Boksas

J. S. Karassas nokautuoja A. Berto

Spread the love

Šiąnakt San Antonijuje vykusioje kovoje Andre Berto ir vėl suklupo. Pergalę paskutiniame dvyliktame raunde iškovojo Jesusas Soto Karassas. Andre Berto daugumos nuomone turėjo tapti ateities bokso pažiba. Bent jau tokį įspūdį sudarė ankstyvas boksininko karjeros šturmas, kurį inicijavo HBO televizija. Dabar jau aišku, kad superžvaigžde jis nebus ir tai ne dėl to, kad jam trūksta valios.

Po šio dvyliktame raunde techninio nokauto būdu patirto pralaimėjimo Berto tenka trauktis iš pajėgiausių pasaulio boksininkų sąrašo. Tiesa, nors boksininkui ir atsinaujino dešiniojo peties trauma, kurią buvo patyręs prieš tai, jis vis tiek nenuleido rankų ir iš paskutiniųjų stengėsi iškovoti pergalę. Deja, dvyliktame raunde jam nepasisekė ir jo priešininkas Soto Karassas kairės rankos smūgiu kabliu užbaigė kovą anksčiau laiko.

Andre (28-3, 22 nokautai) tikriausiai šiuo metu yra kritikuojamas labiau nei yra to vertas, nes dėl pastaruoju metu jį lydinčių nesėkmių jis yra nekaltas. Tačiau trys pralaimėjimai per paskutines keturias kovas be abejonės yra tragiški tolimesnei jo karjerai. Šis nusivylimas nebūtų buvęs toks skaudus, jei ne HBO ir WBC įtaka, kurių dėka boksininko vardas buvo taip garsiai publikuojamas. Nuo vieno perspektyviausių ir pajėgiausių planetos boksininkų, galinčių varžytis dėl galimybės vadintis geriausiu boksininku pagal savo svorį, iki nenuilstančio kario galima nusileisti stulbinančiu greičiu.

Berto tapo vienu iš tipiškų pavyzdžių, kurie įrodo, jog nerūpestingas boksininko išaukštinimas prieš tai tinkamai neįvertinus jo fizinių galimybių gali kainuoti labai brangiai ne tik pačiam boksininkui, bet ir visam jį supančiam bokso pasauliui.

Šiuo atveju asmenys, kurie yra atsakingi už boksininkų karjerų formavimą, iš šios situacijos galėtų pasimokyti būti dar atsakingesni, nes tai nėra pirmas ir tikrai ne paskutinis atvejis, ypač turint omeny šių laikų spaudos ir televizijos įtaką eiliniam žiūrovui. Superžvaigždžių iš boksininkų anksčiau laiko daryti tiesiog negalima. Tačiau kadangi jų niekada nebus per daug, visa bokso verslo sistema tik ir bando surasti naują veidą. Bet jei tas naujas veidas nėra tinkamai patikrinamas, neišlaiko reikalingų testų, jis galų gale suklups ir susilauks milijonų kreivų žvilgsnių iš bokso gerbėjų ir dar vieno milijono kandžių žodžių iš spaudos.

Su Andre Berto kaip su boksininku nėra nieko blogo, tiesiog jis nėra toks, kokį mums prižadėjo laikraščiai, žurnalai, televizija bei internetiniai portalai. Jis net nebuvo arti to. Boksuodamasis taip kaip šiąnakt (neatsižvelgiant į peties traumą) jis nebeturi jokių šansų įveikti pajėgiausius planetos pusvidutinio svorio boksininkus. Nors jam 30-asis gimtadienis dar tik prieš akis, tačiau jis jau dabar atrodo fiziškai ir psichologiškai išsekęs. Jo kovos planas taip pat nebuvo protingas, o bandymas nuolat atlikti peties sukimo manevrą, dėl kurio jis pernai pralaimėjo Robertui Guerrero, buvo pražūtingas.

Teisėjų taškų kortelėse kovos sustabdymo akimirką buvo tokie rezultatai: 105-103 už Soto Karassą, 105-103 už Berto ir 104-104.

Leave a Comment