Boksas

Interviu su boksininku profesionalu Virgilijumi Stapulioniu

Spread the love

Kokio amžiaus buvai,kai pirmąjį kartą peržengei bokso salės slenkstį?
Pirmą kartą į bokso salę nuėjau būdamas 12metų,tai buvo prieš 11metų,kai ėjau į salę nemaniau,kad tiek ilgai joje užsibūsiu,maniau nueisiu apsižiūrėsiu,kaip kas ten ir po kurio laiko mesiu tą sporto šaką,bet likau iki šiol ir tuo tikrai nesigailiu.(Boksas – tai pirma sporto šaka, į kurią nuėjau).

Kuo boksas patraukė akį?
Į salę susigundžiau nueiti,nes dar prieš mane pradejo lankyti bokso treniruotes klasės draugas,o aš buvau gan judrus berniukas,tai tomis treniruotėmis ir susigundžiau.Draugas jau po pirmo mėnesio metė treniruotes,o man tai buvo sporto pradžia.

Kas buvo tavo pirmasis treneris?
Pirmasis treneris buvo ir šiuo metu yra Stasys Balčiauskas. Jaučiu jam didelę pagarbą,nes mane išugdė kaip sportininką ir,aišku, kaip žmogų.Manau,jog iš visų tuo metu sportavusių boksininkų, esu susilaukęs daugiausiai grieštumo iš trenerio,už tai esu jam dėkingas už pasiektus rezultatus.

Kiek kartų kovojai mėgėjų ringe ir kokie pasiekimai?

Į mėgėjų ringą esu įlipęs apie 170 kartų,o laimejęs apie 150 kartų. Esu tapęs po du kartus kiekvienoj amžiaus grupėj Lietuvos čempionu.( Jaunučiai,jauniai,jaunimas,vyrai). Kai antrą kartą tapau vyrų čempionu,po pusmečio perėjau boksuotis už profesionalus.Dar būdamas jaunis dalyvavau europos čempionate,tai likau šeštas. Pralošiau Rusijos atstovui,kuris tapo čempionu.Kitais metais dalyvavau jaunių pasaulio čempionate, likau penktas.

Prisimink sunkiausią kovą.Su kuo ji ir kada tai įvyko?

Visos kovos būna, daugiau ar mažiau, sunkios.Kiekvienai kovai turi nusiteikti,kad reikės kovoti iki galo.O kad pasakyčiau kuri kova pati sunkiausia,tai net nepamenu.Galbūt tos kovos,kurias pralošiau, ir buvo sunkiausios.

Kokioje svorio kategorijoje boksuojiesi?
Šiuo metu sveriu apie 75-76kg. O boksuojuos už 72,5 kg. Tai profesionali svorio kategorija.

Ar daug svorio tenka mesti besiruošiant kovoms?
Metu apie tris kilogramus,o tai nėra daug.Pasiruošimo laikotarpiu tie kilogramai savaime krenta, jei paderinu maistą ir, aišku, būna intensyvios treniruotės.

Profesionaliame bokse debiutavai 2005 metais pergale nokautu.Kokiomis
aplinkybėmis tapai profesionalu?Ir ar nesigaili žengęs šį žingsnį?

Taip, pirmą savo profesionalę kovą laimėjau nokautu.Pirmą kartą ringe boksuotis be šalmo ir maikutės buvo nejauku,bet dabar įpratau.
Lietuvos profesionalų bokso asociacijos prezidentas Vladas Laurinavičius man paskambino ir pasiūlė boksuotis už profesionalus,aišku, tada buvo sunku apsispresti, ar likti megėjuose ir už juos boksuotis,ar pereiti į profesionalų ringą. Šiuo metu tikrai nesigailiu,kad tada apsispredžiau boksuotis be šalmo ir maikutės,nes aš vienas iš pirmųjų Lietuvos profesionalų.Tikiuosi, kad dar pasieksiu grazių pergalių profesionalų ringe.

Turėjai 18 kovų ir tik vienintelį kartą teko pajusti pralaimėjimo
kartelį.Pernai kovo 14 dieną Vokietijoje teko pripažinti Thomas
Troelenberg pranašumą. Papasakok plačiau apie tą kovą.Kaip viskas klostėsi?

Taip, pralošiau kovą nokautu,bet tikrai važiavau iškovoti pergalės. Tris raundus išlošinėjau kovą be kalbų. Pamatęs,kad tikrai įveikiamas varžovas, kažkiek atsipalaidavau ir nuleidau rankas į apačią,o tokioje kovoje užteko vieno tikslaus smugio,kad būčiau nokautuotas. Po kovos buvau labai nusivilęs savimi, jog pralošiau. Vokietijos keli treneriai minėjo prieš kovą, kad su kova problemų nebus, bet tai boksas ir nieko iš anksto negali prognozuoti. Iš klaidų mokomės…

Prieš kelis metus WBC reitinge puikavaisi pirmąjame
keturiasdešimtuke.Tai buvo didelis laimėjimas ne tik tau,bet ir visai
Lietuvai.Kaip vertini šį savo pasiekimą?

Aš labai to nesureikšminu,kad buvau WBC reitinge keturiasdešimtuke,bet, aišku, tai istorinis įvykis ir, manau, dar jame atsidursiu ateity…

Sugrįžkime prie Vokietijos.Ne paslaptis,kad pastaruoju metu esi nuolat
kviečiamas sparinguotis į įžymųjį Universum klubą,kur tenka suremti
pirštines su tokiais ringo grandais kaip Arthur Abraham.Kaip vertintum šių
treniruočių duodamą naudą ir ar nesulaukei pasiūlymų pasirašyti ilgalaikį
kontraktą?

Taip, mane gan dažnai pakviečia į Vokietiją kaip sparing partnerį. Vien jau garbė sparinguotis su pasaulio čempionais, o po tokių treniruočių tikrai jaučiasi,kad ugtelėjau iš sportinės pusės. Svarbu save padrąsinti psichologiškai prieš tokius sparingus, nes jei nepasitikėsi savo jėgomis, tai nėra ko lipti į ringą. Kaskart esu kviečiamas tik kaip sparing partneris,kad tapčiau to klubo boksininku, dar nesulaukiu pasiulimo,bet esu dar jaunas sportininkas ir tikiuosi, jog vis dar pasiūlis kontraktą, kuris bus man palankus.

Kaip manai,kokios tavo kaip boksininko stipriosios pusės?

Mėgėjų ringe boksavausi apie septynerius metus. Tai jau yra šioks toks įdirbis, per kurį įgijau taip pat ir praktikos. Su kiekviena treniruote ir kova vis įgaunu naujos patirties. Manau, apie stipriąsias mano puses turėtų vertinti kiti, bet aš pats manau, jog galiu gan stipriai smūgiuoti. Stipriai smūgiuojant galiu sustabdyti varžovą,taip pat galiu ir perimti iniciatyvą į savo rankas…

Kuris pasaulio boksininkas profesionalas labiausiai imponuoja?

Aišku yra daug gerų boksininkų, bet geriausi prisiminimai išlieka apie Mike Tyson, kai jis buvo sportinėj formoj. Tuo metu jis iš savo kelio šluodavo visus. Jo kairysis šoninis būdavo nesustabdomas, varžovas atsidurdavo nokaute ar bent jau tikrai nogdaune…

Ką manai apie dabartinį profesionalaus bokso propagavimą Lietuvoje?
Šiuo metu Lietuvoje yra sustojęs profesionalus boksas, tikrai norėčiau, kad jis gyvuotų. Tikiuosi, kad po kurio laiko Lietuvoje bus daugiau profesionalų nei yra dabar. Stiprių boksininkų mėgėjų Lietuva turi, tačiau boksuojantis profesionalų ringe jiems būtų lengviau pragyventi…
Taip, pasirašiau šiokį tokį kontraktėlį. Detaliai nenoriu komentuoti. Po pirmų kovų apie šią sutartį galėsiu plačiau pakalbėti…Tik tiek galiu pasakyti, jog man bus organizuojamos kovos anglijoje ir kitose šalyse, kur tikiuosi pasiekti pergalių.

Mano žiniomis neseniai pasirašei kontraktą su Anglijos bokso klubu. Papasakok detaliau.

Kada tavo sekanti kova ir ar bus ji reitinginė?
Tikslios datos dar nežinau kada bus sekanti kova. Šiuo metu yra derinama su kuo ir kur boksuosiuos. Tikiuosi, kad kovosiu greitu metu. Jei bus galimybių, norečiau turėti kovą Lietuvoje, kur, tikiuosi, sulauksiu savų gerbėjų…

Kokie keliami tikslai artimiausiu metu?
Pasirašęs kontraktą su Anglijos klubu, žinau, jog yra sprendžiama dėl mano sportinės ateities. Todėl šiuo metu apie artimiausius tikslus nieko tiksliai negaliu pasakyti.

Ar turi,,neskaitant bokso,dar kokį mėgiamą užsiėmimą,vadinamą hobi?Ką veiki laisvalaikiu?
Laisvu laiku nuo bokso,mėgstu su draugais pažaisti futbolą.Labai patinka žvejyba.

Ką norėtum perduoti visiems Lietuvos bokso fanatikams?
Noriu visiems perduoti, o kartu ir priminti, jog boksas tai ne vien galvos daužymas. Noriu taip pat palinkėti, kurie buvot jau įlipę ir lipsiantiems į ringą turėti kantrybės ir norą toliau sportuoti bei mėgautis šia puikia sporto šaka…

Dėkoju už pokalbį ir linkiu įspūdingos karjeros.

Leave a Comment