Boksas

Ričardui Kuncaičiui nepavyko pergalingai debiutuoti suaugusiųjų pasaulio bokso čempionate

Spread the love

Azerbaidžano sostinėje tęsiasi XVI pasaulio bokso čempionatas, kuriame atletai kovoja ne tik dėl medalių, bet ir dėl 92-jų kelialapių į 2012 metų Londono olimpines žaidynes.

Nepavyko pergalingai suaugusiųjų planetos pirmenybėse debiutuoti Europos jaunimo čempionu šiais metais tapusiam Ričardui Kuncaičiui. Penktadienį svorio kategorijos iki 64 kg (67 dalyviai) pirmojoje kovoje lietuvis 17:21 (8:7, 5:7, 4:7) nusileido uzbekui Sandžarbekui Rahmonovui ir tapo pirmuoju Lietuvos boksininku, pasitraukusiu iš kovos dėl medalių bei kelialapio į olimpiadą.

Iki šios keturi lietuviai sėkmingai įveikė pirmąjį varžybų ratą – tai Eugenijus Tutkus (91 kg – 47 dalyviai), 2007 metų planetos pirmenybių bronzos medalininkas Daugirdas Šemiotas (81 kg – 56 dalyviai), Egidijus
Kavaliauskas (69 kg – 63 dalyviai) ir Vitalijus Subačius (virš 91 kg – 40 dalyvių).

Šeštadienį į ringą pirmosioms kovoms kops likusieji du Lietuvos boksininkai – Evaldas Petrauskas (60 kg – 66 dalyviai) pirštines surems su praėjusių metų Sandraugos žaidynių prizininku Jai Bhagwanu iš Indijos, o Vladimiro Milevsko (75 kg – 67 dalyviai) laukia dvikova su Mauricijaus atstovu Josephu St Pierre’u.

Sekmadienį jau antrojo rato kovose D. Šemioto (81 kg) varžovu bus kinas Falongas Mengas, E. Kavaliauskas (69 kg) kovos su čeku Robertu Biliku ir V. Subačiaus išmėgins jėgas su ketvirtąjį reitingą turinčiu praėjusių metų Europos vicečempionu Viktoru Zujevu, o pirmadienį Eugenijaus Tutkaus svorio kategorijos iki 91 kg šešioliktfinalyje laukia kova su 2008 metų Europos čempionu bei praėjusių (2009 m.) planetos pirmenybių bronzos medalininku aštuntąjį reitingą turinčiu ukrainiečiu Aleksandru Usiku.

Iš viso čempionato kovas pradėjo 570 atletų iš 113-os valstybių.

Po nepriklausomybės atkūrimo Lietuvos boksininkai pasaulio čempionatuose iškovojo keturis medalius – 1993 metais Suomijoje Vitalijus Karpačiauskas iškovojo sidabrą, 1995-aisiais Vokietijoje V. Karpačiauskas ir Vidas Bičiulaitis džiaugėsi bronzos medaliais, o 2007-aisiais JAV bronzą iškovojo D. Šemiotas.

Leave a Comment