Boksas

Pagrindinių savaitgalio dvikovų apžvalga

Spread the love

Kalifornijos Karsono miesteHome Depot Center arenoje Marcosas Maidana ir Josesito Lopezas pateisino visų lūkesčius ir surengė nuostabų pasirodymą. Maidana per sunkius ir atkaklius šešis raundus palaužė savo varžovą techninio nokauto būdu.

Maidana (34-3, 31 nokautas) pats turėjo kapanotis iš rimtų problemų, kai ketvirtame raunde priešininko tikslūs smūgiai tiesiog triuškino būsimąjį nugalėtoją. Tačiau argentinietis atrado savyje jėgų ir šeštame raunde dešinės raunkos smūgiu per petį privertė Lopezą (30-6, 18 nokautų) suklupti.

Atsistojęs ant kojų Josesito buvo staigiai atakuojamas galingais smūgiais dešine ranka ir tik stebuklo dėka išstovėjo ant kojų priremtas prie ringo virvių. Vis dėlto jam taip ir nepavyko bent šiek tiek pristabdyti varžovo smūgius ir arbitras Lou Moretas buvo priverstas sustabdyti kovą.

Dvikova buvo išties nuostabi ir net Lopezas iš ringo galėjo išeiti kaip nugalėtojas, nes po tokio intriguojančio pasirodymo pakilo abiejų boksininkų statusas. Tie, kurie mano, jog kova buvo sustabdyta kiek per anksti, tiesiog negali turėti prastesnės nuomonės apie Lopezą, nei turėjo prieš šią kovą.

Adonisas Stevensonas tapo preliminariu pussunkio svorio pasaulio čempionu. Vienu triuškinančiu smūgiu per petį, kuris gali jam pelnyti ne tik metų nokauto, tačiau ir metų netikėtumo apdovanojimą, jis patiesė čempioną Chadą Dawsoną ant ringo grindinio.

Po to, kai Chadas Dawsonas buvo perėjęs prie lengvesnio svorio ir rugsėjį išbandė jėgas su Andre Wardu, grįžęs į pussunkio svorio diviziją jis atrodė įprastai ir pirmą raundą pradėjo sėkmingai. Ir tada Stevensonas labai netikėtu triuškinančiu smūgiu kaire ranka per petį pataikė tiesiai į dešimtuką. Dawsonas krito ant žemės ir nors jam pavyko po kelių sekundžių atsistoti ant kojų, jis stipriai svirduliavo ir neatrodė pajėgus tęsti kovą. Teisėjas padarė protingą sprendimą ir sustabdė kovą.

Stevensonui tai buvo stulbinančios reikšmės pergalė, galinti jo karjerą iššauti į netikėtas aukštumas. Šį nuostabų nokautą jis pelnė ne bet kur, o pagrindinės HBO kovos metu ir dabar turi neįtikėtiną galimybę kautis su bet kuo 76,2 ir 79,4 kg svorio divizijose. Po kovos Stevensonas prisipažino, kad norėtų kautis su Bernardu Hopkinsu ir taip pat pridūrė, kad Mikkelis Kessleris ir Carlas Frochas su juo nesikautų.

Dawsonui tai buvo tikrai netikėtas smūgis. Dėl nesėkmingos kovos su Andre Wardu jis kaltino svorio pasikeitimus. Dabar jis nebeturi ko kaltinti. Be to, jis net ir prieš šią kovą nebuvo labai geidžiamas, tad pralaimėjimas gali jam brangiai kainuoti.

Berlyne vykusioje kovoje WBO pirmojo sunkaus svorio čempionas Marco Huckas (36-2-1, 25 nokautai) vienuoliktą kartą apgynė savo titulą, nors pergalę prieš laikiną titulo savininką Olą Afolabi (19,3,4, 9 nokautai) pelnė tik teisėjų daugumos sprendimu.

Kovos pradžioje Huckas atrodė agresyviai ir užtikrintai. Jis smūgiavo tiksliau ir darbavosi sėkmingiau už Afolabi. Tiesa, vėlesniuose raunduose Afolabi pavyko įgyti šiokį tokį pranašumą, tačiau iki pergalės šiek tiek pritrūko. Palankūs teisėjų balsai (114-114, 115-113 ir 117-111) leido Huckui įgyti užtikrintą pranašumą trilogijoje su Afolabi ir dabartinis čempionas prieš jį turi dvi pergales. Viena jų tarpusavio kova baigėsi lygiosiomis.

Po kovos Huckas teigė, jog subrendo kaip boksininkas ir pasiekė aukštensį lygį. Jis sakė, kad pagrindinis pergalės kalvis buvo tinkamas pasiruošimas. Tuo tarpu Afolabi net ir pralaimėjęs gyrė Hucką, teigdamas, jog varžovas savo kovos planą įgyvendino kur kas sėkmingiau.

Yuriorkis Gamboa pademonstravo vieną silniausių pasirodymų per visą savo karjerą, tačiau vis dėlto sugebėjo pelnyti pergalę prieš Darleysą Perezą vienbalsiu teisėjų sprendimu (116-112, 116-112 ir 115-112). Galbūt jis ir padarė pakankamai, kad pelnytų šią pergalę, tačiau žodžio „nusipelnyti“ šioje situacijoje galima būtų vengti.

Pirmi keli raundai Gamboa nebuvo tragiški. Pirmame raunde jis netgi sugebėjo pasiųsti Perezą į nokdauną. Tačiau Perezas greitai atsistojo ir nerodė jokių ilgalaikių nokdauno pasekmių. Tiesa, tarp raundų rodytas pakartojimas aiškiai parodė, kad Gamboa smūgis, pasiuntęs priešininką į nokdauną, buvo netikslus, tačiau teisėjas realiu laiku tiesiog nesugebėjo to pamatyti. Kovai įpusėjus abu boksininkai atrodė labai vangiai ir smūgiavo nedaug.

Buvo galima susidaryti įspūdį, kad abu boksininkai nori tiesiog užbaigti kovą be traumų ir ištinusių veidų. Vienuoliktame raunde Gamboa po praleisto džiabo šiek tiek slystelėjo, o teisėjas padarė teisingą sprendimą ir nokdauno nefiksavo. Kovos pabaigoje Gamboa ir toliau vengė kontaktuoti su priešininku, vis dėlto išnešdamas sveiką kailį ir iškovodamas neįspūdingą pergalę.

Kas dabar laukia kubiečio? Iš tikrųjų, po tokios kovos kam tai rūpi? Lengvo svorio divizijoje jis atrodo per mažas. Gali būti, kad jis didelio dėmesio sulauks tik po geros pertraukos.

Leave a Comment