Boksas

Kur pasuks Artur’as Beterbiev’as po nesėkmės Rusijos bokso čempionate?

Spread the love

Didžiausia turnyro sensacija įvyko 91 kg svorio kategorijoje.Europos ir pasaulio čempionas Artur’as Beterbiev’as pralaimėjo mažai žinomam boksininkui iš Leningrado srities, Pavel’ui Nikitaev’ui. Būtinai reikia paminėti, kad A.Beterbiev’as debiutavo naujoje sau svorio kategorijoje iki 91 kg, anksčiau kovojo iki 81 kg. Kovą čečėnų boksininkas pradėjo sėkmingai ir sunku buvo patikėti, kad tolimesnė eiga gali vystytis visiškai kitaip. Pradžioje A.Beterbiev’as buvo aktyvesnis ir tikslesnis, pirmo raundo pabaigoje pilnai perėmė iniciatyvą. P.Nikitaev’as buvo paveiktas daugybės smūgių, panašėjo į sutriuškinimą. Po pirmo raundo, rezultatas buvo 3:0 A.Beterbiev’o naudai. Koks buvo žiūrovų nustebimas, kai P.Nikitaev’as kaip niekur nieko aktyviai pradėjo antrą raundą.Dabar jau jis smūgiavo tiksliai ir stipriai, o priešininkas praleidęs smūgius, pastebimai siūbavo. Matyt, Artur’as per anksti patikėjo savo galia, kuria jis be didelio vargo nugalėdavo savo priešininkus žemesniame svoryje iki 81 kg. Šį kart
A.Beterbiev’as susidūrė su atkakliu pasipriešinimu, tvirtas ir sunkesnis priešininkas, valios pastangomis pakreipė kova sau palankia linkme.Galingai spausti kaip Artur’as buvo pripratęs, jau negalėjo, atvirkščiai, spausti ėmė
P.Nikitaev’as. Trečiame raunde nieko nepasikeitė – daugiau pataikė leningradietis. Pavargęs A.Beterbiev’as, kaip yra pratęs savo stiliumi, jėgos/galios pastangomis, bandė perlaužti kovą. Tvirtas P.Nikitaev’as atlaikė priešininko atakas ir pats sėkmingai, stipriai atsakydavo. Teisėjai gal ir nepriskaičiavo kelių smūgių A.Beterbiev’ui, tačiau P.Nikitaev’as
nugalėjo pelnytai. Galutinis rezultatas 12:3.

Rusijos rinktinės pagrindinis bokso treneris Nikolay’us  Hromov’as , taip pakomentavo A.Beterbiev’o pralaimėjimą:

”81 kg kategorijoje Artur’as nušluodavo savo priešininkus, dėl savo galios ir gero funkcionalaus pasiruošimo. Tuo tarpu žymiai sunkesnėje 91 kg svorio kategorijoje, visa tai jau neveikia. Šiame svoryje kovoja tvirtesni vyrukai, reikalinga visai kita technika ir taktika. Finale labai sėkmingai su A.Beterbiev’u kovojo P.Nikitaev’as, be ypatingo sumanumo, tačiau labai galingai, tvirtai.
Nieko stebėtino, kad po pirmo raundo, esant skirtumui 3:0, galutinis rezultatas tapo 3:12.
Artur’as pervertino savo galimybes, įpratęs “nugesinti” savo priešininkus pirmame raunde arba truputi vėliau nugalėti anksčiau laiko. P.Nikitaev’as atlaikė pirminį priešininko spaudimą ir vėliau jau pats diktavo savo sąlygas, jis buvo pasiruošęs – smūgių apsikeitimui, buvo galingesnis, mobilesnis”.

A.Beterbiyev’o treneris – Nuripaša Talibovas pranešė:

”Mano auklėtinis dar pinai nepritapo prie naujos svorio kategorijos – iki 91kg. Jam reikėtų sudalyvauti bent dviejose turnyruose, naujame svoryje ir pasiekti reikiamas kondicijas, nes dabar svarstyklės rodo 87 kg, tokiame svoryje – kelių kilogramų skirtumas yra labai reikšmingas”.

Pats A.Beterbiev’as, savo pralaimėjimą, pakomentavo taip:

”P.Nikitaev’as pataikė man kelis kartus į pakaušį, taisyklėmis tai yra uždrausta. Aš peržiūrėjau video ir viską mačiau. Muša tiesiai į užpakalinę galvos dalį, o jam ne tai, kad įspėjimo neduoda, tai net taškus už tai prideda. Tai neteisinga, teisėjai ką nematė ?
Pirmame raunde tiek daug smūgiavau, o man tik tris taškus pridėjo. Išeina,kad per tris raundus aš nieko nedariau ??? Tik jis vienas smūgiavo, tai juokinga, net ne specialistui buvo matyti, kad skaičiuoja į vieną pusę”.

Leave a Comment