Boksas

Turkijoje dėl kelialapio į Londono žaidynes kovosiantys Lietuvos boksininkai tikisi staigmenų iš teisėjų (foto galerija)

Spread the love

Lietuvai Londono žaidynėse jau užtikrintai atstovaus vienas boksininkas, tačiau prie jo gali prisijungti ir daugiau kovotojų. Turkijoje vyksiančiame atrankos į olimpiadą turnyre dalyvaus penki šalies boksininkai, kurie mėgins iškovoti kelialapius.

Konkurencija dėl kelialapių – didžiulė, tačiau Lietuvos bokso federacijos (LBF) prezidentas Darius Šaluga tikisi, kad vienas kovotojas iš Trabzono parsiveš bilietą į Londoną.

„Mūsų uždavinys – prie jau kelialapį laimėjusio E. Kavaliausko turėti dar vieną olimpietį. Tikėkimės, kad viskas bus gerai, iškris palankūs burtai, o teisėjai dirbs gerai“, – teigė D. Šaluga.

Visose svorio kategorijose, išskyrus pirmąją ir antrąją sunkiasvorių kategoriją, dalyvaus po 26 boksininkus. Kitose dvejose – po 16.

Pasirengimas – tarp geriausių

Šeštadienį boksininkai išvyks į Kijevą, kur iki balandžio 13 dienos rengsis atrankos turnyrui. Tuomet lietuviai kartu su ukrainiečiais patrauks į Turkiją. V. Bajevas teigė, jog Ukrainą pasirinko ne atsitiktinai – pasak jo, sprendimą lėmė noras treniruotis su vienais geriausių boksininkų.

„Ukrainą pasirinkome todėl, kad po pasaulio čempionato beveik pusė ukrainiečių tapo pasaulio čempionais. Tai labai stipri komanda. 6 iš jų pateko į olimpines žaidynes. Kitos šalys pasirenka silpnesnius varžovus, tačiau mes nusprendėme, jog pasiruošimas su stipriais varžovais mums duos daugiau naudos“, – kalbėjo V. Bajevas.

Kijeve treneris yra numatęs uždavinį panaikinti psichologinį barjerą. V. Bajevas užsiminė, jog jiems dar teks susitvarkyti ir su svorio kategorijomis.

„Iki šiol pasitikrinome visas klaidas, o dabar paskutinėje stovykloje beliko sportininkus paruošti svorio kategorijoms. Dar yra psichologinis barjeras, kurį jaučia ir treneris. Suplanavome paskutinį etapą, kuriame sportininkus atstatysime ir turime padaryti taip, jog atsirastų noras kovoti“, – kalbėjo treneris.

Nesvarbu, kuris laimės

Treneris Vladimiras Bajevas prisipažino, kad jam nėra svarbu, kuris iš penkių kovotojų laimės kelialapį, tačiau jis atskleidė, kad labiausiai to galima tikėtis iš Vitalijaus Subačiaus, Evaldo Petrausko ir Daugardo Šemioto. Kalbėdamas V. Bajevas užsiminė, jog tikisi daugiau nei vieno kelialapio.

„Nesvarbu, kuris iš boksininkų iškovos kelialapį. Pagrindiniais laikome V. Subačių, D. Šemiotą. E. Skurdelis dalyvauja pirmą kartą ir jis turi šansą tuo pasinaudoti. Optimaliausia būtų turėti du kelialapius, o trys – jau debesyse būtume“, – teigė treneris.

Tiki savo jėgomis

2010 metų pirmųjų pasaulio jaunimo olimpinių žaidynių čempionas E. Petrauskas teigė, kad jaučiasi pasirengęs patekti į suaugusiųjų žaidynes ir tikino, jog tam ruošiasi rimtai.

„Savo galimybę patekti į Londono žaidynes vertinu teigiamai. Tikiuosi, jog pateksiu, dedu visas viltis. Stengiuosi, treniruojuosi atitinkamai. Žinoma, ten bus rimtų priešininkų, tačiau galiu juos įveikti. Su didelėmis pastangomis – viskas įmanoma. Jaunimo olimpiadoje laimėjau pirmą vietą, todėl dabar tikiuosi papulti tarp suaugusiųjų. Jau antri metai, kuomet boksuojuosi su suaugusiaisiais, esu šiek tiek pripratęs“, – teigė E. Petrauskas.

V. Bajevas teigė, jog tiki, kad E. Petrauskas yra pasirengęs laimėti, tačiau pabrėžė, kad jam nėra skirtumo, kuris iš boksininkų iškovos kelialap

„Man sunku pasakyti. Negaliu paimti ir išskirti vieno iš jų. Nėra skirtumo, kuris iškovotų kelialapį, nes mes atstovaujame Lietuvai. Evaldas yra pasirengęs. Dabar liko paskutinis etapas susitvarkyti su svoriu“, – kalbėjo treneris.

Tikisi staigmenų

V. Bajevas užsiminė, kad jau dabar tikisi, jog Turkijoje gali būti įvairių netikėtų teisėjų sprendimų.

„Mūsų sporto šaka priklauso nuo žmogiškojo faktoriaus. Nėra specialios elektronikos. Naudojamas „pianinas“. Būna, kad teisėjai nepaspaudžia mygtuko, nes tam tikru momentu kažko nepamatė. Dar yra antipatijos ir simpatijos šalims. Einant į ringą treneris pirmiausia pažiūri, kas sėdi. Dėl teisėjų sunkiausia kovoti savo žemyne, o pasaulio čempionate yra griežtesnė sistema, todėl kovoti – lengviau. Per žaidynes yra sudaryta geriausia sistema“, – teigė V. Bajevas.

Bajevas teigė, kad kiekvienais metais vyrų situacija sunkėja, nes nuolat prisideda naujų moterų svorio kategorijų. Prieš keletą metų vyko daugiau atrankos turnyrų nei šįkart, nes jie buvo naikinami dėl moterų.

„Paskutinėje olimpiadoje buvo 11 svorio kategorijų, dabar – 10. Moterų bokse jų padaugėja – tada atima iš vyrų. Konkurencija į Braziliją bus dar didesnė, nes prisidės dar viena moterų kategorija. Bet jeigu išlaikysime šią komandą, Rio de Žaneire bus dar geriau”, – kalbėjo treneris.

Ketina nebenaudoti šalmų

Dar kartą pradėta kalbėti, kad boksininkams nereikėtų apsauginių šalmų ir marškinėlių. Jeigu anksčiau kalbos likdavo kalbomis, dabar užsimota rimtai ir ketinama tokį sprendimą priimti iškart po Londono žaidynių. V. Bajevas teigė, kad greičiausiai toks sprendimas bus priimtas ir jis jam pritartų, nes padidėtų traumų skaičius.

„Kai boksininkas būna su šalmu, jis praktiškai nesimato. Kai uždeda moteriai šalmą, kartais negali atskirti. Žinoma, padidės antakių traumų skaičius. Motyvas – kad žiūrovai matytų sportininkus. Be to, viskas yra susieta ir su elektronika, kai žymimi taškai. Dar ir populiarumo aspektas, tačiau svarbiausia – jog būtų galima atpažinti. Uždėkite lengvaatlečiams šalmus ir pažiūrėsime, kaip bus“, – teigė treneris.

E. Petrauskas taip pat sutiktų, kad būtų priimtas sprendimas nebenaudoti šalmų. Boksininkas teigė, jog tuomet būtų išvengta įvairių trikdžių kovoje.

„Be šalmo gal ir geriau būtų. Nieko ant galvos nebūtų, todėl nesimaišytų, nekliūtų pirštinės“, – teigė E. Petrauskas.

Lietuvos boksininkai, kurie Turkijoje sieks iškovoti kelialapius į Londono žaidynes (vardas, pavardė, svorio kategorija kilogramais, duodamas kelialapių skaičius):

Edgaras Skurdelis, iki 56 kg, keturi kelialapiai.

Evaldas Petrauskas, iki 60 kg, keturi kelialapiai.

Vladimiras Milievskis, iki 75 kg, du kelialapiai.

Daugardas Šemiotas, 81 kg, trys kelialapiai.

Vitalijus Subačius, virš 91, du kelialapiai

Atranka vyks balandžio 13-22.

Leave a Comment