Boksas

Vasylis Lomachenko: – ”Čempionu gali ir nebūti, tačiau privalai būti kovotojas.”

Spread the love

Vienu geriausių pagal svorį tarp savo kartos olimpiados boksininkų laikomas ukrainietis Vasylis Lomachenko yra akivaizdus favoritas laimėti lengvo svorio aukso medalį šiais metais vyksiančiose Londono olimpinėse žaidynėse. Nepriekaištingos technikos ir įspūdingos jėgos kombinacija yra būtent tas ginklas, kurio dėka kairiarankis boksininkas iš Odesos yra toks nesulaikomas.

Laimėjai du AIBA pasaulio čempionatus dvejose skirtingose svorio kategorijose. Ar dabar tavo tikslas pelnyti antrąjį olimpinį aukso medalį?

Taip, be abejonės. Toks yra pagrindinis mano tikslas. Jis padeda man susikaupti ir stengtis toliau sunkiai treniruotis, ruošiantis šių metų vasarai.

Papasakok apie Baku. Šešioliktuke buvai visai arti pasitraukimo iš turnyro, tačiau turnyrą užbaigei užtikrintai. Kuri kova buvo įsimintiniausia?

Įsimintiniausia kova buvo prieš brazilą Robsoną Conceicao. Kovos metu jaučiausi esąs stipresnis, tačiau pasirodo, jog taškai buvo skaičiuojami mano priešininkui. Rezultatu likau nepatenkintas, tačiau mūsų apeliacija buvo sėkminga. Prisimindamas tą kovą galiu pasakyti, kad ji buvo sunki ir mano priešininkas kovojo puikiai. Man tai buvo tikras psichologinis išbandymas. Likau labai dėkingas savo treneriams ir kitiems komandos boksininkams, kurie mane morališkai palaikė. Kai tik kovos rezultatas buvo pakeistas, tapau dar alkanesnis pergalių ir niekas negalėjo manęs sulaikyti. Norėjau įrodyti ne tik kitiems, bet ir sau pačiam, kad atėjau čia laimėti.

Esi laikomas stipriu favoritu Londone laimėti auksą. Kaip susitvarkai su tokiu spaudimu?

Man tereikia toliau dirbti, nenuleisti galvos ir susikaupti tam, kas manęs laukia.

Tau dar tik 24 metai. Per savo karjerą gali sulaužyti daugelį rekordų. Ar apie tai galvoji?

Mane visada mokė problemas spręsti tik joms iškilus. Dabar pagrindinis mano uždavinys yra pasirengti ir tinkamai pasirodyti Londono olimpiadoje. Po to matysime, kas bus.

Papasakok apie savo santykius su tėvu, kuris visada būna kartu šalia ringo.

Mūsų santykiai tiesiog puikūs. Jis man yra treneris, tėvas ir mokytojas. Iš širdies jį myliu ir gerbiu. Labai malonu žinoti, kad jis visuomet yra šalia, kad ir kur bebūčiau.

Kas tave užveda?

Sėkmė ir pergalės. Taip pat tėvo pagyrimai, kai žinau, kad jis manimi didžiuojasi.

Savo gimtajame krašte esi laikomas superžvaigžde. Ką apie tai manai?

Superžvaigždės statusas manęs nedomina. Išgarsėjimas taip pat. Myliu boksą, myliu savo sportą ir esu patenkintas, kad mano gyvenimas yra susietas su juo, tačiau šlovė ne man. Esu suinteresuotas tik treniruotėmis ir pergalėmis, daugiau niekuo.

Ukraina Baku įsirašė į istoriją, iškovodama keturis aukso medalius ir vieną sidabro medalį. Koks tikslas Londone?

Šiuo metu turime labai gerą komandą. Suprantu, kad Londone laimėti bus daug sunkiau, nes visi į mus taikysis, o mes negalėsime nieko nustebinti. Bet mes stiprūs ir esu įsitikinęs, kad kaudamiesi iš visų jėgų galime pasiekti daug.

Papasakok apie kitus komandos draugus. Kas tau kelia didžiausią įspūdį?

Kaip jau minėjau, turime tiesiog fantastišką komandą. Joje tvyro draugiška atmosfera ir tarpusavio palaikymas. Mes rūpinamės vienas kitu ir palaikome vienas kitą ne tik kovų metu, bet ir kasdieniniame gyvenime. Aš manau, kad neabejotinas mūsų komandos lyderis yra Alexanderis Usykas. Visi vyrukai jį išrinko komandos kapitonu. Jis yra geroje mokykloje treniruotas boksininkas, turintis gerą techniką, sunkiai dirbantis ir apskritai šalia jo malonu būti, nes jis visada linksmai nusiteikęs.

Kodėl Ukraina yra tokia sėkminga bokso šalis?

Ukrainos bokso mokyklos yra žinomos jau nuo senų laikų, iš tikrųjų dar nuo Sovietų Sąjungos. Turėjome kelis pasaulio ir Europos čempionus, įskaitant Alexanderį Yagubiną, Victorą Savichenko ir daugelį kitų žinomų Europos, pasaulio čempionų bei olimpinių žaidynių aukso medalių savininkų. Galime prisiminti 1996-ųjų olimpiadą Atlantoje, kurioje triumfavo Vladimiras Klitschko. Šiandien turime labai kūrybingą boksininkų ir trenerių komandą. Pasirengimo programa vis labiau tobulinama ir šiuo metu galime pasigirti esantys vieno labiausiai ištobulintų pasirengimo centrų auklėtiniai.

Papasakok apie savo treniruočių rutiną?

Daug valandų praleidžiu sunkiai dirbdamas ir visada atiduodu visas jėgas. Tai man padeda tapti stipresniu ir labiau susikoncentravusiu boksininku. Aš ir toliau turiu tobulėti, o tai galiu pasiekti tik didžiuliu darbu. Jėga ir gera forma yra pagrindiniai akcentai, bet nuolat siekiu patobulinti greitį bei techniką.

Esi neįtikėtinai geros formos ir tavo smūgiai yra itin galingi. Kokia tavo paslaptis?

Viskas labai paprasta. Visi nuopelnai tenka sunkiam darbui ir atsidavimui.

Ar turi kokių nors ypatingų mitybos patarimų?

Tiesą sakant, Ukrainoje yra specialus maistas jėgai stiprinti. Jis vadinamas lašiniais.

Kas yra tavo bokso ikonos? Kas tave įkvepia?

 Kažkokių bokso dievaičių neturiu. Vis dėlto, visada gerbiau ir mėgavausi didžiais bokso specialistais, ypač Mohammadu Ali, Joe Louisu, Floydu Pattersonu ir Roy‘umi Jonesu jaun.

Kaip pradėjai boksuotis?

Kaip jau žinote, mano tėvas yra treneris. Kai man buvo šešeri, jis atsivedė mane į bokso salę, o visa kita jau istorija.

Ar turi kokių patarimų jauniems vaikinams ir merginoms, kurie tikisi sekti tavo sėkmės keliu?

Pagrindinis patarimas, kurį galiu duoti, yra mylėti tai, ką darai, sunkiai dirbti ir niekada savęs netausoti.

Koks yra tavo devizas?

Čempionu gali ir nebūti, tačiau privalai būti kovotojas.

Leave a Comment