Boksas

Interviu su Donatu Bondorovu

Spread the love

Vos prieš daugiau nei mėnesį įvykusios kovos prieš Domonique Doltoną , Donatas Bondorovas sugrįžo į didijį ringą.

Liepos 15 dieną penktadienį, šešių raundų dvikovoje,  lietuvis suremė pirštines su patyrusiu amerikiečiu Marlonu Thomasu. Veteranas ringe turėjo net 44 kovas, iš kurių tik septynis kartus patyrė pralaimėjimo kartelį. Verta paminėti ir tai, kad Donato Bondorovo varžovas yra kovojęs su tokio kalibro boksininkais kaip Joshua Clottey. Pastarasis pernai įvykusioje mega kovoje prieš Manny Pacquiao nors ir pralaimėjo, tačiau atsilaikė visus dvylika raundų.

Šį kartą jokių autoritetų ringe nepripažystantis lietuvis užtikrintai taškais susidorojo su šiuo grėsminguoju ir favoritu laikytu amerikiečiu. Donatas sutiko duoti išskitinį interviu, kuriame dalijasi įspūdžiais po pergalės:

Saulius Bagdonas: Sveikiname iškovojus dar vieną užtikrintą pergalę Amerikoje. Po neseniai įvykusio nesusipratimo, kuomet akivaizdžiai laimejus kovą pergalė buvo užskaityta priešininkui, pajusti teisėjų sąžiningumą turėtų būti išties miela?

Donatas Bondorovas:  Ačiū už sveikinimus. Taip, man jau du kartus, čia Amerikoje, teko patirti neteisingus teisejų sprendimus. Ypatingai buvo sunku žiūrėti kuomet oponentas apjuosiamas čempiono diržais, kurie turėtų būti mano, iškovoti sunkiu kasdieniniu darbu ir praikatu. Į šią kovą ėjau nusiteikęs laimėti nokautu, kad nereiktų teisėjų sprendimo. Visą kovą tai ir bandžiau daryti, grūmiausi kaip tankas, bet priešininkas buvo per daug atsargus, kad keistųsi su manimi smugiais ir didesnę dalį kovos buvo atidus gynyboje, dažnai tai darydamas neleistinais būdais. Deja, nepavykus nokautuoti, maniau pergalė vėl bus atiduota oponentui ir su didžiuliu jauduliu laukdamas teisėjų sprendimo maniau: jei ir dabar “nusuks” kovą – mesiu boksą. Tačiau šį kart teisėjai buvo objektyvūs ir buvo iškelta mano ranka, todėl bokse aš dar liksiu (šypsosi).

S. B. : Kuo įpatingas buvo šis oponentas? Ką tokio priešpastatė, kas labiausiai nustebino jus?

D. B. : Oponentas buvo patyręs ir boksuotis tikrai mokėjo. Aštriai mušdavo, bet tuo pačiu dariau didelį spaudimą ir tai jį greičiausiai patį išvedė iš pusiausvyros. Amerikietis buvo aiškus favoritas ir manė, kad kova tikrai nebus tokia sunki, žinant faktą tai buvo 46-a jo kova, kuomet man tik 17-ta. Pirmieji raundai buvo apyligiai ir tik nuo 4- ojo  pradėjau prisitaikyti ir perimti iniciatyvą.

S. B. : Kiek žinome ir vėl nepavyko išvengti traumų. Kiek rimtos jos?

D. B. : Taip, trūko tas pats antakis, nes kovojau prieš mėnesį ir oda nebuvo pilnai užgijus. Galbūt tai  tiesiog sutapimas, nes sparinguose nebuvo jokio požymio, kad galetų trūkti ta pati vieta. Praėjusį kartą turėjau 7-ias siūles, o šį kart – net 9-ias. Nieko rimto, ir jei reiktų kovoti netrukus vėl- tai daryčiau. Tai mano darbas, kuriame traumos yra neišviangiamas dalykas, todėl tikro kovotojo jos neturėtų gąsdinti.

S. B. : Kokie tolimesni Jūsų ir menedžerio Egio Klimo planai? Kada galime tikėtis Donatą Bondorovą vėl išvysti didžiąjame ringe?

D. B. : Planuojame nueiti kiek įmanoma toliau. Kada įvyks sekanti kova dar nežinau. Dabar gyja antakis, ryt pašalins siūlus ir vėl pradedu ruoštis ateities mūšiams.

Progai pasitaikius, norėčiau padėkoti visiems, kurie palaiko ir tiki manimi. Tai suteikia stiprybės ir sparnus toliau siekti užsibrėžto tikslo šiame nelengvame kovotojo kelyje. Ačiū Jums!!!

Leave a Comment