Boksas

Europos bokso čempionate dominavo rusai

Spread the love

Po aštuonių dienų ir 198 dvikovų mes pagaliau žinome, kas tapo EUBC Europos bokso čempionato aukso medalių laimėtojais. Paskutinę Minske vykusio turnyro dieną įvyko devyni mačai.

49 kg. svorio kategorijos finalinė kova neįvyko dėl to, kad airis Patrickas Barnesas patyrė traumą ir kautis negalėjo. Aukso medalį šioje kategorijoje pelnė rusas Davidas Ayrapetayanas.

Kitas airių boksininkas Michaelas Conlanas taip pat liko be aukso, rezultatu 2-1 nusileidęs varžovui iš Velso Andrew Selby 56 kg. svorio kategorijoje.

Tiesa, airių komandai pavyko laimėti auksą trečiu bandymu. Johnas J. Nevinas lengvo svorio kategorijos finale rezultatu 3-0 nugalėjo Mykolą Butsenko.

60 kg. svorio kategorijos finalą laimėjo ukrainietis Pavlo Ishchenko, rezultatu 2-0 įveikęs baltarusą Vagzeną Safaryantsą.

Rusų komanda antrą aukso medalį laimėjo Armeno Zakaryano dėka, kuris 64 kg svorio kategorijoje rezultatu 3-0 susitvarkė su Dmitri‘umi Galagotu iš Moldovos.

Alexanderis Besputinas Rusijai padovanojo trečią aukso medalį, pirmojo vidutinio svorio kategorijoje tokiu pačiu rezultatu 3-0 nugalėdamas vokietį Arajiką Martujaną.

Vidutinio svorio kategorijoje triumfavo dar vienas airis Josephas Quigley. Jis rezultatu 2-1 įveikė rumuną Bogdaną Juratonį.

Rusas Nikita Ivanovas rezultatu 3-0 iškovojo aukso medalį 81 kg svorio kategorijoje, nesunkiai nugalėdamas olandą Peterį Mullenbergą.

Penktajį ir paskutinį aukso medalį rusų komandai pelnė Aleksei‘us Egorovas, 91 kg svorio kategorijos finale techninio nokauto būdu antrame raunde nukaudamas azerbaidžanietį Teymurą Mammadovą.

„Sunkiausias“ aukso medalis atiteko atstovui iš Azerbaidžano Magomedrasului Medzhidovui, kuris tarp sunkesnių nei 91 kg svorio boksininkų buvo stipriausias ir tą įrodė finale rezultatu 3-0 nugalėdamas rusą Sergey‘ų Kuzminą.

Kaip jau rašėme ankščiau, Lietuvos bokso rinktinė apdovanojimų čempionate nepelnė. Vienintelę pergalę aštuntfinalyje iškovojo Evaldas Petrauskas.