Boksas

Mažiausiai bronza: Evaldas Petrauskas laimėjo prieš pasaulio čempioną Domenico Valentino! (foto galerija)

Spread the love

„Nustebinsiu save tik tada, kai laimėsiu medalį“, – tikina boksininkas Evaldas Petrauskas. Iki olimpinio apdovanojimo trūksta vienos laimėtos kovos. Ją laimėti lietuvis gali šį vakarą svorio kategorijos iki 60 kg ketvirtfinalyje.

Akistatą portale 15min.lt nuo 23 val. sekite GYVAI.

Dvikovos eiga:

Pirmasis raundas: Devyniais centimetrais žemesnis ir aštuoneriais metais už savo varžovą Domenico Valentino jaunesnis Evaldas Petrauskas sau įprastu aktyviu ir agresyviu stiliumi pradėjo akistatą. Tiesa, netrukus lietuvis  prarado du taškus ir gavo įspėjimą. Arena skandavo „Lietuva“, Evaldas laimėjo pirmą raundą 6:5.

Antras raundas: Aktyvi kova tęsėsi, Evaldas išsaugojo iniciatyvą, sėkmingai gynėsi bei užpuolė ir laimėjo raundą 6:4.

Trečias raundas: Lietuvis puikiai gynėsi, bet teisėjas dar kartą atėmė du taškus iš lietuvio. Tai Evaldo neišmušė iš vėžių ir… PERGALĖ!!!! 16:14. Toks bendras kovos rezultatas.

Olimpinio ringo debiutantas grumsiasi su vienu turnyro favoritų, trečiuoju pagal reitingą italu 28 metų Domenico Valentino, pernai tapusiu Europos vicečempionu ir iškovojusiu bronzą planetos pirmenybėse.

Italijos boksininko kolekcijoje – po vieną pasaulio čempionato aukso (2009 m. ) ir sidabro (2007 m.) bei du bronzos (2005 m. ir 2011 m.) apdovanojimai. Europos pirmenybėase jis yra iškovojęs sidabrą (2011 m.) ir bronzą (2004 m.)

Patekimas į pusfinalį, garantuotų lietuviui mažiausiai bronzos medalį, nes pagal bokso taisykles, jis įteikiamas dviems sportininkams.

„Evaldas su juo niekada nebuvo susitikęs ringe. Bet aš D. Valentino žinau dar nuo tų laikų, kai į varžybas važiuodavau su Vidu Bičiulaičiu. Šis buvo pralaimėjęs italui 2003 metais. Jei mes primesime jam savo kovos manierą, realu laimėti. Kovosime ir sieksime pergalės ir medalio. Nes nepriklausomos Lietuvos boksininkai dar neturi medalio. O dabar liko vienas žingsnis“, – ryžtingai buvo nusiteikęs Lietuvos bokso rinktinės vyriausiasis treneris Vladimiras Bajevas.

Per Nepriklausomos Lietuvos istoriją nė vienam mūsų šalies boksininkui nepavyko pasidabinti olimpiniu medaliu. Tą yra pavykę padaryti vieninteliam lietuviui – Danui Pozniakui, kuris tapo olimpiniu čempionu 1968 metais.

Kitos poros:

Felix Verdejo Sanchez (Puerto Rikas) 9 – 14 Vasyl Lomachenko (Ukraina);

Yasnier Toledo Lopez (Kuba) – Gani Zhailauov (Kazachstanas);

Soonchul Han (Korėja) – Fazliddin Gaibnazarov (Uzbekistanas).

20-metis E.Petrauskas aštuntfinalyje kovojo su 23 metų turku Fatihu Kelesu ir nugalėjo varžovą rezultatu 16:12.

Nuotraukos Reuters, AP ir A. Pliadžio.

Leave a Comment