Boksas

Pasaulio bokso čempionate Azerbaidžane debiutinę kovą laimėjo ir Daugirdas Šemiotas

Spread the love

Azerbaidžano sostinėje vykstančiame XVI pasaulio bokso čempionate, kuriame atletai kovoja ne tik dėl medalių, bet ir dėl 92-jų kelialapių į 2012 metų Londono olimpines žaidynes, debiutinę kovą laimėjo ir Daugirdas Šemiotas.

2007 metų planetos pirmenybių bronzos medalininkas Daugirdas Šemiotas trečiadienį pirmoje svorio kategorijos iki 81 kg (56 dalyviai) kovoje 13:9 (3:2, 4:2, 6:5) įveikė serbą Marko Nikoličių. Antruoju lietuvio varžovu sekmadienį bus kinas Falongas Mengas, 23:9 (7:3, 7:2, 9:4) nugalėjęs meksikietį Dario Alfredo.

D. Šemiotas jau antrasis Lietuvos boksininkas įveikęs pirmąjį varžovą. Pirmadienį Eugenijus Tutkus pirmojoje svorio kategorijos iki 91 kg (47 dalyviai) kovoje 15:9 (5:3, 5:2, 5:4) nugalėjo Venesuelos atstovą Wualfredo Rivero ir kitą pirmadienį (spalio 3-ąją) šios svorio kategorijos šešioliktfinalyje jo laukia kova su kur kas grėsmingesniu varžovų – 2008 metų Europos čempionu bei praėjusių (2009 m.) planetos pirmenybių bronzos medalininku aštuntąjį reitingą turinčiu ukrainiečiu Aleksandru Usiku.

Ketvirtadienį jėgas išmėgins du lietuviai – Egidijus Kavaliauskas (69 kg – 63 dalyviai) išmėgins jėgas su penktąjį reitingą šioje kategorijoje turinčiu kinu Quiongu Maitituersunu, o Vitalijaus Subačiaus (virš 90 kg – 40 dalyvių) laukia dvikova su Azijos pirmenybių bronzos medalininku bei praėjusių metų Sandraugos žaidynių čempionu indu Paramjeetu Samota.

Europos jaunimo čempionu šiais metais tapęs Ričardas Kuncaitis (64 kg – 67 dalyviai) penktadienį pirštines surems su uzbeku Sandžarbeku Rahmonovu, o šeštadienį į ringą pirmosioms kovoms kops likusieji du Lietuvos boksininkai – Evaldas Petrauskas (60 kg – 66 dalyviai) pirštines surems su praėjusių metų Sandraugos žaidynių prizininku Jai Bhagwanu iš Indijos, o Vladimiro Milevsko (75 kg – 67 dalyviai) laukia dvikova su Mauricijaus atstovu Josephu St Pierre’u.

Iš viso čempionato kovas pradėjo 570 atletų iš 113-os valstybių.

Po nepriklausomybės atkūrimo Lietuvos boksininkai pasaulio čempionatuose iškovojo keturis medalius – 1993 metais Suomijoje Vitalijus Karpačiauskas iškovojo sidabrą, 1995-aisiais Vokietijoje V. Karpačiauskas ir Vidas Bičiulaitis džiaugėsi bronzos medaliais, o 2007-aisiais JAV bronzą iškovojo D. Šemiotas.

Leave a Comment