Boksas

Gytis Vaitkus: “Boksas be šalmų tik papuoš kovas”

Spread the love

Daugiau nei dešimtmetį sklandančios kalbos, kad mėgėjų bokse vertėtų atsisakyti šalmų virsta realybe. Ketvirtadienį Vilniuje vyksiančiame Lietuvos bokso čempionate, kuriame varžysis ir būrys Klaipėdos bokso klubo “Čempionas” sportininkų, jau bus kovojama be šių galvos apsaugų.

Tiesa, tai galios tik vaikinams, o merginos ir toliau kovos, kaip įprasta – su šalmais.

Pasak Lietuvos bokso federacijos referento Donato Mačiansko, vyrams ši naujovė įvesta dėl pasikeitusių AIBA (tarptautinės bokso asociacijos) taisyklių.

“Sprendimą šiųmetinio bokso čempionato metu vyrams suteikti galimybę kovoti be šalmų priėmė pati Lietuvos bokso federacija. Europos čempionatas, vyksiantis gegužės mėnesį, jau vyks be šalmų, tad iki balandžio federacijos pačios sprendžia kaip elgtis šiuo klausimu”, – sakė jis.

Bokso specialisto teigimu, toks tarptautinės bokso federacijos sprendimas buvo priimtas norint pritraukti daugiau žiūrovų, nes “mėgėjų boksas artinamas prie profesionalų bokso”.

Šiemet Lietuvos bokso čempionate nugalėtojų titulus sieks apginti trys klaipėdiečiai: Gytis Vaitkus, Mantas Balčiauskas ir Kristina Rimkutė.

Kaip vertini sprendimą atsisakyti šalmų mėgėjų bokse? – pasiteiravome Klaipėdos trenerio ir sportininko, daugkartinio Lietuvos čempionatų ir tarptautinių turnyrų nugalėtojo bei prizininko Gyčio Vaitkaus.

Manau, kad tai yra geras sprendimas. Dėl šios priežasties greitu laiku mėgėjų boksas taps viena žiūrimiausių dvikovinių sporto šakų. Mėgėjų boksas pasižymi aukšto lygio technika, o geriausi Lietuvos boksininkai treniruojasi ir tobulinasi su stipriausiais pasaulio mėgėjų boksininkais. Tačiau paprastas žiūrovas aukšto meistriškumo rezultato nemato, nes smūgius “sugeria” šalmai.

Tavo kaip boksininko ir trenerio nuomone, kokią įtaką boksininkams turės šalmų atsisakymas?

Manau, kad praleisti smūgiai sportininką skatins dar labiau stiprėti, tobulinti gynybą. Taip pat kovos be šalmų boksininkams mėgėjams “atneš” didesnius honorarus, o tai skatins juos kopti į ringą, garsinti savo miestą bei šalį.

Šalmų atsisakoma neva norint sudominti, pritraukti daugiau žiūrovų. Koks tuomet tikslas kovotojui būti mėgėju, o ne išeiti į profesionalų boksą?

Mėgėjų boksas yra olimpinė sporto šaka, o olimpinio sporto vizija siekia kurti žmogaus gyvenseną, pagrįstą džiaugsmu dėl įdėtų pastangų. Tuo tarpu profesionalus boksas – tai komercinis sportas, kuris užtikrina geresnį gyvenimą vadybininkui, o ne pačiam sportininkui. Manau, visi puikiai žino, jog olimpinis aukso medalis yra aukščiausias įvertinimas, kokį tik gali pasiekti sportininkas.

Daug žmonių gal nežino daug gerų profesionalaus bokso atstovų, tačiau net neabejoju, kad daugelis tikrai žino olimpinius bokso čempionus ir prizininkus brolius Vitalijų ir Vladimirą Kličko, Floidą Mayweatherį ir kitus.

Mano nuomone, siekiant profesionalaus bokso aukštumų, pirmiausia reikia tapti bent Europos mėgėjų bokso čempionu ir pasaulinio lygio turnyrų nugalėtoju.

Kaip esi nusiteikęs šiųmetiniam Lietuvos čempionatui?

Esu nusiteikęs gerai, kaip ir visa mūsų komanda. Intensyviai treniruojamės, ruošiamės ir sieksime rezultatų.

Leave a Comment