Boksas

Mayweatherio testas Ortizui šį sekmadienį

Spread the love

Bokso superžvaigždė Floydas Mayweatheris gegužės viduryje per socialinį tinklą „ twitter“ oficialiai pranešė apie savo sugrįžimą į ringą Rugsėjo 17 (Lietuvos laiku – 18 d.) dieną. Bokso virtuozas po ilgos – daugiau kaip metų pertraukos vėl pasirinko savo varžovą, kas tapo jau privilegija, kurią suteikė vieno iš  dviejų geriausių boksininkų pasaulyje statusas.

Victorui Ortizui buvo suteiktas gyvenimo šansas, kuris gali daugiau ir nebepasikartoti – jis turi progą sugriauti Mayweatherio neįveikiamumo mitą. Jei Ortizas įveiktų oponentą, apie jį kalbėtų visi ir žinotų visi, jis taptų populiarus. Iš finansinės perspektyvos žvelgiant, ko gero, sektų revančinė kova, kuri galbūt pralenktų žiūrimumu pirmąją ir uždirbtų vėl kalnus dolerių abiems. Nepaisant  antros kovos rezultato, Ortizas galėtų pretenduoti į superdvikovą su M. Pacquiao. Viskas atrodo gražu iš Victoro Ortizo perspektyvos, tačiau ar nebus taip, kad jis galės pasigirti tik tuo, jog buvęs viename ringe su Mayweatheriu? O gal Mayweatheris pasirinko netinkamą oponentą dar vienai pergalei?

Victorui Ortizui ( 29 perg., 22 KO. 2 pral., 2 lyg.) yra viso labo 24 metai, o Mayweatheriui 34 metai. Nors daugelis priekaištauja Mayweatheriui, jog jis kaunasi su mažais, senais arba lėtais, šį kartą galima pridurti – jis pasirinko boksininką, kuris dar nėra įkopęs į savo karjeros viršūnę. Ortizas, kaip perspektyvus boksininkas yra kovęsis su elitiniais pasaulio boksininkais – Lamontu Petersonu, Marcosu Maidana ir Andre Berto. Vis dėl to, ši kova yra visai kas kita – jis nesikaus pagrindinėje vakaro kovoje – jis kausis pagrindinėje metų kovoje. Jo pečius užgulė didžiulis žiniasklaidos dėmesys, atsakomybė prieš gerbėjus. Kiekvieną Ortizo judesį ar žodį transliuos kameros milijonams žmonių iš viso pasaulio, arenoje jį vers tūkstančių žiūrovų žvilgsniai. Ten bus artimieji, draugai, kiti žymūs boksininkai, holivudo bei muzikos įžymybės. Vis dėl to, su didžiausia įtampa ir jauduliu Ortizui teks susidurti ringe. Mayweatheris perspėjo per HBO akistatą (face-off), jog už kiekvieną klaidą reikia mokėti. Ir tai reiškia, jog Ortizas turės pademonstruoti geriausią savo pasirodymą gyvenime.

Viskas paprasta: Victorui Ortizui bus paruoštas kovos planas, bet jei planas neduos vaisių arba nepavyks jo įgyvendinti, kaip tai paveiks Ortizą? Jis turės ieškoti kitos išeities, bet ar jis turės pakankamai gabumų ar kitaip sakant įrankių , smegenų bei šaltų nervų, tam, kad išspręstų Mayweatherio užduotį? Laikas tirps ne jo naudai, o Mayweatheris bus jau nurūkęs toli į priekį, kaip tas atsilieptų Victorui Ortizui? Kaip matome Ortizas gali susidurti su fizinių bei  dau gybę psichologinių faktorių ringe. Varžovai kaudamiesi su Mayweatheriu beveik visada susiduria su šiomis problemomis.

F. Mayweatheris (41 perg., 25 KO, 0 pral.)moka ir gali prisitaikyti prie varžovo stiliaus ir plano. Mayweatheris ringe sugeba perprasti varžovo ketinimus ir tai neutralizuoti, jis atranda varžovo achilo kulną ir tuo pasinaudoja. Jis toks fiziškai universalus, jog gali varijuoti sumanymais ringe ir puikiai gali pritaikyti reikiamą ringe. Mayweatheris yra staigus, tikslus bei aštrus smūgiuotojas , o taip pat puikiai juda ringe, yra lankstus. Jo stilius patvirtina seną bokso taisyklę: „ smūgiuoti ir pačiam negauti smūgio“. Mayweatheris taip pat garsėja savo įgimtais refleksais bei senosios bokso mokyklos gynyba. Vadinamoji  Shoulder-roll technika tą puikiai iliustruoja: kai varžovas smogia, Mayweatheris priima smūgį ir jį nukreipia šalin pasukdamas petį, tuomet jis kontraatakuoja pats. Vis dėl to, nors Mayweatheris ir yra įveikęs visus savo varžovus, tai nereiškia, jog jis juos visus triuškino.

Nors nenugalėtasis boksininkas ir yra laikomas sunkiu taikiniu ir jis yra gavęs keletą stiprių bei taiklių smūgių. DeMarcusas „Chop Chop“ Corley, Zabas Judah, Shane‘as Mosley yra tie boksininkai, kuriems tai pavyko padaryti. Pirmieji du yra kairiarankiai, kaip ir Ortizas, tiesa, Corley ir Judah sėkmingai varžėsi tik pirmus 4-5 raundus. Mayweatheris turėdamas greičio pranašumą vis labiau išnaudodavo tiesų dešinės smūgį ir kairįjį kablį. Jis daug smūgiavo efektyvių smūgių į korpusą ir taip vis labiau vargino varžovus. Kaudamasis su Corley, Mayweatheris parodė, jog jis irgi gali atlaikyti stiprius smūgius ir fiziškai sudoroti varžovą, nors buvo patekęs į bėdą. Jis buvo agresyvus puolime ir efektyvesnis už aršų oponentą, kadangi jo smūgiai buvo kur kas tikslesni. Judah pradžioje turėjo keletą sėkmingų atakų, tačiau neperėjo į aktyvesnį puolimą, kuris atbaidytų Mayweatherį, tad Mayweatheris ėjo į agresyvų puolimą. Judah užsidarė savo gynybiame kiaute ir siekė kontraatakų, tačiau pranašesnis Mayweatherio greitis kamavo Judah ir šis jau nebegalėjo varžovui prilygti ne tik techniškai, bet ir fiziškai.

Kadangi Victoras Ortizas yra kairiankis boksininkas, jis gali Mayweatheriui sukelti problemų bent keliems raundams. Tačiau ar Ortizas bus pakankamai staigus smūgiuotojas, jog galėtų varžytis daugiau nei kelis raundus? Kitas dalykas yra tas, jog Mayweatheris yra itin greitas ir puikiai smogia smūgius, kurie veikia prieš kairiankius – dešinės smūgį ir kairįjį kablį. Ar Ortizas laiku reaguos ir ginsis sėkmingai? Mayweatheris taip pat moka palaužti  varžovus triuškinančiais smūgiais į korpusą.

Vis dėl to, nors Floydas Mayweatheris yra apdovanotas tiek talentu, tiek fizinėmis galimybėmis bei gebėjimu prisitaikyti, jis nėra iki šiol sutikęs tokio kovotojo, kaip Victoras Ortizas. Ortizas gal ir neturi tiek patirties, kiek jo varžovas, tačiau jis turi tokių savybių, kurių stokojo praėję 5 Mayweatherio varžovai. Victoras Ortizas yra pavojingas junginys: jis už Mayweatherį stambesnis, aukštesnis, fiziškai stipresnis, taip pat jis turi miklias kojas bei nokautuojantį smūgį abiem rankomis, jis jaunas. Palyginimui boksininkai, kurie kovėsi prieš Mayweatherį per pastaruosius metus : 5 Mosley buvo senesnis bei fiziškai silpnesnis, anksti išsikvėpė, 4 Marquezas mažesnis, senesnis bei lėtesnis, 3 Hattonas mažesnis bei lengvesnis, 2 De La Hoya senesnis, pritrūko ištvermės, 1Baldomiras – lėti smūgiai, lėtos kojos.

Tęsiant apie Victorą Ortizą, reikėtų atsižvelgti į tai, jog jis visus savo varžovus yra nokautavęs ar bent jau pasiuntęs į nokdauną. Taip, jis propaguoja puolimą, tačiau jis nėra peštukas, kuris kaunasi be atodairos, nors jo gynyba toli gražu ne pati geriausia, jis neturi stabilaus džiabo. Vistiek jo pranašumas, tas, jog jis yra kairiarankis ir gali mobiliai judėti po ringą – tai jam suteikia techninių privalumų. Victoras Ortizas turi didelę kovotojo širdį ir galima tikėtis, jog jis sieks pergalės iki galo kovos. Nors statistikoje Ortizas turi du pralaimėjimus – vienas buvo dėl diskvalifikacijos, o kitas dėl to, jog jis atsisakė tęsti kovą prieš Maidana. Tuomet komentatoriai suabejojo Ortizo valia ir širdimi, tačiau jis sugriovė visas abejones kovoje prieš Andre Berto.

Kaip kova galėtų klostytis? Ar Ortizas gali atrasti fomulę, kaip įveikti Mayweatherį? Ortizas daugiausiai šansų turi, ko gero, kovos pradžioje, kol Mayweatheris dar nebus visiškai  išnarstęs jo užmačių. Jei Mayweatheris laiku perskaitys Ortizo planą ir sėkmingai persirikiuos, tuomet Ortizui irgi  reikės imtis plano B, tik neaišku ar pavyktų jį sėkmingai pritaikyti. Gal Mayweatheris negalės prisitaikyti prie Ortizo stiliaus ir jo diktuojamų taisyklių. Juk jis nėra sutikęs boksininko kaip Ortizas, gal tai Mayweatheriui sukels rimtų problemų. Aiškūs keli dalykai Ortizas nesigina gerai, o Mayweatheris smūgiuoja daugiausiai pavieniais smūgiais. Ortizas toks greitas, jog jis pagautų Mayweatherį, tad šis tikriausiai nebėgs ir nesigins išnaudodamas visą ringo plotą. Mayweatheris , ko gero, norės boksuotis ringo centre ir bus pasirengęs aštriai bei taikliai kontraatakuoti. Jis atsitraukinės, blokuos smūgius rankomis bei pečiais, išslys iš atakų ir pats puls. Mayweatheris atakuos kaire kabliu ir dešine tiesiu smūgiu ir staigiai atsitrauks,  taikysis ir į korpusą. Mayweatheriui tai pavyko prieš Shane‘ą Mosley ir jis net pranoko jėga varžovą, tačiau Ortizas yra stiprus atletas.

Tuo tarpu Ortizas bus nusiteikęs puolimui, tačiau jo treneriai turi suprasti, jog jo gynyba yra pažeidžiama ir todėl Ortizas negalės beatodairiškai tik pulti. Mayweatheris irgi puola, tačiau jis niekada nemeta gynybos, todėl Ortizo treneriai turi sugalvoti protingą puolimą, kuris neatskleistų gynybos skylių kontraatakoms. Ortizas pasinaudodamas savo gan mikliomis kojomis  turėtų pagauti Mayweatherį ir smogti mišrias serijas tiek į korpusą, tiek į galvą tuomet jis turėtų dingti Mayweatheriui iš horizonto arba pasitraukti atgal. Svarbu Ortizui pulti, kai Mayweatheris nėra prieš  jį, nes tuomet jo gynybos ir kontraatakų mechanizmas veikia puikiai. Kaip yra sakęs Emanuelis Stewardas, Mayweatherį reikia pulti iš pusių, iš kampų, kai šis nėra dar užsiėmęs savo pozicijos. Taip pat Stewardas yra sakęs, jog Mayweatherį gali įveikti didelis tos svorio kategorijos boksininkas – Ortizas toks ir yra. Labai svarbus bus greitis – ir kojų, ir rankų. Mosley boksavosi su Mayweatheriu akis į akį ringo centre, tačiau jis toli gražu nepasiekė savo tikslo.

Dvikovos prognozė. Kovos pradžioje Ortizas turėtų kelti problemų, tačiau jei jis nenustebins Mayweatherio, dar neįpusėjus kovai vadžias turėtų perimti Mayweatheris. Kova, ko gero, truks 12 raundų, bet nokdaunai galimi.

Leave a Comment