Boksas

Olimpinis prizininkas į ringą kopė atsiprašyti

Spread the love

Panevėžyje prasidėjo 15-asis Vitalijaus Karpačiausko vardo bokso turnyras, į kurį susirinko daugiau kaip pusšimtis sportininkų.

Lapkričio 7-9 d. pirmą kartą „Cido“ arenoje vykstantis geriausio visų laikų Panevėžio miesto boksininko, Europos čempiono, pasaulio vicečempiono ir Atlantos olimpinių žaidynių dalyvio turnyras žymi du jubiliejus – savo paties ir Lietuvos bokso 90-ąjį gimtadienį.

V. Karpačiausko vardo bokso turnyrą pradėjo Londono olimpinių žaidynių prizininkas Evaldas Petrauskas. Lietuvos boksininkas tarė sveikinimo žodį ir bokso aistruolių atsiprašė, jog negalės dalyvauti turnyre, nes turi išvykti į Kijevą.

„E. Patrauskas yra pasirašęs sutartį su stipriu klubu, o sutartį pažeidus tektų mokėti didžiulę baudą. Mes su juo dėl dalyvavimo V. Karpačiausko turnyre tarėmės dar iki Pasaulio čempionato, tuo metu boksininkas šios sutarties dar neturėjo. Ji ir pačiam buvo labai netikėta, todėl E. Petrauskas labai apgailestauja negalėsiantis dalyvauti turnyre Panevėžyje ir pasirodyti saviems žiūrovams“, – sako Panevėžio bokso federacijos prezidentas Kęstutis Kišonas.

Šiemet turnyre dėl geriausio boksininko titulo iš viso kovos 65 sportininkai iš 7 šalių. Boksininkai atvyko iš Norvegijos, Baltarusijos, Ukrainos, Lenkijos, Estijos, Latvijos ir Lietuvos. Boksininkai kovos suaugusių, jaunimo ir jaunių amžiaus grupėse.

Didžiausios svečių delegacijos šiemet atvyko iš Ukrainos ir Baltarusijos. „Cido“ arenoje įrengtame ringe kovos 14 panevėžiečių, tarp jų daugkartinis Lietuvos čempionas Marius Vyšniauskas. Turnyro šeimininkas Vitalijus Karpačiauskas į turnyrą atvežė ir 5 savo auklėtinius, tarp jų ir V. Karpačiauską ypač stebinantį Renaldą Dirsę.

Turnyro metu įvyks dvi profesionalių boksininkų dvikovos. Pirmoji – tai panevėžiečio Simo Vološino ir Latvijos sportininko Ivano Levickio dvikova svorio kategorijoje iki 60 kilogramų, antroji – Aido Balčiausko ir Latvijos sportininko Andrejaus Rožekmano kova svorio kategorijoje iki 81 kilogramų.

Finale vyks ir moterų dvikova. Svorio kategorijoje iki 63 kilogramų susikaus panevėžietė Rūta Sutkutė ir Norvegijos atstovė.

Lapkričio 9 d. žiūrovų taip pat lauks koncertinė programa, kurioje dalyvaus roko grupė „Laiptai“ ir šokių grupė „Fantazija“.

Per Tarptautinio V. Karpačiausko vardo bokso turnyro 15-os metų istoriją, šiame turnyre jau dalyvavo 20 pasaulio šalių atletai. Visuose 15-oje turnyrų dalyvavo ne tik Lietuvos, bet ir Norvegijos, Latvijos, Estijos boksininkai.

Leave a Comment