Boksas

Kaune buvo atverstas svarbus bokso istorijos puslapis

Spread the love

Š. m. spalio 20 d. įvyko istorinės pirmosios Lietuvoje profesionalaus bokso dvikovos paminėjimas. 20-mečio proga buvo atkurtas dvikovos video reportažas, kuriame įamžinta Lietuvos bokso sunkiasvorių Vido Mickevičiaus (43 m. 98 kg.) ir Jono Silevičiaus (35 m. 94 kg.) istorija, kuri stipriai prisidėjo prie Lietuvos profesionalaus bokso ir kovos menų plėtros bei paskatino stegimąsi Profesionalios bokso lygos Lietuvoje.

Renginyje dalyvavo Kauno lietuviškosios savigynos asociacijos prezidentas ir bokso klubo “Nokautas” vadovas, žinomas Lietuvoje sunkaus svorio boksininkas Kęstutis Bitkevičius, Kauno bokso federacijos prezidentas Rimantas Rutkauskas ir viceprezidentas Valentinas Aleksa, Lietuvos bokso federacijos atstovas Saulius Bagdonas, Kauno m. tarybos narys S. Buškevičiaus, bokso klubas “Nokautas” garbės narys ir idėjos autorius Vidas Mickevičius, kiti garbingi svečiai ir Kauno ltsa veiklos partneriai bei rėmejai.

“Viskas gimsta nuo idėjos, kuri yra mūsų gyvenimo motyvas. Stengdamiesi pasiekti ir įgyvendinti užsibrėžtus tikslus, kuriame istoriją ir formuojame ateitį. Tuo metu viską darėme be didelio pasiruošimo, bet idėja ir pagarba A. Šocikui, buvo tas variklis, dėl kurio stengiausi ir atidaviau labai daug energijos ir pastangų. Tuometinis boksas merdėjo, reikėjo aukštesnio impulso, didesnės motyvacijos, kuri sudrebintų tuometinius nusistovėjusius standartus. Pralaužę “geležinę” uždangą, strimgalviais puolėme semtis vakarietiškų idėjų, kurios mums buvo kaip tyro oro gurkšnis, kuris leido stipriau smūgiuoti ir užtikrinti profesionalaus sporto vystymosi procesą.  Neturėdamas didelės patirties, kūrėme viską asmeninės iniciatyvos varomi, stengėmis kuo geriau suorganizuoti dvikovą, tačiau tuometinės sąlygos buvo sudėtingos, ringo virvės prastos, nekokybiškas inventorius, todėl atkurdami bokso klubą, padarėme išvadas, pasinaudojome patirtimi, kad labai svarbi yra aplinka, kurioje auga jaunimas, kuriam reikia pagelbėti formuoti visų pirmą patikėjimą savimi, išdėstyti aukštesnes ir patriotiškumo vertybes, paaiškinti, kad visų pirmą viskas priklauso nuo idėjų, nuo pačio sportininko pastangų. Svarbiausia, kad energingi jaunuoliai turėtų užsiėmimą, nevartotų alkoholio, narkotikų, nerūkytų, o sportuotų. Antra labai svarbi užduotis – išaiškinti jaunimui, kad klube įgyta patirtis nebūtų panaudota gatvėje blogiems tikslams. Žmogus gali daug, reikia tik daug stengtis ir ruoštis bei tikėti savimi ir treneriais, ugdyti savyje kovotojo ir Lietuvos patrioto dvasią.” – po renginio kalbėjo gerb. Vidas.

“Atkurdami bokso klubą “Nokautas” visų pirmą suformavomę vertybinį pagrindą, kurį stengiamės perteikti būsimiems boksininkams. Pasitelkdami rėmėjus ir visuomeninę paramą, sugebėjome per kelis mėnesius išvystyti klubo žinomumą, pritraukti daugiau rėmėjų ir perspektyvaus jaunimo, vaikinų ir merginų. Siekiame Kauno m. savivaldybės palaikymo, nes esame tie kuriems rūpi kaip vystomi įvairūs kovų menai, boksas mūsų mieste, todėl mums su mielu noru pagelbėjo Kauno m. vicemeras S. Buškevičius, kuris su dideliu entuziazmų palaiko aktyvius ir fizinio aktyvumo, siekiančius Kauno  m. gyventojus. Jau keletą mėnesių aktyviai bokso treniruotes vedą gerb. bokso trenerio Vido Bružo mokinys, Lietuvos bokso trenerių pasaulyje bandantis įsitvirtinti, jaunasis treneris Marius Palionis, kuris yra baigės Lietuvos sporto universiteto studijas. Suteikdami universiteto absolventams galimybes pritaikyti teorines ir praktines žinias bei įgūdžius, stengiamės jiems pagelbėti ir suteikti reikiamą patirtį bei paramą, skatiname likti juos Lietuvoje, kuriame darbo vietas, vystome didesnes pastangas, kad klubo boksininkai turėtų kokybišką inventorių ir tinkamas patalpas treniruotėms.”  – dėstė Kauno ltsa prezidentas Kęstutis.

“Jau keletą savaičių vedame bokso užsiėmimus jauniesiems kadetams Gen. P. Plechavičiaus kadetų mokykloje, taip stengiamės prisidėti prie mūsų būsimų tautos gynėjų fizinio ir kovinio pasirengimo, būsimų valstybės tarnautojų pasirengimo ginti ir saugoti tėvynę. Su dideliu noru ir ambicija, sieksime pagelbėti mokyklai išauginti ne vieną perspektyvų boksininką, suteikti reikiamus bokso įgūdžius, stiprinti jų fizinę formą ir keltį sportinį lygį.” – pasidžiaugė jaunasis klubo treneris Marius Palionis.

Renginio metu buvo įtvirtintas bendradarbiavimas su Kauno bokso federacija ir pasirašyta ilgalaikė partnerystės sutartis, kurios tikslas bokso sporto šakos vystymas ir plėtra Kauno mieste.

Leave a Comment