Boksas

Mėgėjų boksas: Geriausi iš geriausių. Antra dalis.

Spread the love

Tęsiant geriausių mėgėjų boksininkų apžvalgą, judame link pereinamosios fazės lygio kovotojų. Šioje skiltyje aptariami boksininkai nebūtinai yra mažiau talentingesni nei prieš tai aptarti įsitvirtinę. Jie tiesiog nėra tokie užtikrinti ir iki šiol neturi tokių didelių pasiekimų. Jie taip pat dauguma atvejų yra jaunesni ir savo galimybių viršūnę bandys pasiekti tik Londono olimpinių žaidynių  metu.

 

Pereinamosios fazės boksininkai

 

Andrew Selby (Velsas)

22 m.; visų lengviausias svoris; antra vieta AIBA pasauliniame reitinge

Dabartinis Europos čempionas ir vienas geriausių tiek Velso, tiek ir Didžiosios Britanijos mėgėjų boksininkų. Kaip jau buvo minėta pirmoje dalyje, jo kova dėl pasaulio čempionato aukso medalio prieš rusą Mishą Aloyaną buvo itin atkakli ir velsietis buvo visai arti pergalės. Gabus kontratakų meistras ir gana aukštas pagal savo svorį boksininkas turi geležinę gynybą ir mėgsta greitas smūgių kombinacijas tiek į galvą, tiek į korpusą. Be to, jo smūgiai iš kontratakų yra pakankamai taiklūs. Jis yra viena iš didžiausių Didžiosios Britanijos vilčių Londono olimpiadoje.

Didžiausi pasiekimai:

Pasaulio čempionatai – 2011-ųjų m. sidabras;

Europos čempionatai – 2011-ųjų m. auksas ir 2008-ųjų m. bronza.

Galimybės tapti profesionaliu boksininku po Londono olimpiados

Medalis, ypač aukso, stipriai padidintų jo galimybes patekti į profesionalų ringą, tačiau aš manau, kad jis ten pateks nepriklausomai nuo rezultatų Londono olimpiadoje. Pasaulio čempionato sidabro medalis yra pakankamai didelis pasiekimas, galintis leisti boksininkui sekti vyresniojo brolio Lee pėdomis. Lee Selby šio metu yra britų puslengvio svorio čempionas.

Lazaro Alvarezas (Kuba)

20 m.; lengviausias svoris; antra vieta AIBA pasauliniame reitinge

Būdamas toks jaunas, Alvarezas turėtų būti trečioje daug žadančių ateities talentų dalyje, tačiau jis jau turi pasaulio čempiono titulą, Šiaurės ir Pietų Amerikos žaidynių čempiono titulą ir užima antrą vietą pasauliniame reitinge, tad mano manymu neveltui jį įdėjau būtent į šią kategoriją. Pasaulio čempionato finale jis įveikė anlgą Luke‘ą Campbellą (14-10) ir tai buvo jo pirmas aukščiausio lygio turnyras (Šiaurės ir Pietų Amerikos žaidynės vyko vėliau). Jis yra įvaldęs tipišką kubietišką stilių, visada ieško galimybės kontratakuoti, tačiau taip pat gali ir pats valdyti kovos tempą. Tačiau nepaisant viso to, jam dar yra labai daug kur tobulėti, kas daug ką pasako apie boksininką su tokių įspūdingu pasiekimų komplektu.

Didžiausi pasiekimai:

Pasaulio čempionatai – 2011-ųjų m. auksas;

Šiaurės ir Pietų Amerikos žaidynės – 2011-ųjų m. auksas.

Galimybės tapti profesionaliu boksininku po Londono olimpiados

Tokiame ankstyvame amžiuje net ir laimėjus aukso medalį, manau, kad jis kuriam laikui pasiliks mėgėjų lygyje. Tačiau turint omeny tai, kiek kubiečių pastaraisiais metais perėjo į profesionalus, visko gali būti.

Thomasas Stalkeris (Anglija)

27 m.; pirmasis pusvidutinis svoris; pirma vieta AIBA pasauliniame reitinge

Visų pirma, jis turi nuostabią kaip boksininkui pavardę – Stalkeris (iš angl. k. išvertus reiškia „sėlintojas“). Tačiau jo stilius sėlintojo ar tykaus mėdžiotojo vis dėlto neprimena. Jis daugiau senesnio, tipiško Europos boksininko stiliaus, mėgstantis naudotis ūgio persvara prieš savo oponentus. Jis rankas laiko aukštai, turi gerą gynybą ir puikią techniką. Šiuo metu pirmą vietą pasauliniame reitinge užimantis ir Europos čempiono titulą turintis boksininkas pasaulio čempionato pusfinalyje gana dideliu rezultatu (31-18) nusileido daug dėmesio susilaukisiam ukrainiečiui Denisui Berinchykui (kuris bus aprašytas trečioje sudedamojo straipsnio dalyje) ir turėjo tenkintis bronzos medaliu. Tuo tarpu Berinchykas iš tikrųjų gali tapti aukštos klasės boksininku.

Didžiausi pasiekimai:

Pasaulio čempionatai – 2011-ųjų m. bronza;

Europos čempionatai – 2011-ųjų m. sidabras ir 2010-ųjų m. sidabras;

Britanijos žaidyniės – 2010-ųjų m. auksas;

Dabartinis pirmos vietos pasauliniame reitinge savininkas.

Galimybės tapti profesionaliu boksininku po Londono olimpiados

Nesu tikras dėl jo ketinimų, tačiau olimpiados metu jam bus jau 28 m., tad mano nuomone jam tapti profesionalu jau per vėlu. Be to, nemanau, kad jam pavyktų įsitvirtinti tarp profesionalų. Jis nesmūgiuoja labai stipriai ir nėra pakankamai greitas, tačiau turi gerą techniką, kietą gynybą ir yra visapusiškai įgudęs boksininkas. Manau, kad jo stilius yra labiau tinkamas mėgėjų lygiui, kuriame reikia rinkti taškus.

Oleksandras Usykas (Ukraina)

24 m.; sunkus svoris; trečia vieta AIBA pasauliniame reitinge

Usykas prieš šešis metus pradėjo boksuotis dar būdamas vidutinio svorio kategorijos boksininkas. 2008 m. jis perėjo prie pussunkio svorio ir pelnė Europos čempionato nugalėtojo titulą. 2009 m. boksininkas nusprendė įkopti į dar sunkesnio svorio kategoriją (sunkiasvorių), kurioje susilaukė didžiausios sėkmės. Aukštas ir atletiško sudėjimo kovotojas gynybinėje pozicijoje mėgsta laikyti rankas aukštai ir vos tik pasitaikius progai smūgiuoti kombinacijomis. Jis taip pat gana dažnai smūgiuoja į korpusą.

Jis yra vienas iš keturių ukrainiečių, praėjusiame pasaulio čempionate laimėjusių auksą, o žiūrint į žemiau išvardintus jo pasiekimus galima susidaryti įspūdį, kad jis kuo toliau, tuo labiau tobulėja.

Didžiausi pasiekimai:

Pasaulio čempionatai – 2011-ųjų m. auksas ir 2009-ųjų m. bronza;

Europos čempionatai – 2008-ųjų m. auksas (pussunkio svorio kategorijoje) ir 2006-ųjų m. bronza (vidutinio svorio kategorijoje).

Galimybės tapti profesionaliu boksininku po Londono olimpiados

Manau, kad po olimpiados tapti profesionalu jam bus pats tinkamiausias laikas, nes jis sunkiasvorių divizijai būtų pakankamai jaunas. Turint omeny tai, kad tokie boksininkai kaip Lennoxas Lewisas ir Wladimiras Klitschko geriausius karjeros metus kovėsi jau sulaukę 30-ties, ir kad sunkiasvoriai apskritai šiais laikais pasiekia savo karjeros aukštumas vėlesniame amžiuje, manau, kad jis rimtai apsvarstys galimybę tapti profesionalu. Ypač tokiu atveju, jei iškovos auksą. Jis taip pat galėtų sulaukti Klitschko paramos karjeros pradžioje.

Jo ūgis yra 191 cm, tačiau ar jis yra pakankamai didelis būti sunkiasvoriu? O gal jam vis dėlto profesionalo karjerą būtų tikslingiausia pradėti pirmojo sunkaus svorio divizijoje?

Luke‘as Campbellas (Anglija)

24 m.; lengviausias svoris; trečia vieta AIBA pasauliniame reitinge

2008-ųjų m. Europos čempionas ir pastarojo pasaulio čempionato sidabro medalio laimėtojas yra pakankamai aukštas savo svorio kategorijai ir yra įvaldęs žiūrovo akiai patrauklų boksavimosi stilių. Jis turi puikią koordinaciją, gerą techniką, plačią stovėseną, ginasi aukštai pakeltomis rankomis ir gali kautis tiek judėdamas į priekį, tiek ir atgal. Pirmą kartą atkreipiau į jį dėmesį prieš tris metus, kuomet jis laimėjo Europos čempionatą. Tada jis pasirodė neįtikėtinai, tačiau vėliau jo sėkmę užgožė rankos trauma, kurią, tikiuosi, dabar boksininkas yra visiškai išsigydęs. Pasaulio čempionato finale jis nusileido kubiečiui Alvarezui, tačiau iš tikrųjų mano nuomone į Campbellą, kartu su Andrew Selby ir Anthony Joshua, Didžioji Britanija deda didžiausias viltis Londone laimėti auksą.

Didžiausi pasiekimai:

Pasaulio čempionatai – 2011-ųjų m. sidabras;

Europos čempionatai – 2008-ųjų m. auksas.

Galimybės tapti profesionaliu boksininku po Londono olimpiados

Šiuo metu jo galimybes tapti peofesionalu vertinčiau maždaug 70 procentų. Galbūt jis ir nepasižymi stipriu smūgiu, tačiau gali smūgiuoti greitomis kombinacijomis. Iš kitų mėgėjų jį išskiria puikus bokso pagrindų panaudojimas. Be to, ringe jis jaučiasi kaip namie ir visuomet pasitiki savimi ir savo galimybėmis. Jei jam pavyks laimėti auksą, sakyčiau, kad jis be abejonės taps profesionalu.

Julio Cesaras La Cruzas (Kuba)

22 m.; pussunkis svoris; pirma vieta AIBA pasauliniame reitinge

Kaip ir jo tėvynainis Lazaro Alvarezas, Cruzas per trumpą mėgėjo karjerą jau spėjo pasimėgauti sėkme. Vien tik tas faktas, kad jis yra pasaulio bei Šiaurės ir Pietų Amerikos čempionas, nors jam vos 22 m., išduoda, kad jo, kaip ir daugelio kitų kubiečių boksininkų bokso istorijoje, laukia didžiulė sėkmė mėgėjų ringe. Jie galbūt ir nėra tokia dominuojanti jėga, kokia buvo anksčiau, tačiau jiems vis dar pavyksta užauginti medalių laimėtojus ir čempionus kiekvienam turnyrui.

Tiesą sakant, nemačiau Cruzo kaunantis pasaulio čempionate, o ir vaizdo medžiagos YouTube portale apie jį rasti nepavyko, tad jo ringe apskritai nesu matęs. Tačiau užtenka žinoti, kad jis yra jaunas kubietis, pasaulio čempionas ir pirmos vietos pasauliniame reitinge savininkas. Vien tik to užtenka, kad būtų verta jį stebėti.

Didžiausi pasiekimai:

Pasaulio čempionatai – 2011-ųjų m. auksas;

Šiaurės ir Pietų Amerikos žaidynės – 2011-ųjų m. auksas;

Dabartinis pirmos vietos pasauliniame reitinge savininkas.

Galimybės tapti profesionaliu boksininku po Londono olimpiados

Jei jis laimės auksą, jis iš karto turėtų tapti profesionaliu boksininku. Jei ne – jam tikriausiai vertėtų pasitrinti mėgėjų lygyje dar bent iki kitos olimpiados. Tačiau jis jau yra laimėjęs pasaulio čempionatą ir tai pakankamai didelis pasiekimas žengiant į profesionalų ringą. Kai tiek daug kubiečių jau susilaukė sėkmės ir kai profesionalams yra siūlomos tokios didelės pinigų sumos, nenustebčiau, jei dauguma šių jaunų talentų patrauktų į profesionalus. Vis dėlto daug kas priklauso nuo aplinkybių su promoteriais, pasiūlymų gausos ir pažinčių profesionalų pasaulyje.

Be viso to dar noriu pridurti, kad kai profesionaliame bokse yra minima frazė „Europos čempionas“, ji yra vertinama kaip žemesnės klasės, pereinamosios fazės titulas, ir dažnai ne veltui. Tačiau per daugelį metų profesionalų ringe kovojo labai daug puikių Europos čempionų.

Tuo tarpu mėgėjų lygyje viskas yra šiek tiek kitaip. Europa apima daugelį geriausių mėgėjų bokso valstybių, išskyrus Kubą, kelias Azijos valstybes ir galbūt JAV.

Rusija, Ukraina, Italija, Anglija, Velsas, Airija ir Azerbaidžanas įsispraudžia po Europos skėčiu ir visos jos yra labai sėkmingos bokso valstybės.

Ukraina laimėjo daugiausiai aukso medalių paskutiniame pasaulio čempionate (keturis aukso ir vieną sidabro). Keturi aukso medaliai dešimtyje svorio kategorijų yra puikus rezultatas. Europos valstybės laimėjo auksą šešiose iš tų dešimties kategorijų.

Priežastis, dėl kurios aš apie visa tai rašau, yra ta, kad kai kurie bokso gerbėjai sako, kad, tarkim, Luke‘as Campbellas ar Oleksandras Usykas kažkuriuo jų mėgėjų karjeros metu laimėjo Europos čempionatus, ir jie turi mintyje, kad tie iškovoti titulai buvo antraeiliai, žemesnio lygio. Taip, jie nėra tokie svarbūs kaip olimpiadoje ar pasaulio čempionate iškovoti titulai, tačiau turint omeny tai, kokios valstybės ten dalyvauja, Europos čempionatų lygis yra labai aukštas, o boksininkai, kurie laimi Europos čempionatus, dažnai pasiekia labai daug ir aukštesnio lygio čempionatuose. Manau, kad panašus atvejis yra su Šiaurės ir Pietų Amerikos žaidynėmis, ypač tuomet, kai ten dominavo Kuba ir JAV.

Taigi, tai buvo antroji pristatomojo straipsnio dalis. Ačiū, kad skaitėte. Trečioji dalis turėtų pasirodyti už kelių dienų.

Leave a Comment