kuris ir buvo finalinis.

Taktikos.  Praėjus ketveriems metams Volodymyrui Klyčko dabar yra 36 metai, o Tony Thompsonas jau kopia į penktą dešimtį – jam 40. Ar tai turės didelės įtakos kovai? Vargu ar po ketverių metų Thompsonas gali turėti geresnią sportinę formą ir klausimas ar jis gali būti agresyvus ir pakankmai pavojingas, jog priverstų Klyčko taip pat racionaliai kautis kovoje 7-8 raundus, paprastai agresyvus boksininkas neturėtų atsilaikyti prieš Klyčko, ypač nusileidžiantis fiziniais duomenimis. Visgi Thompsonas turi neblogą smakrą, ūgį, ilgas rankas, judėjimą ir kaunasi iš kairerankio pozicijos – visi fakoriai leidžia manyti, jog Klyčko turės skaitytis su Thompsonu ringe ir pernelyg neskubės ir išnaudos duotą laiką, kurio bus net dvylika raundų. Tačiau reikėtų manyti, jog kovą Klyčko turėtų užbaigti kovą anksčiau nei pirmoje kovoje – 8-9 raunde, jei bus agresyvesnis galimas daiktas ir viduriniuose raunduose. Klyčko turėdamas stipresnį smūgį pats turėtų daugiau smogti į korpusą, mašyti atakas labiau ir pradėti daugiau smogti kombinacijas nuo 3-4 raundo, leisti apvargti varžovui, Klyčko turi priversti Thompsoną judėti, ypač ankstesniuose raunduose. Galbūt Klyčko gali pritaikyti kairįjį šoninį kablį, kuris būtų efektyvus po Thompsono priekinės rankos atakų. Jei Klyčko pralaiminės priekinės rankos smūgių dvikovą, o Thompsonas kausis atsargiau, Klyčko bus priverstas smogti kablius artimesnėje distancijoje nei jis įpratęs.

Tuo tarpu, Thompsonas negalėdamas aktyviai ir metodiškai nukamuoti Klyčko, turėtų būti pasirengęs ilgam vakarui ir turi galbūt remtis atsargesnia taktika, jis turi ilgesnią priekinę ranką tad turi ją primesti, laukti Klyčko dešinės smūgių, jų išvenginėti ir stengtis kontraatakuoti, o ne būti statiškas ir užsidaręs gindamasis. Galbūt, Thompsonui net būtų paranku padaryti kovą kiek nuobodoka bent jau pradžioje. Klyčko žino, jog Thompsonas yra kovotojas ir nėra linkęs nusileisti, tad pirmuose raunduose vargu ar šoks tiesiai atakuoti, tuo ir reikia pasinaudoti Thompsonui – naudoti racionalesnę taktiką pradžioje ir daugiau pasilikti degalų vėliau, kuomet Klyčko gali nieko kito nelikti, kaip aktyviau pulti ar net siekti nokauto. Bus įdomu stebėti kokias taktikas pasirinks abu boksininkai ir ar padarė pakeitimų nuo praeito susirėmimo ringe.

Prognozė. Volodymyro Klyčko pergalė  nokautu 7-9 raunde. Klyčko jau ne kartą yra kovęsis revančinėse dvikovose ir jose pasirodęs pajėgiau – nokautavo Samą Peterį ir Chrisą Byrdą ko nepavyko padaryti pirmosiose kovose, įveikė Lamoną Brewsterį (boksininką, kuriam pavyko nokautuoti ukrainietį). Tony Thompsono pergalių statistika yra tendencinga – iš 36 pasiektų pergalių 24-ios pasiektos nokautais, tačiau pažvelgus atidžiau 21 jų yra techniniai nokautai, kas reiškia, jog amerikietis priešininkus nukaudavo didele smūgių akumuliacija, kuri priversdavo įsikišti teisėją ir sustabdyti kovą, nes varžovas nebegalėdavo pasipriešinti ar kildavo pavojus rimčiau būti sužalotam tęsiant kovą. Volodymyras Klyčko gali praleisti vieną kitą smūgį, tačiau jis pernelyg mobilus ringe ir turi gerą gynybą, nevengia apsikabinti varžovo ir taip nutraukinėti atakas. Tony Thompsonas nuo jų pirmosios kovos sėkmingai žygiavo link pretendento statuso – jis nokautavo 4/5 iš savo varžovų, tačiau pastarosios trys nesiekė keturių raundų trukmės, kas leidžia manyti, jog Thompsono kūnas nebus pripratęs prie ilgos ir sekinančios 12 raundų kovos. Taip pat, Klyčko paskutinį kartą kovėsi šių metų kovo 3 dieną, tuo tarpu Thompsonas praėjusių metų gegužės 27 dieną.

Istorija. Kaip žinia tai bus 12 kartas, kuomet Volodymyras Klyčko gins savo čempiono statusą. Pagal šią kategoriją, Klyčko jau yra aplenkęs didingąjį Muhammadą Ali, Lennoxą Lewisą, Joe Frazierį, Mike‘ą Tysoną, Jacką Johnsoną ir susilyginęs su kanadiečiu Tommy Burnsu , kuris titulą laikė 1906-1908 metais. Už ukrainietį sunkiasvorių čempiono titulą daugiau kartų yra apgynę tik Larry Holmesas – 20 kartų ir Joe Louisas 25 kartai.

V. Klyčko ir T. Thompsono kova – liepos 8 d. 00.00 val.– tik per “Viasat Sport Baltic”.

Leave a Comment