Boksas

Donatas Bondorovas iškovojo dar vieną pergalę JAV! (Foto galerija)

Spread the love

Dar vieną pergalę Amerikos profesionalų bokso ringe iškovojo mūsų tautietis Donatas Bondorovas. Šešių raundų kovoje lietuvis vienbalsių teisėjų sprendimu nugalėjo amerikietį Paulą Mpendo. Visi trys teisėjai skyrė pergalę Donatui 60-54.

Donatas sutiko pasidalinti mintimis su manimi po šios pergalės. Kviečiu paskaityti šį trumpą interviu:

Saulius Bagdonas: Iškovojote dar vieną gražią pergalę Amerikos ringe. Kova truko visus 6 raundus. Papasakokite kuo  ypatingas buvo varžovas?

Donatas Bondorovas:  Na ar kova buvo graži. Nežinau. Žiūrovams patiko, daug kas sveikino, gyrė, fotografuotis prašė, bet treneriams ir menedžeriui – nelabai. Matyt jie tikėjosi nokauto. Jiems atrodė, kad  galiu baigti kova ankščiau laiko ir nedarau visko ką galėčiau.Varžovas   nebuvo jau toks prastas, kad griūtų.

Nors ir pataikiau tikrai, man rodėsi, stiprių smūgių, tiek per galvą, tiek per korpusą, kitas gal būtų griuvęs, bet šis atsilaikė… Na ir pataikyti jam nebuvo taip jau lengva. Gerai lankstosi, o kada bandai stipriai suduoti, staigiai nusilenkia ir smugis eina i orą. Tokie momentai atima daug jėgų, jaučiau, kad jos senka, o jis negriūna. Tada pakeičiau taktiką ir stengiausi smūgiuoti ne stipriai, bet lengviau ir tiksliai. Toks ir rezultatas. Pergalė vienbalsiu teisėjų sprendimu. Visi raundai mano, bet be TKO arba KO, kaip norėjosi. Daug kam tai neįspūdinga, čia Amerikoje reikia pergalių nokautais, tada greičiau iskilsi ir būsi pastebėtas.

Saulius Bagdonas: Kaip vyko pasiruošimas šiai kovai?

Donatas Bondorovas: Pasiruošimas vyko, kaip ir visada. Taves per daug čia niekas neruošia. Čia Amerika, komercinė ir materialistinė šalis ir žmonės. Jei gerai mokėsi,  tave parengs. Jei susimokesi tik nario mokestį už klubą – treniruokis pats. Tą aš ir darau. Didžioji dalis treniruočių – individualios. Domiuosi sporto literatūra, ieskau treniruočių metodologinės medžiagos ir stengiuosi ją pritaikyti sau.

Šiai kovai ruošdamasis nebuvau nei karto paimtas ”ant letenų”. Spręskite patys. Geroji dalis yra tik ta, kad Čikagoje yra nemažai boksininkų su kuriais  sparinguojuosi. Specialaus pasiruošimo, lavinančio ištvermę, greitį, sprogstamą jėgą, taktiką ar techniką – nėra. Viską darau pats. Vadovaujuosi   savo patirtimi ir ką sužinau iš naujausios metodologinės literatūros. Galbūt  esu netinkamose rankose, netinkamoje vietoje, bet kartu ir suvokiu, jog viskas  kainuoja ir nemažai. Esu dėkingas savo menedžeriui, kad nors tiek esu finansuojamas ir ateityje, esu įsitikinęs, bus geriau. Maskva taip pat per vieną dieną nepasistatė.

Saulius Bagdonas: Praėjusioje kovoje prieš Willie Fortune’ą patyrėte nepelnytą pralaimėjimą. Buvo akivaizdu, kad tą vakarą buvote pranašesnis už savo oponentą visuose departamentuose. Ar sieksite revančinės kovos su Fortune, tam, kad įrodytum kas yra stipresnis?

Donatas Bondorovas:  Taip, priešpaskutinė kova nebuvo teisinga. Pats oponentas buvo nustebęs ir nelabai džiaugėsi jam skirta pergale. Nemanau, kad jų komanda sutiks atsakomąjai dvikovai. Jie jau ir taip pralaimėjo kartą, tad sekantį kartą teisėjai gali ir neišgelbėti. Revanšinės kovos galimybė – maža. Nebent didelius pinigus sumokėtum, tada gal ir sutiktų ir surizikuotų. O jei ir praloštų, ne taip apmaudu būtų, nes gautų gerą honorarą. Va ir visa sistema.

Saulius Bagdonas: Jūsų svorio divizija- pilna talentų. Ką išskirtumėte? Kuris labiausiai imponuoja?

Donatas Bondorovas: Taip, mano svorio kategorija pilna gerų boksininkų. Sekanti, aukštesnė svorio kategorija, kurioje galima būtų  kovoti, taip pat. Nuo to niekur nepabėgsi ir į kitą kategoriją neperšoksi. Manau geriau kovoti 154 svarų svorio kategorijoje, deja šį svorį padarytį ne taip jau ir lengva.

Kaip talentingiausius kovotojus šiose svorio kategorijose išskirčiau  Sergio Martinezą, Miguelį Cotto, Sergejų Dzindziruką, James’ą Kirklandą, Paulą Williamsą, Genadijų Golovkiną, Felixą Sturmą, Saulą Alvarezą, Mattą Korobovą, bei kitus. Jų yra daug, visų neišvardysi. Užtenka žvilgtelėti  į reitingų lentelę ir matai, ji pilna žvaigždžių ir talentingų boksininkų.

Saulius Bagdonas: Kokie tolimesni planai Amerikoje? Galbūt turite informacijos apie sekančią savo kovą?

Donatas Bondorovas: Planai – nueiti kiek įmanoma toliau. O kada įvyks sekanti kova? Šiuo metu nežinau, praėjo tik pora dienų, tad dar ankstoka šiai informacijai išplaukti į viešumą. Žinoma, norečiau, kad kova įvyktų kuo greičiau, neprarasčiau puikios formos, mažiau problemų su svorio pakitimais. Tuo pačiu ir reitingai greičiau auga, kyla pasiekimai. Laiko sportinei karjerai mano amžiuje, taip pat lieka vis mažiau ir mažiau.

Saulius Bagdonas: Galbūt norite pasinaudoti proga ir perduoti žodį savo fanams Lietuvoje?

Donatas Bondorovas: Taip, beabejo padėkoti savo fanams ir visiems kurie palaiko mane ir tiki manimi -privaloma. Esu labai dėkingas ir vertinu tai. Jei būčiau vienas šiame pasaulyje, niekam ir nereikėtu mano kovų. Todėl tos dvikovos, mielieji, ne tik dėl manes pačio, bet ir dėl jūsų. Ačiū jums, kad esate. Kviečiu į tas gretas ir kitus. Bendrom ir didesnėm jėgom nueisime toliau, kas suteiks ir man ir jums džiaugsmo, bei gerų akimirkų.

Leave a Comment