Boksas

Susirūpinta Manny Pacquiao sveikata

Spread the love

Manny Pacquiao planuoja toliau tęsti savo boksininko karjerą, tačiau Filipinų gydytojai yra susirūpinę savo nacionalinio herojaus ir sporto žvaigždės sveikata – bijoma, kad tolimesnės ringe patirtos smegenų traumos gali sukelti rimtų sveikatos sutrikimų.

Filipinų gydytojai yra rimtai susirūpinę Manny Pacquiao sveikata – jei jis toliau kovos ir patirs rimtų smūgių, jam gresia rimtas sveikatos sutrikimas. Vienas iš gydytojų, Rustico Jimenezas, mano, Pacquiao inerviu metu, pastebėjęs ankstyvuosius Parkinsono ligos simptomus.

Gydytojui Rustico Jimenezui neteko realiai apžiūrėti Pacquiao, tačiau jis tvirtina, interviu metu, pastebėjęs kai kuriuos Manny elgesio pasikeitimus:

„Nepaisant jo greitų refleksų, pastebėjau tam tikrą judesį, kuris, mano nuomone, gali reikšti ankstyvuosius ligos simptomus. Galima pastebėti tam tikrus jo rankų judesius. Tai ne lengvai pastebimi galvos judesiai – šie judesiai yra rankose. Jos šiek tiek trukčioja. Nors man neteko jų pamatyti iš arti, manau, kad pastebėjau simptomus.“

Kito gydytojo, Raquelio Fortuno, neramina kompiuterinės tomografijos, atliktos po to, kai Juanas Manuelis Marquezas pasiuntė Pacquiao į nokautą, rezultatai.

„Labai pavojinga, kai smegenys yra šitaip sukrečiamos. Kadangi jos nėra visiškai pritvirtintos prie kaukolės, šitaip jas sukrėtus, yra nutraukiamos kai kurios jungtys, kurios sukelia kraujavimus.“

Teismo specialistai išreiškė susirūpinimą dėl paplitusių kalbų apie neva Pacquiao patirtą priepuolį, po to, kai Marquezas pasiuntė jį į nokautą.

Pacquiao (34 m.) profesionaliai kovoja jau nuo 1995 metų ir nors paskutinių kovų metu jam neteko patirti itin sunkių, žiniasklaidos dėmesio vertų traumų (išskyrus Marquezo dėka patirtą nokautą), jo karjeroje būta kovų, kuriose, nors ir lyderiavo, teko patirti stiprių smūgių – tai kovos su Antonio Margarito, Miguel Cotto ir Joshua Clottey.

Būtų pernelyg paprasta nurašyti šias kalbas apie Pacquiao sveikatą, kaip paprasčiausią sensacijų vaikymąsi, ypač kuomet kalba gydytojai, kurie neturi jokių realių duomenų apie boksininko sveikatą, tačiau yra priežastis dėl kurios verta susirūpinti Manny ar bet kurio kito panašioje situacijoje esančio kovotojo sveikata.

Baisu pagalvoti apie tai, kad Pacquiao galiausiai gali susirgti Parkinsono ar Alzheimerio liga, tačiau bokse taip jau atsitinka. Ligos neaplenkia garsiausių bei sėkmingiausių kovotojų.

Leave a Comment