Boksas

Lietuvos boksininkai pradėjo paskutinę stovyklą prieš olimpinį atrankos turnyrą

Spread the love

Lietuvos boksininkai pradėjo stovyklą Kijeve, kur beveik dvi savaites rengsis olimpiniam atrankos turnyrui. Tiesiai iš Ukrainos sostinės Lietuvos boksininkai vyks į Turkiją, kur balandžio 13-22 d. Trabzone vyks kova dėl kelialapių į Londono olimpines žaidynes.

Olimpiniame atrankos turnyre kovos penki lietuviai – Edgaras Skurdelis (svorio kategorija iki 56 kg), Evaldas Petrauskas (iki 60 kg), Vladimiras Milevskis (iki 75 kg), Daugirdas Šemiotas (iki 81 kg) ir Vitalijus Subačius (virš 91 kg). Pasak Lietuvos bokso rinktinės vyr.trenerio Stanislavo Mižigurskio, tikimasi, kad bent vienam iš lietuvių pavyks iškovoti kelialapį į olimpiadą.

Iš atrankos turnyro dalyvių labiausiai patyręs yra 2007 m pasaulio čempionato prizininkas D.Šemiotas. 28 metų boksininkas jau dalyvavo 2008 m Pekino olimpinėse žaidynėse.

„Atiduosiu visas jėgas, kad patekčiau ir į Londono olimpiadą. Paskutiniame pasirengimo etape prieš olimpinį atrankos turnyrą stengiamės ištaisyti klaidas, po truputį priartėti prie optimalios sportinės formos. Treniruotėse daugiausia dėmesio skiriame „šparingams“, darbui su bokso maišais ir krosams. Treniruočių krūviai yra dideli ir nemažės visą savaitę“, – įspūdžiais iš Kijevo dalinosi D.Šemiotas.

„Stovykloje Kijeve – geros sąlygos. Manau, sportininkams svarbiausia yra geras maitinimas, patogi lova ir internetas kambaryje (juokiasi). O čia visa tai turime. Kijeve stovyklauja stiprios Azerbaidžiano, Airijos, Izraelio rinktinės, netrukus atvyks Kazachstano ir Egipto komandos, todėl treniruotėse galime išbandyti jėgas su pajėgiais varžovais“.

Neseniai vykusiame prestižiniame turnyre Čekijoje D.Šemiotas iškovojo sidabro medalį. Finale lietuvis turėjo pripažinti 2011 m pasaulio čempiono kubiečio Julio Cesaro de la Cruzo pranašumą.

„Apie praėjusį turnyrą jau pamiršau, tik stengiuosi prisiminti konkrečias klaidas ir jas taisyti. Be to studijuoju varžovų pranašumus. Turnyras Čekijoje buvo tik laiptelis rengiantis olimpiniam atrankos turnyrui. Dabar jaučiuosi neblogai, bet dar reikia gerinti sportinę formą. Pasirengimas buvo labai intensyvus. Nuo sausio mėnesio Lietuvoje buvau retas svečias – stovyklos, turnyrai. Tačiau psichologiškai tam buvau pasirengęs ir aš, ir mano šeima, jai išties sunku tiek laiko būti be manęs. Kol siekiu užsibrėžto tikslo, pagrindinį dėmesį skiriu boksui“, – sako D.Šemiotas.

Svorio kategorijoje iki 81 kg liko trys kelialapiai į Londono olimpiadą.

„Atrankos turnyre bus daug stiprių varžovų, favoritu laikyčiau Airijos atstovą. Tačiau nėra neįveikiamų. Pirmiausia reikia nugalėti save ir tikėti savo pergale“, – tvirtina D.Šemiotas.

Lietuvos boksininkai jau turi vieną kelialapį į Londono olimpines žaidynes. Vietą olimpiadoje užsitikritino pasaulio čempionato prizininku pernai tapęs Egidijus Kavaliauskas.

Leave a Comment