Boksas, Plastinės operacijos

Ar profesionaliems boksininkams dažnai daroma nosies plastinė operacija?

Spread the love

Šis trumpas straipsnis yra tiesiog kelios mintys apie boksą bei boksininkų traumas, ar jos reikalauja nosies operacijos, ar boksininkai jas išsigydo kažkokiu tai kitokiu būdu. Taigi, pirmiausia, pradėkime nuo to, kas gi yra boksas? Bokso sporto metu, du žaidėjai, stengiasi kumščiuoti vienas kitam į veidą, siekiant pataikyti kuo daugiau smūgių. Laimi tas, kuris pataiko daugiausia smūgių į galvą.

Skaudžiausia boksininkui vieta yra jo nosis. Tai yra centrinė veido dalis, be kurios niekas neapsieina. Ji yra skaudžiausia todėl, jog profesionalus boksininkas, gavęs smūgį į ją, automatiškai gali kuriam laikui netekti sąmonės. Boksininko smūgis būna toks stiprus, jog tam tikrais atvejais, gali būti nosies lūžių pertvaros srityje.

Nosies pertvara nėra labai stipri kūno dalis. Ją sudaro pagrindine nosies kremzlė, o po ja – kaulas, kuris neturi daug palaikymo iš vidinės odos bei sąnarių sąjungos. Kitaip tariant, nosies kremzlė gali iš tiesų lengvai lūžti. Paklausus vieno tradicinio (bet anonimiško) boksininko, kiek kartų jam teko taisyti lūžusią nosį, atsakymas buvo 3. Dėl tam tikrų priežasčių, šis interviu suteikęs pašnekovas atsisakė leisti mums atskleisti savo vardą bei pavardę. Tačiau tai ne problema, išvadą ir taip galima padaryti – bokso varžybų metu, gali įvykti sunki nosies lūžio trauma, po kurios nosies operacija bus tiesiog privaloma.

Čia ir yra dalis, į kurią ateina plastikos chirurgai. Plastinės operacijos tikriems boksininkų profesionalams atliekamos ko ne kas trečią ar ketvirtą iš tiesų sudėtingą kovą. Žinoma, priklauso, kas su kuo bei kur kovoja. Lietuvoje, stiprūs boksininkai vienas kito negaili – smūgiai sulaužo nosis. Tačiau plastikos chirurgams tai nėra problema. Nosies operacija (rinoplastika) bei nosies pertvaros operacija (septoplastika) yra vienos iš sudėtingiausių operacijų. Taip yra todėl, kadangi paviršiaus kūnas yra itin mažas, o net mažiausi kelių milimetrų pokyčiai nosies kremzlėje, jau sudaro didžiulę įtaką galutiniam rezultatui.

Todėl renkantis plastikos chirurgą, boksininkas iš tiesų turėtų atsirinkti tokį, kuris specializuojasi nosies operacijų atlikime. Tam reikalinga itin aukšta bei galinga kvalifikacija, išsilavinimas, patirtis bei žinios. Plačiau apie nosies operacijas bei boksą – sekančiame straipsnyje.

Leave a Comment