Boksas

Su artėjančiomis šventėmis !

Spread the love

Metai baigiasi…artėja pačios gražiausios metų šventės. Noriu suspėti pasidalinti mintimis apie keletą aplankytų renginių.

 Dar rudeniškai gražią gruodžio 15-osios, praeito ketvirtadienio popietę turėjau garbės dalyvauti LTOK  būstinėje kalėdinėje popietėje. Buvo pakviesti Lietuvos olimpinio sporto veteranai, kuriuos sveikino LTOK prezidentas Artūras Poviliūnas, Lietuvos olimpiečių asociacijos prezidentė Lina Kačiušytė ( Maskvos OŽ čempionė ). Tokie  LTOK tradiciniai  susitikimai leidžia olimpiečiams prisiminti gražias dienas, pasijusti nepamirštais ir jausti, kad jų pergalės vertinamos. Tai yra labai svarbu.

Tarp garbių Lietuvos olimpiečių skubėjau įamžinti vieną iš mūsų bokso pasididžiavimo vertą  Joną Čepulį – 1968 m. Meksiko OŽ sidabro medalio laimėtoją. Puikiai nusiteikęs, jis  mielai bendravo su savo bendražygiais. Reikia padėkoti Kauno sporto vetenanų klubo “Ąžuolynas “ vadovui Pranui Majauskui, kuris suburbia kauniečius sporto veteranus draugėn, kurie ir atvyko į minėtą susitikimą. Kiek buvo prisiminimų, kalbų, juoko… visi į namus skirstėsi puikios nuotaikos.

Jau gruodžio 17 d., šeštadienio rytą skubėjau į Kauną. Šančių sporto ir sveikatingumo centre vyko I-ojo  tarptautinio kalėdinio bokso turnyro finalinės kovos. Turnyre dalyvavo mūsų respublikos ir daugelio kitų šalių sportininkai.  Šis turnyras buvo skirtas Henrikui Petkevičiui ir Ildefonsui Šliupui atminti – jie šiais metais atsisveikino su Gyvenimu. Tai malonu ir sveikintina, kad  prisimenami žmonės didelę savo gyvenimo dalį skyrę bokso sportui. Į turnyrą buvo pakviesti trenerio Henriko Petkevičiaus, išugdžiusio ne vieną sporto meistą, sūnus Vaidas, teisėjo Ildefonso Šliupo žmona Laima ir sūnūs Tomas ir Danielius. Jie sveikino ir įteikė prizus nugalėtojams. Gražiai organizuotame turnyre tarp teisėjų buvo ir Kauno veteranų klubo „Ąžuolynas“ narys Valentinas Aleksa, kurį gruodžio mėn. LTOK apdovanojo olimpine lėkšte. Už puikiai organizuotą tarptautinį bokso turnyrą reikia padėkoti sporto mokyklos „Gaja“ direktoriui Viktorui Krimeliui, treneriui Raimundui Plūkui, kitiems prisidėjusiems prie turnyro organizavimo.

Tos pačios dienos popietę dar suspėjau dalyvauti Kauno apskrities bokso veteranų kalėdiniame vakarėlyje, jau tapusiu tradiciniu, kur dar su vyru turėdavau progos dalyvauti. Mielai atsiliepiau į kvietimą ir šį kartą. Kauno apskrities bokso veteranų klubas jau daugelis metų puoselėja labai gražią tradiciją – kiekvieną sekmadienį susitinka kartu pasportuoti. Klubo prezidento Algimanto Balnanosio ir jo pagalbininkų Romualdo Sinicos bei Jono Juocevičiaus iniciatyva veteranai su šeimomis organizuoja išvykas, padeda bėdoje vieni kitiems. Kiekvienais metais, palydint senuosius metus, susirenka pasilinksminti, pasidžiaugti pasiektomis boksininkų pergalėmis ringe, nepamirštami tie veteranai, kurie negali kiekvieną sekmadienį sportuoti. Buvo įdomu pažiūrėti albumą iš klubo veiklos – padovanojau ir aš  keletą nuotraukų, tikiuosi galės panaudoti. Džiaugiuosi, kad galėjau būti kartu su žmonėmis, kurie gali pasidalinti sukaupta patirtimi, gyvenimo džiaugsmu, vertina pasiektas pergales, gražiai bendrauja, moka linksmintis. Ypač malonu buvo matyti, kad renginyje dalyvavo garbių vyrų žmonos, kad laiką, kurį jie praleidžia kartu, vertina ir brangina. Malonu buvo bendrauti su Ilona ir Jonu Čepuliais, Irena ir Vytautu Bingeliais, Elvyra ir  Viktoru Alijošaičiais, kitais maloniais žmonėmis. Sektinas pavyzdys, pasikartosiu – šeima vertybė!

Gražiausių metų švenčių laikotarpiu esame atviresni, geresni pasauliui ir šalia esantiems. Išsaugokime šią vertybę visus metus, visą gyvenimą. Širdingai sveikinu visus su artėjančiomis Šv. Kalėdomis ir Naujaisiais metais ! Tegul ateinantys metai suartina ir suburia kilniems siekiams ir darbams ! Sveikatos ir gražių pergalių ateinančiais – olimpiniais metais ! Lai šie Angelai iš mano balkono Jus visus pasveikina…

Leave a Comment