Boksas

Andre Wardas pelnytai iškovojo ”Super Šešetuko” turnyro čempiono titulą.

Spread the love

Andre Wardas buvo pranašesnis už Carlą Frochą, laimėdamas kovą vienbalsiu teisėjų sprendimu (118-110, 115-113 ir 115-113). Boksininkas tuo pačiu pelnė ”Super Šešetuko” turnyro nugalėtojo titulą, apgynė WBA titulą, iškovojo WBC titulą bei buvo pripažintas „Ring Magazine“ pasaulio antrojo vidutinio svorio čempionu.

Wardas (25-0, 13 nokautų) kovą kontroliavo nuo pat pradžių iki galo, tačiau iš dviejų 115-113 teisėjų įvertinimų įspūdžio apie boksininko dominavimą susidaryti neįmanoma. Atrodo, jog netgi pats Frochas (28-2, 20 nokautų) buvo šiek tiek nustebęs, kiek pergalingų raundų jam skyrė teisėjai Craigas Metcalfe‘as ir Johnas Stewardas. Iš tikrųjų būtent britų teisėjas Johnas Keane‘as kovą įvertino teisingiausiai.

Daugiausiai problemų Frochui sukėlė Wardo greitis ir neužtikrinta gynyba, ko pasekoje nemažai boksininko smūgių nepasiekė tikslo. Vienu metu viduriniuose raunduose Frochas vaikėsi Wardą iš vieno ringo kampo į kitą ir daug smūgiavo, tačiau nepataikė nieko pavojingo. Būtent tas momentas ir atspindėjo kovos eigą – Frochas tiesiog nesugebėjo palaužti Wardo ir buvo už jį silpnesnis.

Sėkmingą Wardo puolimą inicijavo smūgis kabliu kaire ranka, kuriam kelią davė sekmingai naudoti smūgiai priekine ranka. Pirmame raunde tokiais smūgiais Wardas apdaužė priešininko nosį, o vėliau pradėjo sėkmingai naudoti smūgį kabliu kaire ranka.

Wardas taip pat sėkmingai kontratakavo, spaudė priešininką ir sugebėdavo atakuoti tada, kada tik panorėdavo, o taip pat panaudoti Frocho agresyvumą prieš jį patį. Trumpai tariant, 27 m. boksininkas iš Ouklendo buvo ne tik geriau pasirengęs, bet ir pajėgesnis.

Tačiau 34 m. Frochui šis pralaimėjimas nebuvo žlugdantis. Po kovos jis prisipažino, kad jam tiesiog pasitaikė prasta naktis, tačiau buvo atviras ir nuoširdus, sakydamas, kad Wardas buvo tiesiog stipresnis. Po abiejų boksininkų interviu su Jimu Gray‘umi, jie apsikeitė vienas su kitų keliais žodžiais.

„Be pykčio,“ – teigė Wardas.

„Jokio pykčio,“ – atsakė Frochas. „Tu laimėjai kovą. Viskas paprasta.“

Abu boksininkai parodė aukštą klasę ir tarpusavio pagarbą, atliko darbą ringe ir sugebėjo tiek laimėti, tiek pralaimėti garbingai.

Kalbant apie ateitį, Wardas prisipažino, jog norėtų pailsėti (jis netgi teigė, jog nusipelnė ilgo poilsio), o Frochas sakė, jog norėtų susikauti su Wardu dar kartą tuomet, kai pasitreniruos ir ištaisys savo klaidas. Jis taip pat minėjo, kad yra susidomėjęs dar keliais dvikovų variantais. Lucianas Bute šiame kontekste minimas nebuvo, nors Wardo ir Bute akistata 76,2 kg svorio divizijoje yra neginčijamai laukiamiausia.

Po dviejų iš dalies kankinančių, iš dalies absurdiškų ir iš dalies žavių Super Šešetuko trukmės metų, turnyras pagaliau baigėsi. O nugalėtoju tapo boksininkas, kuris dar 2009 m. lapkričio mėn. atvėrė akis Mikkeliui Kessleriui. Andre Wardas pademonstravo aukščiausią antrojo vidutinio svorio divizijos klasę.

Leave a Comment