Boksas

Grįžo Pasaulio bokso čempionato dalyviai

Spread the love

Su gėlėmis ir tautinėmis juostomis sekmadienį buvo sutikti iš Azerbaidžiano sostinės Baku sugrįžę Egidijus Kavaliauskas bei jo treneris Jurijus Kolyčevas. Šiame XVI Pasaulio bokso čempionate Egidijus ne tik užsitikrino kelialapį į Londono Olimpines žaidynes,  bet į Lietuvą, į Kauną, į sporto mokyklą „Gaja“ sugrįžo su iškovotu bronzos medaliu. Jis čempionatą pradėjo turėdamas 36 reitingą. Šiandien Egidijus Kavaliauskas – trečias pasaulyje! Šiame čempionate kovas pradėjo 570 atletai iš 113 šalių. Egidijaus svorio kategorijoje ( iki 69 kg ) buvo 63 dalyviai.

Bokso specialistai, pasitinkantieji sportininkus, žinoma, kalbėjo apie gražias ir svarias mūsų sportininkų pergales. Pirmoje kovoje Egidijus 20:16 nugalėjo boksininką iš Kinijos, turintį penktą reitingą šioje kategorijoje. Antroje kovoje 15:4 nugalėjo Čekijos atstovą. Dėl kelialapio į OŽ ringe susitiko su airiu ir jį nugalėjo rezultatu 11:7.  Dėl medalio Egidijus kovojo su Europos čempionu, ketvirtąjį reitingą turinčiu Velso atstovu. Jį antrojo raundo pirmojoje minutėje nokautavo. Pusfinalyje teko suremti pirštines su boksininku iš Kazachstano – praėjusio čempionato bronzos medalininku. Šioje kovoje Egidijui atsinaujino senos traumos , kovą teko nutraukti.  Nelengvas darbas – per savaitę penkios tokios rimtos kovos ringe. Čia nepasislėpsi už komandos draugo, reikia pačiam atiduoti visas jėgas dėl pergalės. Visi čempionate dalyvavusieji mūsų boksininkai išėjo į ringą garbingai kovoti. Pirmąsias pergales laimėjo Eugenijus Tutkus ( 91 kg ), Daugirdas Šemiotas ( 81 kg ), Vitalijus Subačius ( +91 kg ), Vladimiras Milevskis ( 75 kg ).  Pirmą kartą suaugusiųjų ringe dalyvavusieji perspektyvūs mūsų jaunieji boksininkai Ričardas Kuncaitis ir Evaldas Petrauskas įgavo patirties, kuri pravers ateities pergalėms.

Sugrįžusius be miego, pavargusius, bet su šypsenomis veiduose turėjau progos pasveikinti, pakalbinti, spėjau padaryti keletą kadrų iš šių sutiktuvių. Egidijus bokso paslapčių ir įgūdžių semiasi sporto mokykloje „Gaja“,  direktorius Viktoras Krimelis, o treniruojasi sporto klubo „Gongas“ salėje. Pradėjo Egidijus treniruotis  2001 metais pas savo tėtį Arūną Kavaliauską. Vėliau  tėtis sūnų patikėjo nusipelniusiam treneriui Jurijui Kolyčevui, su kuriuo ir pasiekė didžiąsias pergales. Egidijus turėjo 160 kovų, iš kurių 130 laimėjo. Malonu bendrauti su išsilavinusiu sportininku, kuris nepamiršta išreikšti dėkingumą savo treneriui, sporto mokyklos vadovams. Vertina pamokas, kurias gavo studijų metu KKU iš dėstytojo ir trenerio Vido Bružo, domisi ir žino bokso istoriją. Jį, kaip ir daugelį berniukų, nuo vaikystės žavėjo ringo džentelmenas Algirdas Šocikas…

Šis gražus Egidijaus Kavaliausko pasiekimas pasaulio čempionate – garbingos mūsų bokso istorijos tąsa ! Nereikia pamiršti, kad šiandien Lietuvoje turime jau 6 (šešis) Pasaulio bokso čempionatų medalius, kuriuos iškovojo:  1978 m. Jugoslavija, Nikolajus Jerofejevas (Kaunas) – bronza, 1993 m. Suomija, Vitalijus Karpačiauskas (Panevėžys) – sidabras, 1995 m. Vokietija, Vitalijus Karpačiauskas (Panevėžys) – bronza, 1995 m. Vokietija, Vidas Bičiulaitis (Kaunas) – bronza, 2007 m. JAV, Daugirdas Šemiotas (Kaunas) – bronza, 2011 m. Azerbaidžianas, Egidijus Kavaliauskas (Kaunas) – bronza.

Gražios Kauno bokso sporto tradicijos!  Juk buvo laikai, kai į Kauno sporto halę žiūrėti bokso kovų rinkosi sirgaliai, kaip dabar į krepšinio rungtynes… Susigrąžinkime sirgalius į bokso varžybas ! Tačiau šiose sutiktuvėse buvo girdėti ir liūdesio ar net nepasitenkinimo gaidelė – nebuvo nė vieno sportininkus pasitinkančio spaudos atstovo… Sporto klubo „Gongas“ prezidentas Vidas Bičiulaitis apgailestavo, kad  sportininkai žiemos metu priversti treniruotis nekūrenamoje sporto salėje, į kurią kiekvieną sekmadienį renkasi sportuoti ir bokso veteranai. Palinkėkime mūsų boksininkams sveikatos ir sėkmės bei, žinoma,  pergalių, o visiems kitiems, nuo kurių tai priklauso,  padėti sportininkams, kad  jie galėtų siekti tų pergalių  ir gerai  pasiruošti Olimpinėms žaidynėms.  Dėl likusių kelialapių į Londono OŽ sportininkai galės pakovoti 2012 metų vasario mėnesį Stambule ( Turkija ) vykstančiame olimpiniame atrankos turnyre.

Leave a Comment