Boksas

Šilutėje išlydėta Lietuvos bokso olimpinė rinktinė (foto galerija)

Spread the love

Antradienio vakarą, Šilutės miesto uoste, Lietuvos bokso rinktinė iškilmingai buvo palydėta į Londono olimpines žaidynes, į kurias iškrenda ankstų ketvirtadienio rytą.

Svarbiausioje sporto fiestoje pasaulyje, Lietuvos garbę gins du boksininkai – Evaldas Petrauskas ir Egidijus Kavaliauskas (dėl asmeninių priežaščių šventėje nedalyvavo). Juos lydės treneriai Vladimiras Bajevas, Vincas Murauskas ir Stanislovas Mižigurskis.

Palydėtuvių metu renginyje tvyrojo puiki nuotaika. Išlydėdamas jaunuosius olimpiečius LTOK prezidentas Artūras Poviliūnas kalbėjo, kad vien patekti į tokio meistriškumo sporto šventę – didžiulis laimėjimas.

Kovotojams gražių žodžių ir palaikymo taip pat negailėjo LBF prezidentas Darius Šaluga, LTOK generalinis sekretorius Vytautas Zubernis, Šilutės merė Daiva Žebelienė, seimo nariai Arūnas ir Inga Valinskai.

V. Bajevas: pastarosios dvi treniruočių stovyklos kalnuose – itin naudingos

„Pirma stovykla birželio 1 – 10 d. vyko Čekijoje. Tai buvo pirmasis pasirengimo etapas kalnuose, kuriuose gyvenome 1 km. aukštyje virš jūros lygio. Po to, 13 – 29 d. treniravomės Armenijoje. Ten, su keliomis kitų valstybių komandomis liejome prakaitą 2 km. aukštyje. Šios stovyklos buvo numatytos ir norėčiau pasakyti, kad esu labai jomis patenkintas – įvykdėme sau keltus reikalavimus“, – kalbėjo olimpinės rinktinės treneris Vladimiras Bajevas.

Dar viena, paskutinė stovykla mūsų laukia pačiame Londone. Joje dalyvaus 40 boksininkų, jau pelniusių teisę kovoti žaidynėse. Sakyčiau mums tai labai paranku, nes bus puiki proga išvysti oponentus, pastudijuoti juos“, – pridūrė bokso specialistas.

Paklaustas kokius kovotojams tikslus kelia olimpinėse žaidynėse, Vladimiras Bajevas paminėjo, kad iš Evaldo Petrausko tikimasi 5-17, o Egidijaus Kavaliausko –  3-9 vietų.

E. Petrauskas: laimėsiu pirmą kovą, laukite medalio

Pirmasis istorijoje pamario krašto olimpietis Evaldas Petrauskas taip pat neslėpė naudingos patirties, įgytos užsienio kalnuose praleistose stovyklose.

„Tai buvo itin fiziškai sudėtingos savaitės. Alinančios treniruotės užgrūdino ir kartu padarė mane kur kas stipresniu. Esu kupinas jėgų ir pasirengęs nustebinti pasaulį. Keliu sau itin aukštus uždavinius, žinau, kad jei užsibrėžiu, sieksiu juos įgyvendinti iš visų jėgų. Jei laimėsiu pirmąją kovą gražiumi stiliumi, tikėkitės medalio“, – dalijosi mintimis pirmųjų jaunimo olimpinių žaidynių 2010 metais Singapūre nugalėtojas.

Pirmasis E. Petrausko treneris V. Murauskas: Evaldas bokso ringe atiduoda visa save

Legendinis Lietuvos bokso treneris Vincas Murauskas, 13 metų mažame pamario mieste treniravęs Evaldą, vis dar negali atsistebėti buvusio auklėtinio darbštumu.

„Pro mano rankas „praėjo“ daugybė talentingų ir gabių jaunuolių, tačiau Evaldas – išskirtinis. Jo užsispyrimas ir stipri psichologija pagrindiniai faktoriai, vedantys pergalių link. Šiai dienai jis įvaldęs puikią techniką, disponuojantis stipria valia, tikras, geležinis boksininkas, kuris ringe atiduoda visa save. Man didžiulė garbė lydėti šį vaikiną į olimpiadą, esu labai sujaudintas ir kartu laimingas. Kiekvieno trenerio ilgamečio darbo kulminacija – šios varžybos. Mes tai įgyvendinome“, – neslėpė džiaugsmo V. Murauskas.

2008 m. Pekino olimpinėse žaidynėse Lietuvai atstovavo trys boksininkai: Egidijus Kavaliauskas, Daugirdas Šemiotas ir Jaroslavas Jakšto. Iki medalio pritrūko visai nedaug: Jaroslavas užėmė penktąją vietą. Egidijus ir Daugirdas dvikovas pralaimėjo pačioje turnyro pradžioje.

Londono olimpinėse žaidynėse dalyvaus 250 vyrų ir 36 moterys, kurios rungsis trejose (48-51kg, 57-60kg and 69-75kg) svoro kategorijose.

Bokso turnyras Londone vyks nuo liepos 28 iki rugpjūčio 12 d.

Leave a Comment