Boksas

Chavezas – Rubio. Jau šiąnakt

Spread the love

Šiąnakt  Julio Cezaras Chavezas gins savo WBC vidutinio svorio kategorijos titulą prieš  Marco Antonio Rubio. Ši meksikiečių dvikova, kurioje susikaus du tikriausiai pernelyg mažai įvertinti meksikiečiai, įvyks San Antonijuje.
Tiesa, kalbama, jog čempionas link WBC titulo prasibrovė lengviausiu keliu, išvengdamas geriausių savo divizijos boksininkų. Apie Marco Antonio Rubio visi pradėjo šnekėti tik 2011 m. balandį, kai boksininkas visų netikėtumui įveikė prieš tai pralaimėjimo nepatyrusį Davidą Lemieux. Dabar reitinguose atitinkamai užimantys šeštą ir penktą vietą, Chavezas ir Rubio pagaliau gavo šansą įrodyti, ką iš tikrųjų sugeba. Tas, kuris vasario 4 d. taps nugalėtoju, ateityje bus vertinamas žymiai stipriau.


Marco Antonio Rubio (53-5-1, 46 nokautai)
Ūgis: 178 cm; smūgio pasiekiamumas: 178 cm; amžius: 31 m.
Tautybė: meksikietis.
Buvęs Meksikos pirmojo vidutinio ir vidutinio svorio čempionas.
Rubio yra tvirtas Meksikos boksininkas, pasižymintis smūgiu abiem rankomis. Prieš aiškų favoritą Lemieux (net 8 prie 1), Rubio pasinaudojo gera gynyba ir užtikrintai smūgiavo priekine ranka, taip neutralizuodamas kanadiečio puolimą ir suteikdamas sau pačiam galimybę pulti. Be didelės jėgos ir gerų įgūdžių, Rubio taip pat pasižymi tvirtu smakru. Jis puikiai laikėsi kovoje su Kelly Pavliku ir nors jo komanda devintame raunde ir išmetė rankšluostį, tačiau Rubio vis dar laikėsi ant kojų. Rubio taip pat sugebėjo atlaikyti keletą Lemieux smūgių lavinų.
Julio Cesaras Chavezas jaun. (44-0-1, 31 nokautas)
Ūgis: 183 cm; smūgio pasiekiamumas: 185 cm; amžius: 25 m.
Tautybė: meksikietis.
Dabartinis WBC vidutinio svorio čempionas.
Chavezas pernai įrodė, kad yra įvairiapusiškas, solidus boksininkas. Jis užtikrintai nugalėjo Johną Duddy, pasiuntė į nokautą Peterį Manfredo jaun. ir po teisėjų sprendimo išplėšė pergalę prieš Sebastianą Zbiką. Jis kovos metu dažnai darbuojasi judėdamas į priekį, puikiai juda po ringą bei nuolat bando išnaudoti savo smūgių galią.
Nors jo gynyba ir nėra stipriausias jo ginklas, tačiau Chavezas įrodė, jog gali atlaikyti ne vieną smūgį. Jis yra praleidęs nemažai smūgių, tačiau iki šiol jam neteko patirti triuškinančio smūgio. Kovoje prieš Zbiką boksininkas įrodė, kad gali kautis prieš itin aukšto lygio kovotojus.
Chavezo jaun. ir Rubio kovos apžvalga ir analizė
Chavezas yra jaunesnis, vikresnis ir mano nuomone labiau pasitikintis savo sugebėjimais. Jis netgi labiau patyręs nei Rubio. Nors pastarasis šiuo metu yra ant bangos, tačiau Chavezas per visą karjerą nėra patyręs nė vieno pralaimėjimo ir yra užsitikrinęs sau vietą tarp elitinių divizijos boksininkų. Nors Rubio kovojo su garsesniais vardais, jis pralaimėjo visas reikšmingiausias kovas, išskyrus kovą prieš Lemieux. Tuo tarpu Chavezas žengia be pralaimėjimų. Kalbant apie jėgos faktorių, abu boksininkai šiuo aspektu yra lygūs.
Vieninteliai aiškūs Rubio pranašumai prieš Chavezą yra ištvermė ir tvirtas smakras. Chavezas iki šiol atlaikė visus smūgius, tačiau stipriausias smūgiuotojas, kuris stojo su juo į kovą, buvo Johnas Duddy, kuris taip pat nepasižymi ypač galingu smūgiu. Tuo tarpu Rubio teko atlaikyti begalę Kelly Pavliko ir Davido Lemieux smūgių, o abu šiek boksininkai smūgiuoja kur kas stipriau už Chavezą. Nemanau, kad Chavezas gali sukelti Rubio rimtų problemų.
Chavezo jaun. ir Rubio kovos prognozės
Kai kaunasi du boksininkai, pagal visas nerašytas taisykles nugalėtoju reikia rinktis apsukresnį. Tuo tarpu kovoje tarp dviejų smūgiuotojų protingiausia būtų rinktis tą, kuris moka apgaulingai pagauti priešininką nepasiruošusį. O ką galima pasakyti apie kovą tarp dviejų boksininkų-smūgiuotojų?
Protingiausia Chavezui būtų pasinaudoti sugebėjimui geriau judėti po ringą ir laikytis nuo Rubio atokiau bei smūgiuoti per atstumą. Nepaisant gynybos trūkumų, Chavezas turi greičio ir judrumo persvarą, o dėl stipraus jo smūgio Rubio negalės tiesiog šokti ant priešininko. Tuo tarpu Chavezui bus sunku sustabdyti Rubio nuo persekiojimo. Vyresnis boksininkas taip pat moka gerai darbuotis priekine ranka ir turi užtikrintą gynybą. Manau, kad Rubio jau po poros raundų pradės rasti galimybę atakuoti, o anksčiau ar vėliau įvyks vienas iš dviejų dalykų: arba Chavezas nuo eilinio judėjimo pereis prie nuolatinio bėgimo, arba įvyks aršus susidūrimas.
Kovos baigtis priklausys nuo to, kada tas susidūrimas įvyks ir kiek ilgai jis truks. Jei abu meksikiečiai įsikibs vienas į kitą ringo centre jau kovos pradžioje, arba jei Chavezas nesugebės perimti iniciatyvos į savo rankas, Rubio išnaudos prastą Chavezo gynybą, taip arba pelnydamas sau reikiamus taškus, arba netgi pagaudamas priešininką ir pasiųsdamas jį į nokautą. Jei Chavezui pavyks sulaikyti Rubio ir perimti prarastą iniciatyvą, jis gali iškovoti pergalę. Manau, kad abu kovotojai yra labai apylygiai, tačiau per plauką stipresnis yra Chavezas.
Prognozė: Julio Cesaras Chavezas jaun. laimės nevienbalsiu teisėjų sprendimu.

Leave a Comment