Boksas

Eimantas Stanionis: – ”Žinau, kad bus labai sunku, bet atvykau nugalėti.”

Spread the love

Kovo 15-18 dienomis Vilniuje vyksiančiame septintajame tarptautiniame pirmojo Lietuvos olimpinio čempiono Dano Pozniako jaunimo (iki 18 metų) bokso turnyre dalyvaus rekordinis dalyvių skaičius – daugiau nei 100 boksininkų iš 19-os šalių. Be varžybų šeimininkų lietuvių, didžiausios bus Rusijos, Ukrainos ir Latvijos komandos.

Lietuvos edukologijos universiteto Didžiojoje sporto salėje vyksiančiose varžybose bus kovojama dešimtyje svorio kategorijų. Pernai D. Pozniako turnyro nugalėtojais tapo keturi Lietuvos boksininkai, tačiau trys iš jų jau perėjo į suaugusiųjų boksą. Net keturis kartus iš eilės čempionu yra tapęs Edgaras Skurdelis, dukart turnyrą laimėjo Ričardas Kuncaitis, pernai pergalę šventė ir Andrejus Sviridovas.

Šiais metais nugalėtojo vardą bandys apginti Eimantas Stanionis, kuris prieš kelias akimirkas grįžo iš svėrimų ceremonijos. Portalas Boksopasaulis.lt pašnekino kaunietį:

Saulius Bagdonas:  Kaip vyko pasiruošimas rytoj prasidėsiančiam 7 – ąjam Dano Pozniako vardo tarptautiniam jaunimo bokso turnyrui? Ar viskas klostėsi sklandžiai?

Eimantas Stanionis: Pasiruošimas nebuvo labai geras, nes prieš 3 savaites susižeidžiau ranką. Žinau, kad bus labai sunku, bet atvykau nugalėti.

Saulius Bagdonas: Pernai,  finale, gražioje kovoje privertėte pasiduoti slovaką Michalą Zatorsky ir svorio kategorijoje iki 56 kg tapote čempionu.  Šiemet boksuositės to pačio svorio divizijone?

Eimantas Stanionis: Tai buvo labai sunki kova, kuri pareikalavo daug ryžto  ir jėgų. Svorio kategorija iki 56 kg – jau praeitis. Mano svoris sparčiai kinta, tad šiais metais teks išbandyti jėgas 64 kg svorio kategorijoje.

Saulius Bagdonas: Kaip įprasta, į Dano Pozniako vardo bokso turnyrus atvažiuoja vieni stipriausių Europos boksininkų. Kurių šalių atstovus šiemet, laikote didžiausiomis grėsmėmis ringe?

Eimantas Stanionis: Kiekvienais metais susirenka geriausi iš geriausių. Manau stipriausios komandos tai – Azerbaidžanas, Ukraina ir Rusija.

Saulius Bagdonas: Esate laikomas vienu perspektyviausių šalies jaunųjų odinės pirštinės meistrų. Kokie tikslai keliami šiais – 2012 metais?

Eimantas Stanionis: Vienais metais vyksta Europos jaunimo bokso čempionatas, o kitais – Pasaulio. 2011 metais  patyriau pralaimėjimą kovoje dėl medalio su Rusijos atstovu. Šie metai man yra paskutiniai jaunimo grupėje, todėl noriu išsigydyti visas traumas ir tinkamai pasiruosti pasaulio čempionatui, kuris vyks Bankoke (Tailandas) spalio 15-28 dienomis.

Saulius Bagdonas: Ką norėtumėte perduoti savo fanams?

Eimantas Stanionis: Labai ačiū už palaikymą. Žinojimas, kad kažkas tavimi tiki ir serga, yra pati didžiausia paspirtis tobulėti.

Leave a Comment