Boksas

Nonito Donare’as iškovojo WBO titulą

Spread the love

Nonito Donaire‘as iškovojo WBO pirmojo puslengvio svorio titulą, nevienbalsiu teisėjų sprendimu įveikdamas Wilfredo Vazquezą jaun. Du teisėjai rezultatu 117-110 pergalę skyrė Donaire‘ui. Tuo tarpu teisėjas Rubenas Garcia kažkokiu sunkiai paaiškinamu būdu sugebėjo pergalę rezultatu 115-112 skirti Vazquezui jaun.


Kovos pradžioje Donaire‘as greitai įsismagino ir staigiai smūgiavo priešininkui įvairiomis kombinacijomis. Boksininkas iš Puerto Riko bandė susiimti ir antrame raunde, nors buvo šiek tiek sugniuždytas Donaire‘o greičio pranašumo. Vazquezas bandė įtvirtinti savo smūgį priekine ranka, tačiau žaibiški filipiniečio smūgiai buvo kur kas įspūdingesni. Donaire‘as yra tikras atstumo ekspertas ir sugeba visada palaikyti tobulą atstumą, leidžiantį jam smūgiais pasiekti priešininką. Pirmi du raundai – Donaire‘o naudai.
Trečiame raunde Donaire‘as pagavo priešininką smūgiu kabliu, po kurio Vazquezas šiek tiek susvirduliavo. Donaire‘as tą pamatė ir staigiai įjungė aukštesnę pavarą. Tiesa, jis nesugebėjo greitai pribaigti priešininko ir po kurio laiko Vazquezas smūgiu kabliu atsikratė Donaire‘o spaudimo. Tačiau Vazquezas vis tiek atrodė šiek tiek priblokštas ir likusį raundo laiką tiesiog bandė išsilaikyti.
Donaire‘as toliau demonstravo aukštą lygį, smūgiuodamas daug ir dažnai. Tačiau Vazquezas yra protingas ir klastingas boksininkas, sugebantis įjungti smūgį priekine ranka ir laikytis iš visų jėgų. Nors pirmi keturi raundai akivaizdžiai priklausė Donaire‘ui, Vazquezas neatrodė pasirengęs nuleisti rankų. Penktame raunde Vazquezas vėl įjungė smūgį priekine ranka ir dar labiau pažeidė jau prieš tai ne itin gražiai atrodžiusią Donaire‘o akį. Tačiau pastarasis nenustojo smūgiuoti ir neišleido iniciatyvos iš savo rankų. Profesionaliai ir gudriai besiboksuojantis Vazquezas turėjo pademonstruoti kur kas aukštesnį lygį, kad įveiktų daugiau parako turintį priešininką. Vis dėlto raundo pabaigoje gražus smūgis dešine ranka suteikė Vazquezui šiokį tokį pranašumą ir leido jam laimėti raundą.
Šeštame raunde Donaire‘as vėl demonstravo žaibišką greitį. Kai tik Vazquezas bandė pritaikyti spaudimą, Donaire‘as greitai atsakydavo savais smūgiais. Bandydamas išlaikyti penktame raunde įgytą pranašumą Vazquezas toliau aktyviai darbavosi smūgiu priekine ranka. Nors pastarieji pora raundų buvo apylygiai, mano manymu juos per plauką laimėjo Vazquezas.
Arši dvikova įsiplieskė septintame raunde ir abu boksininkai aktyviai atakavo vienas kitą. Donaire‘as aštriais smūgiais vėl įgijo iniciatyvą, tačiau Vazquezas taip pat nebuvo pasirengęs paleisti iš rankų galimybės laimėti kovą. Kovai įpusėjus Donaire‘o akis atrodė prastai ir jam reikėjo visais būdais ją apsaugoti nuo rimtesnės žalos. Jei tik Vazquezas būtų sugebėjęs smūgiuoti stipriau ir dažniau, o ne pavieniais smūgiais, jis būtų turėjęs daug didesnį šansą laimėti kovą. Aštuntame raunde Vazquezas darbavosi kur kas geriau nei bet kuris iš pastarųjų Donaire‘o oponentų. Vis dėlto dar vienas raundas Donaire‘o naudai.
Devintame raunde tempas sulėtėjo ir abu boksininkai smūgiavo tik per atstumą. Iki raundo pabaigos likus mažiau nei minutei Donaire‘as smūgiu kabliu iš apačios apsvaigino Vazquezą ir po dar vieno smūgiu kabliu Vazquezas pirmą kartą savo karjeroje buvo pasiųstas į nokdauną. Vis dėlto boksininkas atsikėlė, tačiau rezultatu 10-8 laimėtas raundas leido Donaire‘ui padidinti taškų persvarą iki 88-82.
Tačiau nesižavėti Vazquezu tiesiog negalima. Nors ir praleidęs kelis skausmingus smūgius ir galybę silpnesnių, jis bandė iš paskutiniųjų laikytis ir atidavė savo atakoms visas jėgas. Tačiau Donaire‘as ir dešimtame raunde neleido priešininkui atsikvėpti. Gana atkaklaus raundo pabaigoje jis protingai išnaudojo atsiradusias galimybes smūgiuoti ir laimėjo dar vieną raundą. Vienuoliktame raunde abu boksininkai atrodė išsikvėpę. Donaire‘as pataikė nemažai smūgių per atstumą, o Vazquezas vėl sėkmingai darbavosi priekine ranka, taip pat pataikydamas ne vieną smūgį. Tačiau Donaire‘as laimėjo ir šį raundą.
Dvyliktame raunde Donaire‘as vėl atrodė žaibiškesnis ir turėjo daugiau parako. Savo taškų kortelėje pergalę rezultatu 118-109 skyriau Donaire‘ui. Tiesa, iš rezultato sunku pasakyti, kad nuo to laiko, kai Donaire‘as atkreipė į save dėmesį nokautuodamas Vicą Darchinyaną, tai buvo sunkiausia jo kova. Ir nors Donaire‘as laimėjo titulą jau ketvirtoje svorio divizijoje, tačiau iš tikrųjų po kovos pakilo būtent Vazquezo vertė.
Donaire‘as iš tikrųjų yra aukščiausios klasės boksininkas ir tą įrodė susitvarkęs su kur kas daugiau nei įprastai kovinės dvasios turėjusiu Vazquezu. Kas liečia divizijos titulo temą, geriausias 55,3 kg svorio kategorijos boksininkas yra arba Toshiaki Nishioka, arba Guillermo Rigondeaux. Įveikdamas Vazquezą kovoje dėl laisvo WBO titulo, Donaire‘as papildė savo kolekciją dar vienu titulu. Tačiau šiuolaikiniame titulų kupiname bokso pasaulyje į viską reikia žiūrėti su perspektyva.

Leave a Comment