Boksas

Bernardui Hopkinsui gražintas titulas

Spread the love

Po labai ginčytinos Bernardo Hopkinso ir Chado Dawsono dvikovos praėjusį savaitgalį į situaciją įsikišo WBC ir padarė didelį sprendimą. Trumpai tariant, jie anuliavo oficialų kovos verdiktą ir toliau pripažins Hopkinsą kaip WBC pussunkio svorio čempioną. Jų manymu kovos pabaiga turėjo būti traktuojama kaip techninės lygiosios, kurių atveju Hopkinsas išsaugotų čempiono titulą.

Daugelis bokso bendruomenės narių iš karto pareiškė, jog kova turėtų būti anuliuojama. Jau dienų dienas sklando įvairiausi gandai, kad WBC iškart anuliavo kovą, tačiau apie tai oficialiai išgirdome tik dabar. Bet kokiu atveju, tai – didžiulė naujiena.

Ring Magazine jau seniau pareiškė, jog Hopkinsas išsaugo savo titulą, tad pussunkio svorio divizijos reitingai liko praktiškai nepakitę. Hopkinsas tikrai neatrodė įspūdingai, tačiau šioje situacijoje svarbiausia tai, kad iš tos kovos mes absoliučiai nieko negalime ištraukti.

Vien tik Hopkinso ir Dawsono kovos transliavimas vienkartinių užsakyumų būdu jau yra farsas. O tai, kad kova baigėsi pasibaisėtinai, keistai ir ginčytinai vos po dviejų raundų, situaciją dar labiau pablogino. Antroji šių boksininkų dvikova (jei tokia įvyks) turėtų būti transliuojama visam pasauliui nemokamai, kad kompensuotų žalą.

Taip pat verta paminėti ir tai, kad kol kas Kalifornijos valstijos sporto komisija nepanaikino oficialaus kovos rezultato. Oficialiai kova dar vis yra traktuojama kaip Dawsono pergalė techninio nokauto būdu antrame raunde. Vis dėlto WBC nusprendė padaryti atskirą nuosprendį, susijusį su savo čempiono titulo likimu.

Toliau pateikiame keletą ištraukų iš oficialių WBC prezidento Jose Sulaimano pareiškimų, pagal Fightnews.com:

Kas liečia WBC pussunkio svorio titulo gynimo kovą tarp Bernardo Hopkinso ir Chado Dawsono, kuri įvyko Los Andžele, Kalifornijoje, ir kurioje nugalėtoju techninio nokauto būdu antrame raunde buvo skirtas Dawsonas, kadangi Hopkinsas negalėjo tęsti kovos dėl traumos po Dawsono stumtelėjimo, WBC organizacija vadovų tarybai išsiuntė vaizdajuostes, medicinines ataskaitas ir WBC taisykles. Vadovų taryba vienašališkai nusprendė, kad kova bus laikoma kaip techninės lygiosios ir Bernardas Hopkinsas toliau išliks WBC pussunkio svorio pasaulio čempionu.

WBC vadovų taryba, peržiūrėjusi dvikovos vaizdajuostę, vienašališkai nusprendė, jog galutinis kovos baigtį įtakojęs veiksmas yra akivaizdus tyčinis kūno pakėlimas ir stūmimas, po kurio Hopkinsas kaire kūno puse pakibo ant ringo virvių.

WBC nusprendė, kad pagal WC-34-os taisyklės 29-tą punktą, kuris draudžia „bet kokį šiurkštų veiksmą, tiesiogiai nesusijusį su švariu smūgiu“, toks kovos traktavimas yra teisingas.

WC-32-os taisyklės punktas taip pat buvo nusiųstas tarybos peržiūrai: „Traumos dėl smūgių galva, alkūnėmis ar kitais netyčiniais bei neteisėtais veiksmais. Toliau pateikti aprašymai taikomi traumoms ne tik dėl smūgių galva ar alkūnėmis, bet ir dėl netyčinių bei neteisėtų veiskmų, dėl kurių kova negali būti tęsiama:

Bus atimtas taškas;
Techninės lygiosios, jei kova nepažengusi toliau kaip keturis raundus;
Techninis teisėjų sprendimas, jei kova pažengusi toliau kaip keturis raundus.“
Atidžiai peržiūrėjusi dvikovos vaizdajuostę, medicinines ataskaitas ir atitinkamas taisykles, WBC vadovų taryba nusprendė vianašališkai traktuoti kovą kaip technines lygiąsias ir laikyti Hopkinsą WBC pussunkio svorio pasaulio čempionu; WBC gailisi, kad neturėjo galimybės atlikti įrašo peržiūros kovos metu, nes Kalifornijos komisija neturi tokios taisyklės.

Šios naujienos daug kas tikėjosi ir daugelis manė, kad toks sprendimas turėjo būti atliktas jau seniau. Nėra jokių abejonių, kad Chadas Dawsonas nenugalėjo Bernardo Hopkinso savo sugebėjimų pagalba ar strategija, smūgių stiprumu ar kitomis teisėtomis priemonėmis.

Vis dėlto šios kovos baigtyje ir po jos vis dar yra tam tikrų klaustukų. Hopkinsas susigrąžino titulą, kurį jau buvo iškovojęs Dawsonas? Kad ir kokia neteisinga būtų Dawsono pergalė, Hopkinsui neturėtų būti sugrąžintas čempiono titulas. Kai atiduodi diržą Dawsonui, negalima jo tiesiog atimti. Diržas turėtų būti atlaisvintas, o tarp abiejų boksininkų paskirtas revanšas.

Leave a Comment