Boksas

Ričardas Kuncaitis – Europos jaunimo bokso čempionato aukso medalio laimėtojas

Spread the love

Airijoje Dubline baigėsi XXII Europos jaunimo bokso čempionatas. Marijampolietis Ričardas Kuncaitis ( 64 kg – 31 dalyvis ) tapo čempionu !

Net keturias pergales jis iškovojo aiškia persvara – prieš čeką David Pazdera, vengrą Laszlo Szilvi, latvijos atstovą Genadijų Merkulovą ir azerbaidžianietį Džošguną Alijevą. Finalinę kovą Ričardas laimėjo 20:14 – nugalėjo Zaurą Abdullajevą iš Rusijos. Prie pirmųjų pasaulio jaunimo olimpinių žaidynių čempiono medalio dabar Ričardas galės pridėti ir Europos čempiono medalį. Ričardas Kuncaitis treniruojasi ir rengiasi varžyboms Lietuvos olimpiniame sporto centre.

Sidabro medalį iškovojo Edgaras Skurdelis ( 60 kg – 24 dalyviai ), o bronzą – Viktoras Komkovas ( 49 kg – 15 dalyvių ). Šiame čempionate dalyvavo 8 Lietuvos boksininkai – jau minėti nugalėtojai, Erikas Gumbrevičius ( 52 kg ), Eimantas Stanionis ( 56 kg ), Andrius Mažlekas ( 81 kg ), Paulius Zujevas ( 91 kg ) ir Rokas Mišauskas ( + 91 kg ). Buvo gera pradžia – Lietuvos boksininkai šį čempionatą pradėjo trenerioVido Bružo auklėtinio Eimanto Stanionio pergale. Mūsų boksininkams šis čempionatas buvo sėkmingas – iškovota aukso, sidabro ir bronzos madaliai ir dar du boksininkai – Eimantas Stanionis ir Paulius Zujevas – pateko į pirmąjį penketuką.

Prieš du metus Lenkijoje Europos jaunimo bokso čempionate čempionu tapo Evaldas Petrauskas, o Mantas Valavičius iškovojo bronzos medalį. Šios jaunimo pergalės gražus pirmtakų kelio tęsinys… Aš prisimenu kai iš Birmingeno ( Anglija ) 1997 metais su didžiuliu džiaugsmu sutikome XV Europos jaunimo čempioną Darių Marčiukaitį ir bronzos medalio laimėtoją Kastytį Kalvinską… Europos jaunimo čempionu buvo ir Algirdas Jančiauskas…

Mūsų sportininkų geri pasiekimai, bet visuomet reikia nepamiršti padėkoti treneriams daug jėgų ir svarbiausia širdies įdedantiems į savo mėgiamą darbą, ugdant žmogų, atrandant ir paruošiant jaunuosius čempionus ir medalininkus. Nėra taip paprasta, palikus šeimą, kas yra ypatingai svarbu, dirbti treniruotėse, neskaičiuojant darbo valandų, pastoviai su savo auklėtiniais vykti į rungtynes. Didžausios pagarbos ir dėkingumo nusipelnė Vladimiras Bajevas, treniruojantis sportininkus Lietuvos olimpiniame sporto centre, pirmasis Ričardo Kuncaičio treneris Viktoras Grinevičius bei Vincas Murauskas, kurio du auklėtiniai – Edgaras Skurdelis ir Viktoras Komkovas – iš šio Europos čempionato grįžta su medaliais, jo auklėtinis ir Evaldas Petrauskas – pirmųjų jaunimo olimpinių žaidynių čempionas. Taip pat, reikia padėkoti ir sportininkų tėvams bei bokso federacijai.

Norisi palinkėti Ričardui Kuncaičiui sėkmingai dalyvauti ir rugsėjo mėnesį pasaulio suaugusiųjų čempionate Azerbaidžane, kur bus kovojama dėl kelialapių į Londono 2012 metais vyksiančias Olimpines žaidynes.