Boksas

Interviu su Lietuvos bokso federacijos viceprezidentu Gintautu Statkevičiumi

Spread the love

Kada ir kokiomis aplinkybėmis jūsų gyvenimas tapo susietas su boksu?

Su boksu mano gyvenimas susietas nuo 1982m., kai bokso kelią pradėjau Kalvarijos miestelyje pas gerbiamą šio miestelio trenerį A.Bagdonavičių. Iki 1985m.treniravausi Kalvarijoje, 1985m buvau pakviestas mokytis į Panevėžio sporto mokykla internatą (tr. J.Kibas ir J.Vėjalis),kur buvo išties šaunūs metai mano, kaip sportininko karjeroje. Čia tapau Lietuvos jaunimo čempionu, 1988m. laimėjau buvusios TSRS Dinamo čempionatą,2 kartus dalyvavau TSRS čempionatuose. 1989m. tarnyba Sovietinėje armijoje-sporto kuopoje. Ten įvykdžiau TSRS sporto meistro vardą(laimėjau A.Knysio tarpt.turnyrą.). Grįžęs iš armijos dar boksavausi su pertraukėlėm apie 7metus iki 1998metų. Buvau Lietuvos vyrų čempionatų finalistas,dalyvavau tarptautiniuose susitikimuose: Vokietijoje,Olandijoje, Danijoje. Nuo 1998m. Marijampolės apskrities bokso federacijos valdybos narys,nuo 2003m.MABF prezidentas. Nuo šių metų vasario mėn. LBF viceprezidentas. Aišku, neatsiejama nuo bokso mano gyvenimo dalis sūnus,kuris taipogi eina mano pėdomis. Boksas,tai mano antras gyvenimas.

Šiemet LBF posėdyje buvote išrinktas viceprezidentu.Akivaizdu,kad boksas Lietuvoje išgyvena ne pačius geriausius laikus-salės varžybų pustuštės,reklamos praktiškai jokios.Nors ir turime talentingų sportininkų,negalime suteikti pilnaverčių sąlygų jiems tobulėti ir siekti maksimalių rezultatų. Kokia jūsų vizija šiuo klausimu,bei kokių darbų planuojate imtis artimiausioje ateityje,kad padėtis kardinaliai keistųsi?

Taip jūs teisingai sakote,kad Lietuvoje iš tikrųjų yra daug gabaus ir puikaus jaunimo.Yra neblogi ir vyrai. Yra ir puikus trenerių kolektyvas. Aš manau pagrindinė problema yra pinigai ir atseinus valdininkų požiūris,bei neracionalus pinigų skirstymas visoms sporto šakoms. Dar manau viena problema yra esama ekonominė Lietuvos krizė,kuri palietė daug sąžiningų verslininkų. Aš manau dabar yra laikotarpis,kai reikia išgyventi ir bent pamažu žengti priekį. Mūsų bokso federacijos tikslas kelerių metų laikotarpyje boksą padaryti populiarų ir pelningą, išlaikyti vyrus ir puikius trenerius. Mes pasirašėme 10 metų strateginį bokso planą,kuriuo ir vadovausimės,yra rengiamas paketas rėmėjams(kaip pritraukti ir sudominti verslininkus), planuojame steigti Šiaurės-Baltijos bokso lygą,kuri pritrauktų žiūrovus ir finansus ir t.t. Į mūsų kolektyvą atėjo dirbti profisionalus žurnalistas,kuris plačiai skleis informaciją apie mūsų boksą ir boksininkus,atėjo į federacija dar vienas jaunas,energingas žmogus,kuris dirbs su bokso klubais Lietuvoje. Iš tikrųjų laukia atsakingas ir sunkus darbas.Manau bendromis jėgomis nuveiksime daug.

Lietuvoje bokso populiarumas buvo pasiekęs epogėjų 1950-1970 metais,kai ringe kovojo tokio kalibro žvaigždės kaip A. Šocikas,R. Tamulis,D. Pozniakas bei kiti.Sportas buvo tarsi religija,prisirinkdavo sausakimšos salės,stadionai bokso aistruolių.Kaip manote,ar yra galimybių užauginti tokio lygio boksininkus ,bei sugrąžinti boksui prarastas pozicijas?

Matote, tai buvo kitas meto laikotarpis,žmonės nebuvo išlepinti renginių. Buvo talentinga ir be galo darbšti karta. Mums dar daug reikėtų pasimokyti iš jų: ypatingai patriotizmo,ringe kovos už tėvynę.Aš neabejoju,jog ir dabar galima užauginti puikius sportininkus. Mes negalime nuneigti,jog pas mus nebuvo ir puikių šios kartos boksininkų tai ir V.Karpačiauskas,V.Bičiulaitis,D.Šemiota ir kt. Manau ateityje išvysime dar ne vieną jaunos kartos atstovą. O kas liečia žiūrovus,aš manau mes tiek jų nepritrauksime,kiek buvo tais gerais laikais. Dabar atsirado daugybė bokso atmainų,kitų dvikovinių sporto šakų. Mūsų tikslas užimti ir susigrąžinti savo klasikinį žiūrovą. Kuris išsiilgo gero tradicinio ,klasikinio,vyriško bokso.

Nepaisant nuolatinių finansinių problemų,mūsų sportininkai sugeba nuvažiuoti ir iškovoti prizines vietas aukšto lygio tarptautinėse varžybose.Kuriuos boksininkus laikote perspektyviausiais ir ko iš jų tikimasi 2010 metais?

Iš tikrųjų turime puikių boksininkų tiek vyrų amžiaus grupėje 3-4 boksininkus,tiek jaunimo amžiaus grupėje 5-6 pajėgius boksininkus atstovauti Lietuvą. Aišku, smagu būtų iš vyrų Europos čempionato parsivežti medalį(kuris vyks Maskvoje),taippat iš jaunimo pasaulio čempionato ir kelialapis į jaunimo olimpines žaidynes,kurios pirmą kartą istorijoje vyks šią vasarą Singapūre. Taipogi turime neblogų jaunių ,iš kurių tikime sulaukti Europos čempionato medalio. Aš manau perspektyvoje turime gabaus,gero jaunimo ir mūsų tikslas,bei noras juos išlaikyti ateityje,atitinkamai jiems sudarant palankias sąlygas sportui,bei asmeniniam gyvenimui.

Jūsų sūnus Tautvydas pernai metais vykusiame pasaulio jaunių bokso čempionate iškovojo garbingą 3 vietą.Kokios yra jo,kaip boksininko,stipriosios savybės,bei ką jūsų manymu dar reikėtų tobulinti?Ar jis sieja savo ateitį su sportu?

Iš tikrųjų Tautvydas pasirinko nelengva boksininko kelią. Boksas yra puiki sporto šaka,kuri ugdo asmenybes.Bet ir tuo pačiu yra sunkus ir juodas darbas. Boksininku gali būti nebet kas . O ,kas liečią jo, kaip boksininko silpnąsias ir stipriasias puses, tai galėtų daug pasakyti jo buvęs tr. V.Grinevičius ir esamas tr. V.Bajevas. Tai yra aukšto lygio treneriai ,kuriais be išimties pasitikiu ir niekada į jų darbą nesikišu. Mano tikslas,kad Tautvydas užaugtų sveikas ir doras žmogus.O kas liečia ateitį,kaip sakau: pagyvensim ir pamatysim.

Šiemet tradiciškai bus rengiamas A.Šociko vardo tarptautinis bokso turnyras,kuriame pirštines surems aukšto lygio kovotojai.Mano žiniomis, finalinė turnyro diena turėtų būti išskirtinė.Gal galėtumėte pakomentuoti smulkiau?
Iš tikrųjų norime padaryti gražią,nenuobodžią,su daug pompastikos ir daug gražaus bokso šventę. Atvažiuos nemažas būrys svečių boksininkų iš užsienio,dalyvaus stipriausi Lietuvos sportininkai(vyrų am.grupėje). Finalinės kovos vyks Kauno sporto halėje. Viską išsamiau informuosime artimiausiu metu. Šiaip maloniai kviečiu visus į renginį,kuris vyks gegužės mėn. 13-15d.

Kokias matote profesionalaus bokso perspektyvas Lietuvoje?Kokiu principu mėgėjiškasis ir profesionalusis boksas turėtų progresuoti?

Aš manau tiek mėgėjiškas boksas be profesionalaus negalėtų būti,tiek profesionalus be mėgėjiško. Reikalas tas,kad jaunas žmogus sportuoti,augti ir žengti pirmuosius žingsnius pradeda mėgėjiškame bokse. Pirmiausia jis turi pasiekti reikiamą lygį,kad atitinkamai atstovauti tiek mėgėjų, tiek prof.ringe. Turi praeiti visą bokso abėcėlę. Aš manau Lietuvoje tas apjungimas neišvengiamai bus,tik trupučiuką reikia dar laiko. Turime paruošti gerą dirvą,boksininkams,protingai sukurti sistemą ir papildomai pajungti protingus žmones darbui. Lietuvos profesionalaus bokso dirva jau yra(ją parengė gerb. V.Laurinavičius) ir mes mėgėjai tikrai ateityje planuojame ieškoti bendrų sąlyčio taškų.

Ką manote apie AIBA sukurtą WSB profesionalaus bokso lygą?

Tai yra sveikintinas dalykas. Nes,AIBA kažką turėjo ir turi daryti, jog pritraukti į boksą ir pinigus,ir žiūrovus. Boksas-tai yra viena pelningiausių sporto šakų pasaulyje. Aš manau vyrų ringe ateityje tiek pasaulio, tiek Olimpinėse žaidynėse neliks žodžio mėgėjas.

Planuojate kartu su jaunimo rinktine keliauti i Baku Balandžio mėnesį įvykstantį pasaulio jaunimo bokso cempionatą.Galbūt yra planų užmegztiglaudesnius santykius su AIBA?

Taip, iš tikrųjų norisi pamatyti ir susipažinti iš arčiau su bokso elitu. Planuoju pradėti derybas su komandų vadovais apie planuojąmą steigti,kaip minėjau, bokso lygą. Taip pat šiais metais planuojame Lietuvoje suorganizuoti 3 aukšto lygio bokso šou,tarptautinius susitikimus(vyrų,jaunimo amžiaus grupės), kur atstovaus stipriausi tų šalių boksininkai. Organizuodami tokius mačus norime pritraukti ir žiūrovus,ir rėmėjus ir televizijas. Būdamas pasaulio čempionate ieškosiu komandų,kurios galėtų dalyvauti.

Visai neseniai LBF sudarė savo strateginį veiklos planą 2011-2020 metams.Kiek jūsų manymu realiai reikėtų laiko,kad boksas Lietuvoje vėl taptų populiarus,turėtume savo žvaigždes,kurios pritrauktų pilnas sales žmonių,būtų sudarytos sąlygos sportininkams pragyventi iš to ką jie moka daryti geriausiai-boksuotis?

Aš manau ,jeigu eisime tuo keliu ir sieksime to ko norime, 3-4 metų bėgyje bus matomi ir rezultatai.
Ačiū už pokalbį ir sėkmės!

Leave a Comment