Boksas

Boksininkas Egidijus Kavaliauskas pasaulio čempionate iškovojo bronzos medalį (papildyta)

Spread the love

Azerbaidžano sostinėje vykstančiame XVI pasaulio bokso čempionate bronzos medalį iškovojo Egidijus Kavaliauskas.

Kelialapį į 2012 metų Londono olimpines žaidynes užsitikrinęs kaunietis penktadienį svorio kategorijos iki 69 kg (63 dalyviai) pusfinalyje dėl rankos traumos nebaigė kovos su su praėjusių pirmenybių (2009 m.) bronzos medalininku Seriku Sapijevu iš Kazachstano.

Kaip informavo olimpinės rinktinės treneris Vladimiras Bajevas, pirmajame raunde, kurį E. Kavaliauskas pralaimėjo 2:8, kaunietis susižeidė ranką ir atsisakė tęsti kovą.

Šios svorio kategorijos finale S. Sapijevas šeštadienį kovos praėjusių metų Europos pirmenybių prizininku su ukrainiečiu Tarasu Šelestiuku, kuris kitoje pusfinalio kovoje 15:12 (4:2, 6:4, 5:6) įveikė indą Krishaną Vikasą.

“Negalėjau anksčiau sakyti. Bet į ringą Egidijus iškopė apsinuodijęs. Be to jam atsinaujino senos traumos. O jei nebūtumę išlipę į ringą daug kas nesuprastų mūsų. Jis pabandė, bet nepavyko. Neturiu E. Kavaliauskui jokių priekaištų. Juk ne juokai penkios kovos per savaitę, – gyrė boksininką V. Bajevas. – Svarbiausia, kad minimalią užduoti, iškovoti kelialapį į Londono olimpiadą įvykdėm, o dar ir medalį parvežėm”.

Baigdamas V. Bajevas patikino, kad ateinančių metų balandžio pabaigoje Turkijoje vyksiančiame atrankos turnyre Lietuvos boksininkai pajėgūs iškovoti ir antrąjį kelialapį į 2012 metų Londono olimpines žaidynes.

Treneriui antrino ir LBF prezidentas Rimantas Rutkauskas.

“Šaunuoliai vyrai, iškovojo kelialapį į olimpiadą ir po ketverių metų vėl parsiveža pasaulio čempionato medalį. Juk už E. Kavaliausko nugaros šioje svorio kategorijoje liko net 60- boksininkų. Jis gi turnyrą pradėjo turėdamas vos 36-ą reitingą ir pakeliui iki medalio nugalėjo ketvirtą ir penktą šios kategorijos pasaulio boksininkus. Džiaugiuosi dėl vyrų. Nė vienas nepralaimėjo be kovos. Tikiu, kad Turkijoje iškovosime jei ne du, tai dar vieną kelialapį į Londoną tikrai”, – džiaugėsi Lietuvos boksininkų pasirodymu Azerbaidžane R. Rutkauskas.

E. Kavaliauskas į Vilniaus oro uostą grįš sekmadienį 14 val. 15 min. reisu iš Kijevo.

Planetos pirmenybėse taip pat kovojo Evaldas Petrauskas (60 kg), Ričardas Kuncaitis (64 kg), Vladimiras Milevskis (75 kg), Daugirdas Šemiotas (81 kg), Eugenijus Tutkus (91 kg) ir Vitalijus Subačius (virš 91 kg).

Tai jau penktasis Lietuvos boksininkų medalis pasaulio čempionatuose po nepriklausomybės atkūrimo – 1993 metais Suomijoje Vitalijus Karpačiauskas iškovojo sidabrą, 1995-aisiais (Vokietijoje) V. Karpačiauskas ir Vidas Bičiulaitis džiaugėsi bronzos medaliais, o 2007-aisiais (JAV) bronzą iškovojo D. Šemiotas.

Pasaulio čempionate kovas pradėjo 570 atletų iš 113-os valstybių.

Leave a Comment