Boksas

Nonito Donaire’as triumfuoja kovoje prieš Omarą Alvarezą

Spread the love

Gerbėjai, kurie tikėjosi fejerverkų iš dažnai juos demonstruojančio Nonito Donaire, buvo šiek tiek nuvilti, kadangi greitarankis lengviausio svorio boksininkas tik po dvylikos raundų kovos teisėjų sprendimu įveikė apgaulingą kairiarankį Omarą Narvaezą. Kova buvo lėto tempo ir dėl veiksmo trūkumo abu boksininkai kartas nuo karto susilaukdavo trumpų švilpimų. Vis dėlto Donaire per visus 12 raundų darbą atliko šiek tiek geriau nei atsargusis jo varžovas.

Po kelių vangokų raundų, kuriuose Narvaezas sugebėjo keletą kartų pasižymėti, Donaire ketvirtame raunde pralaužė ledus, pataikydamas priešininkui dešine ranka į korpusą ir vėliau pralauždamas jo gynybą dar vienu tiesiu smūgiu dešine ranka, po kurio sekė smūgių kruša. Vis dėlto Narvaezas ją atlaikė ir net sugebėjo paleisti atgal keletą smūgių. Kai tapo aišku, jog Narvaezas vis dar tvirtai laikosi kovoje, veiksmas vėl sulėtėjo, o Donaire vėl perėjo prie atsargesnio bokso taktikos.

Nuo ketvirtojo raundo per visą likusią kovą aktyvių veiksmų buvo tik keletas, daugiausiai jų iš Donaire pusės. Paragintas trenerio Roberto Garcia, boksininkas retkarčiais surasdavo tarpelį priešininko gynyboje ir pataikydavo vieną kitą smūgį. Tuo tarpu Narvaezas nesugebėjo iš tvirtos gynybos pereiti į puolimą ir rimtų problemų čempionui nesukėlė.

Anot Donaire, boksininkas mažai ką galėjo padaryti, kai jo priešininkas net nesiruošė atverti savo gynybos. Nors kita vertus Narvaezas susidūrė su dideliu ūgio skirtumu ir kiekvieną kartą bandydamas atakuoti būtų smarkiai rizikavęs. Nepaisant to, Donaire stabiliai rinko taškus už kiekvieną raundą ir Narvaezui reikėjo rizikuoti, tačiau boksininkas jokiu metu per visą kovą nesiruošė apleisti savo atsargios kovos plano. Jis atrodė užsibrėžęs tikslą atsilaikyti visus raundus ir jam tai pavyko, nors jis kovą pralaimėjo rezultatu 120-108 visose trejose teisėjų kortelėse.

Donaire prisipažino, kad svorio pasikeitimas šiek tiek prislopino jo energiją, ir teigė, jog vėlesniuose raunduose boksininkas jautėsi sukaustytas. Dėl Niujorko valstijos taisyklių HBO nerodė boksininkų svorių, nors pagal paskutinį Donaire socialiniame tinklapyje Twitter paliktą įrašą galima spręsti, kad boksininkas svėrė maždaug 59 kg, ir niekas neliko nustebintas boksininko pasirinkimu pereiti į dar sunkesnę svorio diviziją

Leave a Comment