Boksas

Padėkojimas po III tarptautinio Zigmo Katiliaus vardo bokso turnyro

Spread the love

Prabėgus kelioms dienoms, nuslūgus emocijoms, noriu padėkoti ir tik dėkoti visiems dalyviams, visiems svečiams ir žiūrovams atvykusiems į jau tradiciniu tapusiu III tarptautinį ZIGMO KATILIAUS VARDO bokso turnyrą.

Labai malonu, kad jau trečią kartą į minėtą turnyrą atvyksta olimpinis vicečempionas Jonas Čepulis,  kuris 1968 Mechiko OŽ finale nusileido tik būsimai profesionalaus bokso įžymybei Džordžui Foremanui. Malonu matyti Gitą Juškevičių bei mūsų Londono OŽ viltį Egidijų Kavaliauską, pirmąjį profesionaliame bokso ringe jėgas išbandžiusį Rimvydą Bilių, kitus sportininkus. Galiu didžiuotis, kad jau trečią kartą pasveikinti dalyvių atvyksta Marijampolės meras Vidmantas Brazys. Savo apsilankymu visuose trejuose turnyre bei mano mėgėjiškose fotoparodose pagerbia žodžio meistras, LR Seimo narys dr. Arvydas Vidžiūnas, kuris mane ir įvardino gražiu vardu – bokso seserimi. Mano, gal būt, subjektyviu vertinimu, minėtas  turnyras, pravedamų analogiškų turnyrų tarpe,  įgyja savo vardą. Ypač malonu, kad šiais metais svečių tarpe galėjau sutikti TPVK Atstovybės Lietuvos Respublikoje vadovą  Gintarą Skobą,  sulaukiau palaikymo savo idėjoms, populiarinant boksą. Džiaugiuosi, kad naujai išrinktos Lietuvos bokso federacijos prezidentas ir valdybos nariai, taip pat, turnyro metu stebėjo kovas ringe. Viliuosi, kad rasime bendrą kalbą ir sulauksiu palaikymo bei pagalbos dėl minėto turnyro pravedimo. Kad įvyko šis turnyras esu dėkinga Savivaldybės sporto skyriaus vedėjui Vytautui Papečkiui, Kęstučiui Bagdonavičiui – buvusiam Marijampolės apskrities bokso prezidentui ir dabartiniam – Algirdui Geležiui. Esu tos nuomonės, kad randu bendrą kalbą ne tik su treneriais, sportininkais, bet ir su bokso veteranais.  Laikiau garbės reikalu į turnyrą pakviesti buvusį trenerį Juozą Petrauską, atidavusį visus gražiausius savo gyvenimo metus, puoselėjant boksą Marijampolėje. Veteranų nuomonė, draugiškumas, gyvenimiška patirtis man labai svarbi. Dėkoju Kauno apskrities bokso veteranų klubui, kad taip gražiai susiorganizavo ir atvyko į šį turnyrą stebėti jaunųjų boksininkų finalinių kovų. Tikiuosi nenusivylė turnyru.

Mano giliu įsitikinimu, turnyro sėkmė susideda iš visų smulkmenų, kas sudaro visumą. Todėl pagal išgales stengiausi pasveikinti sportininkus, įteikdama jiems medalius, diplomus ir dovanėles. Jau treti metai dovanoju sportininkams knygas, enciklopedijas, nes, galvoju, kad tai skatina žmogų tobulėti, kelti savo intelektą. Praeitais metais treneriui Kaziui Dakniui dovanojau bokso pirštines, nors jo auklėtiniai kažkodėl nedalyvavo turnyre. Na, o šiais metais, kada galėjo dalyvauti jo auklėtiniai – jie net 3 – Emilis Stopirštis, Osvaldas Juškevičius ir Deivydas Mikalauskas – tapo turnyro nugalėtojais, o Ernestas Lisauskas iškovojo sidabro medalį. Marijampolės apskričiai garbingai atstovavo ir trenerio Algirdo Bagdonavičiaus auklėtiniai. Tai geras startas jaunųjų boksininkų didžiosioms pergalėms. Marijampolės apskrities bokso federacija išrinko Osvaldą Juškevičių ( 44 kg ) kaip turnyre geriausiai kovojusį Marijampolės apskrities boksininką. Šiais metai bokso pirštines įteikiau perspektyviam treneriui Mindaugui Višniauskui, kuris, reikia tikėti, ilgam įleido šaknis į Suvalkijos žemę. Jis šiais metais išrinktas į Marijampolės apskrities bokso federacijos valdybą. Sėkmės jam darbuojantis bokso labui. Tikiuosi ir jo auklėtinių pergalių. ( Šio turnyro rezultatus lai specialistai komentuoja )

Teisėjų korpusui jau trečius metus vadovauja Vytautas Bingelis. Į teisėjų darbą kreipiu ypatingą dėmesį. Šiame turnyre nemačiau ašarojančių jaunųjų boksininkų, vadinasi, teisėjai dirbo gerai. Antrus metus iš eilės Arnoldas Mackevičius išrenkamas geriausiu turnyro teisėju. Šiais metais įsteigiau medalius ir teisėjams. Nors, mano nuomone, tarptautiniuose turnyruose teisėjavimui turėtų būti naudojamas ir kompiuteris. Prisimenu tą seną laiką, kai mano vyras buvo LBF prezidentu, net tuomet jau buvo pirmieji sėkmingi teisėjavimo bandymai, naudojant kompiuterį… bet Marijampolėje iki šiol dar neteko varžybose matyti kompiuterio…

Dėkoju boksopasaulis.lt įkūrėjui Sauliui Bagdonui ir pelnytai galiu didžiuotis, kad prieš metus startas  kovų ringe filmavimui buvo duotas, būtent, ZIGMO KATILIAUS VARDO  turnyre. Dėkoju visiems rėmėjams, kurie pažymėti plakate. Dėkoju Marijampolės laisvalaikio ir užimtumo centro kapelai „Jovarai“ ir jos vadovui Albinui Venslovai, kurie atliko ir „Suvalkijos bernioką“, ir „…žemėj Lietuvos ąžuolai žaliuos…“ Tai neišvengamai tapo tradicija šias dainas  dainuoti per minėtą turnyrą. Dėkoju „Javonėlio“ vadovei Alinai Kvietkauskienei ir mergaitėms tautiniais rūbais, talkinusioms ir papuošusioms renginį, įteikiant apdovanojimus sportininkams.  Dėkoju „Scenos servisas“ ir Mariui Čeponui už visų trijų turnyrus įgarsinimą. Dėkoju visiems visiems…Dėkoju net ir tiems, kurie nenorėjo, kad skambėtų šis turnyras dar garsiau.

Ir į tokį vyrišką sportą – boksą žiūriu per moteriškumo prizmę. Man svarbu etika, estetika, kokybė, o ne kiekybė. Galiu pasidžiaugti, kad pavyko suburti turnyre dalyvavusius trenerius, teisėjus, užsienio komandų atstovus po pusfinalio kovų jaukiai, kultūringai pralesti vakarą. Tik niekaip negaliu suprasti, kodėl po to buvo ignoruojama mano idėja…, kad sportininkai,  kovosiantys finalines kovas, išeitų į rikiuotę ringe užsidėję ant nugaros-pasipuošę raudonos ir mėlynos spalvos Zigmo Katiliaus vardo fondo jiems dovanojamais rankšluoščiais, kuriais vėliau treneriai pertraukėlių tarp raundų metu galėtų vėduoti sportininkams.  Dabar tik galiu įsivaizduoti koks būtų buvęs efektas ir reginys. Gaila, kad šio turnyro organizavime neturėjau įtakos, nors pridėjau daug širdies ir energijos ir ne tik…Turiu vilties ir atsakingų žmonių pažadus dėl sekančio turnyro, todėl tikrai žinau, nepaisant visų vėjų, IV  tarptautinis ZIGMO KATILIAUS VARDO bokso turnyras turėtų įvykti. Šiame turnyre mačiau labai daug geranoriškumo ir supratimo. Lauksiu visų Jūsų palaikymo ir pagalbos.  Suprantu, kad tik dirbant komandoje galima padaryti didelius darbus. Man labai svarbu, kad tarptautiniame turnyre nebūtų mindžiojamas, o būtų pateisintas Lietuvos, Marijampolės, Zigmo Katiliaus ir bokso garbingas vardas.

Dėkoju visiems palaikantiems mano pastangas populiarinant boksą, už supratingumą ir žmogiškumą. Man malonu buvo, kad gerą žodį sakė ne vienas treneris, užsienio komandų treneriai ir vadovai.  Didžiausias įvertinimas ir aukščiausia padėkos forma šiame turnyre, atperka viską – kai išeina į salę treneriai Vincas Murauskas ir Kazys Daknys su savo auklėtinias ir kiekvienas įteikia po rožę… Viskas tai taip tikra, prisipažinsiu – sugraudino… o ir vyrų akyse ne taip dažnai gali matyti ašaras… gerumo, nuoširdumo… turnyro metu aš mačiau… Šis pasėtas dėkingumo grūdas jaunųjų sportininkų širdyse tikrai duos gražius vaisius…

Leave a Comment