Boksas

Lietuvos olimpiečius skatins solidžios piniginės premijos (video)

Spread the love

Iki Londono olimpinių žaidynių pradžios likus vos porai dienų Lietuvos bokso, dziudo, imtynių ir penkiakovės rungčių atstovai sulaukė papildomo stimulo siekti pergalių. Antradienį Vilniuje įsikūrusiame „AirInn Vilnius“ viešbutyje buvo pasirašyta bendradarbiavimo sutartis, pagal kurią kiekvienas prizinę vietą Londono olimpiadoje iškovosiantis sportininkas bus apdovanotas solidžia premija.

Olimpinį auksą iškovojusiam sportininkui numatyta 30 tūkst. litų premija, sidabro medalio laimėtojui – 20 tūkst. litų, o bronzos – 10 tūkst. litų.

„AirInn Vilnius“ direktorė Lina Krištopaitytė pasirašydama šią sutartį vylėsi, kad šis pavyzdys taps užkrečiančiu ir kiti Lietuvos verslininkai prisidės prie iniciatyvos remti lietuvius sportininkus: „Šiuo savo žingsniu „AirInn Vilnius“ nori paskatinti Lietuvos sportininkus siekti aukščiausių rezultatų ir įvertinti jų triūsą pinigais, kurie įpatingai reikalingi sportininkų pasiruošimui. Taip pat tikimės, kad šis pavyzdys taps užkrečiamu ir kiti Lietuvos verslininkai prisidės prie šios iniciatyvos ir aktyviai palaikyti Lietuvos vardą garsinančius sportininkus“.

Lietuvos bokso federacijos prezidentas Darius Šaluga pažymėjo, kad „AirInn Vilnius“ sukūrė nemenką prizinį fondą sportininkams, kurie sulaukia gerokai mažiau dėmesio nei krepšininkai ar futbolininkai.

„Tikiuosi, kad ateityje tokių įmonių daugės ir sportininkai, kurių laimėti medaliai garsina Lietuvą ne ką mažiau nei komandinių sporto šakų pelnytos pergalės, galės deramai ruoštis svarbiausiems sportiniams turnyrams nekvaršindami galvos dėl pasiruošimui reikalingų pinigų. „AirInn Vilnius“ sprendimas sukurti prizinį fondą taps papildoma motyvacija mūsų olimpiečiams“, – teigė D.Šaluga.

Bokso federacijos prezidentas prognazavo kad Londono olimpinėse žaidynėse boksininkai gali iškovoti bent vieną medalį: „Pasiruošimas vyko sėkmingai, o artimiausiu metu Egidijus Kavaliauskas ir Evaldas Petrauskas persikels į olimpinį kaimelį. Tikimės iš šių sportininkų bent vieno medalio, tačiau kaip ir visame sporte viską lems burtai, psichologija. Sportininkai yra jauni, dar neturi tokio lygio varžybų patirties, tačiau yra gerai pasiruošę psichologiškai“.

Lietuvos dziudo ir imtynių federacijų prezidentai Vigmantas Sinkevičius bei Darius Čepauskas pabrėžė, kad „AirInn Vilnius“ sprendimas paremti sportininkus yra sektinas pavyzdys kitiems verslininkams. Anot D.Čepausko, Lietuvoje tik pradeda formuotis ilgalaikio verslo ir sporto bendradarbiavimo užuomazgos.

„Net neabejoju – kuo geresnės treniruočių ir pasiruošimo sąlygos bus sudarytos sportininkams, tuo dažniau jie džiugins mus savo laimėjimais. Tik nuoseklus ir ilgalaikis darbas gali duoti apčiuopiamus rezultatus. Ši taisyklė galioja tiek sporte, tiek versle“, – tvirtino V.Sinkevičius.

Šiuolaikinės penkiakovės prezidentas Viktoras Majauskas išreiškė viltį, kad olimpinės žaidynės Londone taps sėkmingos ne tik Lietuvą pasaulyje savo pergalėmis garsinantiems penkiakovininkams, bet ir kitoms su „AirInn Vilnius“ palaikymo sutartį pasirašiusių federacijų sportininkams.

„Neturime šimtatūkstantinių biudžetų pasiruošimams, tačiau dėl to mūsų noras kovoti ir skinti pergales nėra mažesnis. Esame dėkingi visiems, kas bent kiek padeda mūsų sportininkams siekti užsibrėžtų tikslų. Galiu patikinti, kad kiekvienas Lietuvai olimpiadoje atstovausiantis sportininkas už kiekvieną tašką, už kiekvieną sekundę, už kiekvieną centimetrą kovos iki paskutinio prakaito lašo“, – V.Majauskas.

XXX vasaros olimpinėse žaidynėse Londone Lietuvai atstovaus 63 atletai – 24 moterys ir 39 vyrai, kurie išmėgins jėgas 14-oje sporto šakų. Į olimpiadą išvyksta 8 sportininkai, su kurių federacijomis „AirInn Vilnius“ pasirašė bendradarbiavimo sutartis: du boksininkai (Egidijus Kavaliauskas ir Evaldas Petrauskas), du dziudo imtynininkai (Karolis Bauža ir Marius Paškevičius), du graikų-romėnų imtynininkai (Aleksandras Kazakevičius ir Edgaras Venckaitis) ir trys šiuolaikinės penkiakovės atstovai (Laura Asadauskaitė, Gintarė Venčkauskaitė bei Justinas Kinderis).

Leave a Comment