Boksas

Pasibaigė pasaulio jaunimo bokso čempionatas

Spread the love

Armėnijos sostinėje baigėsi paskutinis tarptautinis metų renginys – 2012 metų AIBA jaunimo pasaulio bokso čempionatas. Dešimt naujų jaunimo bokso čempionų buvo apdovanoti stebint didžiulei miniai žiūrovų. Paskutiniąją dieną sužibėjo Kuba, Anglija ir Rusija – šių šalių atstovai laimėjo po du aukso medalius.

Uzbekistano Pavliukovo jaunimo atminimo turnyro nugalėtojas Murodjon Akhmadaliev į Jerevaną atvyko kaip vienas iš favoritų ir pagrindinių pirmojo paties lengviausio svorio kategorijos (46-49 kg) kandidatų į pergalę. Vis dėlto, kovotojui nepasisekė. Kinijos atstovas Bin LV sugriovė uzbeko planus ir dienos pirmajame finale nugalėjo. Visų 3 raundų metu Uzbekistano atstovui buvo sudėtinga kovoti. Kinijos boksininkas buvo energingesnis. Jis nugalėjo rezultatu 11:8 ir namo parsivežė auksą.

Daug tikėtasi buvo iš Puertoriko bokso sensacijos Jeyvier Cintron Ocasio – tikėgtasi, kad visų lengviausio svorio kategorijoje (52 kg) jis lengvai nugalės savo varžovus. Septyniolikmetis 2012 metų Londono olimpiados ketvirtfinalio dalyvis nenumanė, kaip gerai jų susitikimo pabaigoje pasirodys Anglijos atstovas Oliveris Simpsonas. Cintron Ocasio buvo jau beveik belaimįs – pirmuosius du raundus jis nugalėjo vos po vienu tašku, tačiau Simpsono planai buvo kiek kitokie. Pačioje pabaigoje jis susiėmė ir pademonstravo stulbinamą darbą, taip išlygindamas taškus ir galiausiai, suskaičiavus ankstesnius rezultatus, buvo pripažintas nugalėtoju rezultatu 10:10.

Jauniausias Kubos komandos atstovas  Alexei Guibertas Villalonas finalų dieną Jerevane aršiai kovojo su Rusijos AIBA jaunių pasaulio čempionato bronzos medalininku Magomedu Rashidu Dzhabrailovu. Šie kovotojai jau buvo kovoję anksčiau šiais metais – per Rusijoje vykusį Pavlyukovo jaunimo atminimo turnyrą. Tą kartą namuose kovojęs boksininkas laimėjo, tačiau lemtingąją kovą, rezultatu 12:8, laimėjo Guibertas Villalonas. Jis ir parsivežė lengviausio svorio (56 kg) aukso medalį.

Europos jaunių čempionas Khuseinas Baysangurovas turėjo labai pasistengti kovoje su stipriu Meksikos kovotoju Rauliu Curieliu Garcia. Rusijos atstovas laimėjo visus raundus, kiekviename pademonstruodamas kokybišką kontrataką. Jis savo šaliai laimėjo pirmąjį aukso medalį Jerevane, lengvo svorio (60 kg) kategorijoje nugalėdamas rezultatau 15:10. Nuskambėjus paskutiniosios kovos gongui buvo smagu matyti abipusią kovotojų pagarbą vienas kitam.

Lengvo pusvidutinio svorio kategorijoje (64 kg) tarpusavyje kovojo du Amerikos bokso konfederacijos atstovai. Tuo tarpu dukart Kubos nacionalinis jaunimo čempionas Kevinas Hayleris Brownas susitiko su Gvatemalos dukart Centrinės Amerikos čempionu Lesteriu Normandy Martinezu. Kubietis buvo tiesiog nenugalimas. Nuo antrojo raundo jis ne tik išlygino taškų skirtumą, bet ir laimėjo rezultatu 17:14, taip savo šaliai padovanodamas antrąjį šio čempionato aukso medalį.  Kubiečiui taip pat buvo įteiktas geriausio boksininko apdovanojimas.

Uzbekistano pusvidutinio svorio (69 kg) favoritas Akmalbekas Kosimovas prieš tai laimėjo kelis turnyrus, todėl iš šį kovotoją buvo sudėta daug vilčių. Savo įspūdingais smūgiais uzbekas nustebino savo priešininką, Ukrainietį Europos jaunių čempionato bronzos medalininką, Artemą Soloviovą ir laimėjo rezultatu 17:7. Taip Uzbekistanui atiteko pirmasis jaunimo aukso medalis nuo Elshodo Rasulovo pergalės 2004 metų AIBA jaunimo pasaulio čempionato.

Vidutinio svorio kategorijoje (75 kg) susitiko ukrainietis Europos jaunių čempionato sidabro medalininkas Oleksandras Khyzniakas ir rusas Europos jaunimo čempionato sidabro medalininkas Magomedas Madievas. Iš Poltavos kilęs Khyzniakas savo karjeroje jau turėjo beveik 200 kovų. Jo patirtis pasimatė kovos metu – priešininką nugalėjo rezultatu 14:7.

Armenas brolių Kličko jaunimo turnyro bronzos medalininkas NIkolas Arutyunovas susitiko su Škotijos Vojovdina jaunimo turnyro sidabro medalininku Scottu Forrestu. Scottas per visą savaitę Jerevane padarė tikrą įspūdį, tačiau žiūrovai labiau palaikė armėną Arutyunovą, kuris ir laimėjo kovą rezultatu 13:9 ir buvo apdovanotas AIBA jaunimo pasaulio lengvo sunkaus svorio (81 kg) čempiono titulu.

Priešpaskutinėje dienos kovoje 17-metis Europos jaunių čempionas Andrey Stotskiys iš Rusijos susitiko su lenku Pawelu Wierzbickiu. Finalo metu Stotskiys pirmavo Lenkijos atstovui nesuteikdamas daug progų išsiveržti į priekį. Rusas parodė savo talentą nugalėdamas kovoje rezultatu 21:9. Jis laimėjo sunkiasvorio (91 kg) titulą.

Supersunkaus svorio (91+ kg) kategorijos finale susitiko Anglijos jaunimo nacionalinio čempionato nugalėtojas Hughie Fury ir indas, dukart jaunimo nacionalinio čempionato nugalėtojas, Narenderis Berwalas. Kova buvo apylygė. Anglas kovojo šaltai, ramiai. Tai ir jo judesiai bei smūgių pasirinkimas nulėmė kovos baigtį rezultatu 10:6.

Dauguma jaunųjų bokso talentų siekia patekti į suaugusiųjų komandas ateinančiam 2013 metų AIBA pasaulio bokso čempionatui Astanoje. Daugoms tikslas – atranka į 2016 metų Riodežaneiro olimpines žaidynes. Čia galima prisiminti, kad per dvejus metus Robeisy Ramirezas Carrazana iš AIBA jaunimo pasaulio čempiono tapo olimpiniu čempionu. Ateitis atrodo šviesi.