Boksas

Manny Pacquiao prieš Floydą Mayweatherį. Bobas Arumas atskleidžia priežastis dėl ko ši kova gali neįvykti

Spread the love

Viename šią savaitę pasirodžiusiame straipsnyje rašoma apie Bobo Arumo nuomone pagrindines priežastis, kodėl potenciali kova tarp Manny Pacquiao ir Floydo Mayweatherio gali neįvykti. Pirma jo priežastis yra ta, kad Floydas niekada nebuvo susidomėjęs kautis su Manny Pacquiao.

„Kol iš Mayweatherio lūpų neišgirsime, kad jis gegužės mėnesį nori kautis su Manny, tol nieko garantuoti negalima.“

Tiesa, socialiniame tinklapyje „Twitter“ Mayweatheris pirmą Bobo priežastį atmetė, tiesiogiai iškviesdamas Manny Pacquiao su juo kautis gegužės 5 d.

Antra Bobo priežastis buvo kur kas svaresnė, susijusi su finansiniais dalykais.

„Jei kovą organizuotume gegužės 5 d., tuomet vienintelis vietos pasirinkimas būtų MGM Grand arena, kurioje galėtume surinkti 20 mln. JAV dolerių. Tačiau jei kovą organizuotume naujoje laikinoje arenoje, galėtume surinkti apie 60 mln., tad skirtumas yra didžiulis, net atskaičiavus pastato statybos mokesčius (7 mln.), kurie būtų sumokėti per dvejus metus. Taigi, uždirbtume mažiausiai 40 mln. dolerių. Tai papildomi 20 mln. kiekvienam boksininkui, kas yra išties didžiuliai pinigai. Tačiau pasirinkimą turi priimti patys boksininkai.“

Šiam pareiškimui iškyla keletas klaustukų. Visų pirma, ar įmanoma pastatyti 50 tūkst. žiūrovų talpinantį stadioną per tris mėnesius? Antra, ar jo statybai užtektų vos 7 mln. dolerių? Trečia, ar vietų skaičiaus padidinimas nesumažintų bilietų kainų?

Kas liečia pirmą klausimą, teoriškai įmanoma pastatyti areną per tris mėnesius. Tikriausiai geriausias pavyzdys būtų laikinas amerikietiškojo ir europinio futbolo stadionas Empire Field, esantis Vankuveryje. Šiam stadionui pastatyti užteko trijų mėnesių ir jis talpina maždaug 27 tūkst. žiūrovų. Vis dėlto stadionas susideda ne vien iš pigių sėdimųjų vietų. Empire Field stadione įtaisyta 20 tūkst. kėdžių su atlošais, 12 VIP kambarių ir 7 tūkst. vietų ant suolelių.

Visos trijų mėnesių stadiono statybos išlaidos sudarė 15 mln. dolerių, tačiau į šią kainą buvo įskaičiuota stadiono danga. Jei žema kaina būtų didžiausias prioritetas, tuomet visoms sėdimoms vietoms būtų galima sudėti vien suolelius ir kaina siektų apie 7 mln. dolerių, kaip teigė Bobas Arumas. Tačiau visame stadione esant vien tik suoleliams, nemanau, kad bilietų kainas galima užkelti iki 1212 dolerių (tokia turėtų būti vidutinė bilieto kaina, kad būtų galima surinkti minėtus 60 mln. dolerių). Palyginimui, brangiausi bilietai į Ortizo ir Berto kovą kainuoja vos 300 dolerių. Arti ringo esančių vietų skaičius MGM arenoje ir laikinajame stadione būtų panašus, tad ir iš brangiausių bilietų daugiau pasipelnyti nepavyktų. Jei būtų nuspręsta įrengti VIP kambarius, kurie galbūt subalansuotų kainų skirtumą, reikėtų bent jau tų paties 12 VIP kambarių. Tad galima teigti, kad Bobo 60 mln. dolerių pajamų paskaičiavimai yra šiek tiek per dideli, o stadiono išlaidų suma per maža.

Remdamasis tyrimu, kurį atlikau rengdamas šį straipsnį, manau, kad iš tikrųjų pastatyti laikinąjį stadioną per tris mėnesius yra realu. Tačiau ar manau, kad jo statyba abiems boksininkams uždirbtų papildomus 20 mln. dolerių? Ne. Galbūt 15 mln., tačiau tai vėlgi yra nemažas skirtumas. Vis dėlto, tiksli suma nėra labai svarbi, nes šis sumąnymas yra išties įmanomas. Tad paneigę abi Bobo priežastis galime užduoti dar vieną klausimą: kokia bus sekanti kliūtis šiai kovai įvykti?

Leave a Comment