Boksas

Vitalijus Kličko – Dereckas Chisora kovos apžvalga

Spread the love

Šį šeštadienį, Miunchene (Vokietija) Olympiahalle arenoje (virš 15 tūkst.)įvyks dvikova dėl WBC sunkaus svorio čempiono titulo, kurios metu ukrainietis Vitalijus Kličko (43-2,40KO‘s) bandys apginti organizacijos karūną 7 kartą iš eilės  prieš britą Derecką Chisorą (15-2, 9 KO‘s). Vitalijus Kličko pasirinko šį varžovą, nes manė, jog britas buvo pranašesnis kovoje prieš suomį R. Heleniusą, kuriam teisėjai abejotinu verdiktu atidavė pergalę ir Europos čempiono titulą. Galima sakyti, ukrainietis kaunasi su vertu pretendentu į čempiono titulą.

Statistika. Pirma, reikėtų, ko gero, remtis skaičiais : Vitalijus Kličko yra turėjęs beveik 2/3 daugiau profesionalių kovų iš kurių 15 buvo pasaulinio lygio titulo kovos, 4 Europos lygio titulo kovos, Kličko turi 93 procentų nokautų santykį. Viskas atrodo įspūdingai įskaitant ir tai, jog ukrainietis iš esmės nėra pralaimėjęs nė vienos kovos. Kovoje prieš Chrisą Byrdą Kličko pirmavo, tačiau nutraukė kovą dėl peties traumos, prieš Lennoxą Lewisą Kličko taip pat pirmavo, vis dėlto, dvikova buvo sustabdyta dėl daugybinių žaizdų veido srityje. Dereckas Chisora yra turėjęs 3 titulines D. Britanijos lygio kovas ir 1 Europos lygio titulinę kovą. Brito nokautų santykis nėra itin žemas, tačiau taip pat neįspūdingas – 60 procentų. Fiziniai skirtumai taip pat didžiuliai  šioje dvikovoje Kličko naudai: 14 cm ūgio pranašumas ir 15 cm sieksnio pranašumas. Tiesa, Chisora net 12 metų jaunesnis, nors amžius gana subtilus dalykas. Britas teigė, jog Kličko kovos nuobodžios ir kad šis kaunasi su senais arba mažais nors pats savęs mažu nelaiko, ko gero, dėl stambaus kūno sudėjimo ir didelės masės.

 

Varžovo pasirinkimas. Kalbant apie Kličko – jis jau būdamas 27 metų kovėsi dėl WBO karūnos ir turėjo 24 kovas savo sąskaitoje iš kurių 24 baigėsi nokautais. Tuometu jis buvo kylanti sunkaus svorio superžvaigždė, ko negalima pasakyti apie Chisorą, nors apskritai ir apie visą sunkiasvorių divizioną šiuo metu. Tad ar Kličko turi iš ko rinktis? Vargu. Nors divizione yra aukštesnių vyrukų nei Chisora: Alexanderio Dimitrenko ūgis 201 cm, Roberto Heleniuso 201 cm, Tysono Fury 206 cm. Pastariesiems dviem dar trūksta patirties ir fizinio pasirengimo, tačiau Dimitrenko savo reziumė turi 33 kovas ir jis WBC reitinguose užima 2-ą vietą, kai tuo tarpu Chisora tik 15-tą. Tysonas Fury užima 7-tą, Heleniusas 8-tą, Denisas Boytsovas (4-tas) turi puikų pergalių santykį – 24 KO’s/29  ir nė vieno pralaimėjimo. Šie vyrukai gal ir nėra supertalentai ar itin pavojingi smūgiuotojai, tačiau atsižvelgiant į skaičius – jie pranašesni už Chisorą. Kita vertus, Chisora neoficialiai įveikė tą patį Heleniusą, kuris yra 3-as IBF, 1-as WBO, 3-as WBA reitinguose, todėl galima britui suteikti kreditą.

 

 

Pagrindiniai duomenys

V. Kličko ( 43-2, 40 KO‘s)

D. Chisora ( 15-2, 9 KO‘s)

40 m.

amžius

28 m.

201 cm.

ūgis

187 cm.

203 cm.

sieksnis

188 cm.

111-115 kg.

svoris

107- 112 kg.

 

Boksininkų galimybės ir taktikos. Dereckui Chisorai, ko gero, neteks sukti daug galvos kokį planą reiks įgyvendinti ringe. Jis darys ką ir visad daro ringe – bandys kautis artimoje distancijoje, sumažinant erdvę panaikinti Kličko ūgio ir ilgų rankų pranašumą, tuomet atakuoti korpusą ir galvą trumpais kabliais. Per paskutinę kovą su Heleniusu pademonstravo tai, kas nuo jo priklauso – neblogą smūgių spartą ir neblogą galvos linksėjimą ir judėjimą pažemiais siekiant išvengti džiabų ir prieiti prie varžovo. Vis dėl to, britas negali būti pernelyg beatodairiškas puldamas – ypač ringo viduryje ir plačiais kairės kabliais į kuriuos Kličko galėtų atsakyti kontraatakomis. Chisora turi tiksliai žinoti kada ir kaip reikia pulti Kličko ringe. Jam reikės būti itin techniškam vengiant smūgių, greitam, fiziškai gerai pasirengusiam, pritaikyti brutalias taktikas. Jei Chisora nesugebės prieiti prie Kličko korpuso ar bent jau prispausti prie virvių, jis beveik neturi šansų.

Vitalijų Kličko paprastai niekas netalžo prirėmęs prie virvių – jis koorinduotas, mobilus, plastiškas, atletiškas, tikslus ir turi tokius smūgius, kurie, ko gero, jau kovos pradžioje sumažina varžovų efektyvumą, apsvaigina. Gindamasis jis neretai atsilošia, pasukdamas pečius jais dengiasi ir ištiesia ilgas rankas – tad taikinys varžovui būna retai pasiekiamas, o esant arti jis „suriša“ priešininko rankas ir teisėjui belieka tik išskirti. Kličko mėgsta smūgiuoti tiesų dešinės smūgį, džiabą, pusiau kablį pusiau smūgį iš apačios kaire, iš apačios į korpusą. Kličko smūgių sparta nėra maža, jis nėra nerangus gal dėl to, jog jis daugiau smogia tiesesnių rankos smūgių nei stiprių smūgių, kurie reikalauja didesnio užsimojimo ir laiko tokiam aukštam ir neypatingai greitam boksininkui. Žinoma, jis aukštas ir išnaudoja savo ginklus, tačiau jis visa mase retai užsimoja net ir varžovui apsvaigus ant virvių.

 Prognozė. Jei Dereckas Chisora bus  daugiau nei pranašesnis greičiu, fiziniu pasirengimu ir pritaikys aukštą kovos tempą tuomet jam reikės tikėti, kad jis nuvargins Kličko ir jį palauš antroje kovos pusėje.  Jei Chisora greitai pavargs ir neturės didesnio greičio – jį pamažu raundas po raundo „išardys“ ringo centre, kaip iki tol buvusius varžovus. Kličko turėtų kontraatakuoti, smūgiuoti ir geriau kontroliuoti ringo plotą, būti atsargus, mobilus, koncentruotas. Kovą po 12 raundų taškais turėtų laimėti Kličko, mažiau tikėtinas nokautas 7-10 raunduose. Britas gali laimėti nebent taškais. Dvikova turėtų būti karšta vien dėl puolamojo Chisoros stiliaus, tačiau Kličko smūgiai yra ataušinę net 93 procentus varžovų. Vienas iš jų sieks sumedžioti, kitas apsiginti smūgiais ir gudrumu.

Leave a Comment