Boksas, Plastinės operacijos

Kodėl boksininkams lūžta nosys ir kaip to išvengti?

Boksininko lūžusi nosis
Spread the love

Boksas ir nosies operacijos yra neišvengiami du dalykai, rišantys vienas kitą ko ne kiekvieną dieną. Svarbu yra tai, jog profesionalūs boksininkai jas darosi kad ir po kiekvienos muštynės bokso ringe.

Kodėl bokso sporte lūžta nosys

Bokso sporte lūžta nosys, kadangi sportininkai stengiasi smūgiuoti vienas kitam į galvą. Tai yra esminė viso sporto dalys, t.y pataikyti kuo daugiau smūgių į nosį kovos metu, žandikaulį ar pilvą. O čia ir yra jautriausios kūno dalys… Na, bet iškart galima užduoti klausimą – kur yra nosis? Taip, ji veide, pačiame veido centre. Boksininkai dažnai ir stengias į ją patsikyti, kadangi tuomet varžovas turės didžiausią šansą rungtynes laimėti.

“Smūgiavau vienam varžovui į galvą, prasileido vieną tokį, todėl gavo į nosį, kuri lūžo bei visai pakeitė savo formą” – sako interviu sutikęs duoti mums ponas Dariušas Vilibokseris. Šis žmogus buvo sulaužęs virš 33 nosių, kai kurie fanai juokauja, kad jis turi pasirašęs kontraktus su plastikos chirurgais. Esą jo dėka, nosies operacijų (kartu ir rinoplastikos, ir septoplastikos tipo) paklausa iškilo ko ne dvigubai. Prie to pačio, Soliaris taip pat neseniai atliko nosies operaciją, o kas jo nežino – jis yra žymus žmogus Lietuvoje.

Boksas ir panašūs sunkiųjų kontaktų sporto šakos, kaip mišrus kovos menas, yra puikus būdas sportuoti ir spręsti stresą. Tačiau jie taip pat kelia unikalų pavojų sveikatai, nes jie dažniausiai daro žalą toje pačioje veido srityje.
Jums gali padidėti nosies kreivumo bei lūžių pavojus. Nosis yra maža, subtili ir žinoma kūno dalis; dėl šių priežasčių ji lengvai sužeidžiama.
Laimei, veido plastiko chirurgai yra čia, kad padėtų pasitelkdami nosies operaciją, kada ir ar šiuos nosies sužeidimus reikia gydyti.

Boksininko nosis arba balno nosis

Istoriškai boksas ir panašūs sportiniai užpuolimai buvo tokie dažni, kad terminas “boksininko nosis” buvo išreikštas kaip nuoroda į sukeltą deformaciją. Ši deformacija atsiranda dėl tilto vidurinės dalies struktūros žlugimo, o tai taip pat paprastai vadinama “nosies balnas”.
Veido rekonstrukcinė chirurgija ir plastinė chirurgija yra traumų ir deformacijų, susijusių su veido ir kūno, sprendimas. Rinoplastika yra specialiai yra universali procedūra, skirta nosies perstatymui ir dažnai ieškoma buvusių boksininkų. Nosies operacijos procedūros metu nosis pertvarkoma, iš naujo nustatant kaulus, sudarančius nosies struktūrą, ir pridedant tūrį prie kremzlių implantų.

Kada geriausias laikas ieškoti veido plastikos chirurgo?

Net naudojant geriausias saugos priemones ir atsargumo priemones, kontaktų sporto metu negalima išvengti sužeidimų. Kartais nosis susižeis. Kadangi pakartotinio sužalojimo rizika yra labai didelė sunkių kontaktų sporto srityje, rekomenduojama pasitraukti iš sporto ar susilaikyti nuo sporto po to, kai atlikta nosies pertvaros operacija. Traumos yra viskas, ko reikia operacijos darbui anuliuoti. Pati nosies operacija taip pat gali padidinti sužalojimo riziką, nes ji dažnai susilpnina nosies struktūrą.
Rinoplastika yra sudėtinga ir brangi operacija, o antrinė rinoplastika kiekvienai operacijai pasireiškia eksponentiškai. Nerekomenduojama, kad žmogui būtų atlikta daugiau nei viena nosies operavimo procedūra.. Taigi, laukiame, kol sustabdysite bokso sportą prieš pradėdami ieškoti nosies atkūrimo procedūros.

Kada yra tinkamas amžius?

Šis polinkis išvengti bet kokios antrosios nosies operacijos priežastys taip pat yra priežastis, kodėl veido plastikos chirurgai jaunus žmones neatliks. Nosies operacija yra galima, kai subrendęs ir sustabdytas augimas. Kiekvieno žmogaus nosis sustoja bręsti kitame amžiuje, todėl gydytojas turės įvertinti pacientą ir pateikti savo rekomendacijas, ar operacija yra įmanoma. Jei tai ne, bet yra funkcinių ar estetinių problemų, gali prireikti laikinų priemonių, kol bus atlikta operacija.

Atkūrimas

Kai nosies operacija atliekama kvalifikuoto chirurgo, tai gali labai pagerinti veido estetiką boksininkui. Atsigavimas paprastai trunka apie dvi savaites. Ir bet kuris uždegimas gydymo metu išsisklaido per keletą mėnesių. Naudodamas naujausius skaitmeninių kompiuterių vaizdavimo technologijas, chirurgas gali parodyti jus prieš ir po savęs pradinės konsultacijos metu. Jis visada ieško geriausio sprendimo, unikaliai pritaikyto siekiant pagerinti kiekvienos paciento nosies formą ir funkcijas.

Turbūt dažnas galvoja, ar boksininkams taikomos nuolaidos, atliekant nosies operacijas? Juk šie tampa lojalūs plastikos chirurgų klientai, reikalaujantys rekonstrukcinės plastinės operacijos paslaugų kiekvienus metus. O dar ir taip pat varžovus atveda taisytis nosies… Tiesą sakant, dažnai jiems reikalinga ne tik septoplastikos procedūra, o ir rinoplastikos. Pastaba, rinoplastika modifikuojama nosis dažniausiai dėl estetinių priežasčių, septoplastika tiesina kreivą nosies pertvarą, leidžiančią vėl taisyklingai pradėti kvėpuoti. Atsakymas yra ne, nebent kokio nors boksininko reklamuotojai sutinka sumokėti už jį. Jei norite užsiimti boksu, pasvarstykite kur norite reguliariai atlikti nosies operacijas.

Leave a Comment