Boksas

Andre Wardas – Carlas Frochas: kova dėl vietos bokso žvaigždyne

Spread the love

Likus savaitei iki šv. Kalėdų Atlantic City mieste Boardwalk halėje įvyks ilgai laukta turnyro „ Super six world boxing classic“ kulminacija – finalinis susirėmimas tarp amerikiečio Andre „S.O.G.“ Wardo (24-0, 13 KO’s) ir brito Carlo „The Cobra“ Frocho (28-1, 20 KO’s). Ši dvikova super-vidutinio svorio divizione (iki 76,2 kg), ko gero, yra reikšmingiausia nuo Calzaghe-Kesslerio dvikovos 2007 metais, kadangi spręsis net 4 titulų likimas iškart: Wardo WBA, Frocho WBC, šešetuko turnyro nugalėtojo ir žurnalo “The Ring“.

Nugalėtojas, be abejonės, būtų vadinamas geriausiu boksininku divizione ir apskritai vienu geriausiu P4P reitinguose. Wardui arba Frochui gali atitekti šansas susikauti su rumunu IBF titulo turėtoju Lucianu Bute. Ši superdvikova drąsiai galėtų nuspręsti, kuris gali tapti P4P karaliumi ateityje ir pakeisti Pacquiao su Mayweatheriu. Pirmiausia, Wardas, Frochas arba Bute būtų super-vidutinio svorio absoliutus čempionas, antra vienas iš jų turėtų šansą susirungti su kitais pavojingais diviziono boksininkais: su WBO čempionu Robertu Stieglitzu, Mikkeliu Kessleriu, broliais Dirrelliais, D. Britanijos čempionu George‘u Groovesu ar Europos čempionu Jamesu DeGale‘u. Talento šiame divizione tikrai netrūksta ir pergalės prieš stiprius varžovus įtvirtintų vieno ar kito boksininko statusą P4P reitinguose.

Yra dar vienas variantas – tai kovos su geriausiais pussunkio svorio klasės (iki 79,4 kg) boksininkais : Chadu Dawsonu, Jeanu Pascaliu ir Travorisu Cloudu. Bernardas Hopkinsas anksčiau ar vėliau turėtų baigti profesionalo karjerą (planuoja kautis dar dukart). Galima sakyti tik tai, jog, ko gero, vienos iš didžiausių ateities bokso kovų nusimato super- vidutinio ir pussunkio svorio kategorijose.

Vis dėl to, kalbant apie dabartį reikėtų plačiau pakalbėti apie abiejų finalininkų nueitą kelią turnyre bei reiktų pažvelgti iš arčiau ir į pačią abiejų dvikovą.

Grupės etapas. Carlas Frochas – Andre Dirrellis 2009 Spalio 17 diena, Nottinghamas, Anglija. Pirmoji WBC čempiono Carlo Frocho dvikova vyko jo teritorijoje prieš tuomet dar neįveiktą amerikietį Andre Dirrellį . Atkakli dvikova truko visus dvylika raundų, o teisėjų balsai išsiskyrė: 114-113 už Dirrellį, 115-112 už Frochą ir taip pat 115-112 už Frochą. Vis dėl to, kalbant apie taškų skaičiavimą šie rezultatai ne itin atspindi kovos eigą. Pirmus 4 iš 5 raundų, ko gero, laimėjo Dirrellis, 6, 7 raundai priklausė labiau Frochui, 10 raundas lygiosios – 9-9, 11 raundas priklauso Dirrelliui. 8,9, 12 raundai buvo itin lygūs ir čia galima dėti klaustuką. Suskaičiavus visus vidurkius pergalė atitenktų A. Dirrelliui – 115-113. Frochas galėjo laimėti rezultatu tik 114-113, laimėdamas minėtus abejotinus 8,9 ir 12 raundus. Klausite kodėl tokie skaičiai?

Kovos pradžioje (1-5 raundai) vyko labiau taktinė ir techniška dvikova, kuri buvo parankesnė Dirrelliui: jis puikiai judėjo po ringą, rengė kontraatakas, vertė varžovą nepataikyti, užpuldavo staigiais spurtais ir kas svarbiausia laikydavo tolimą distanciją. Labiau įpusėjus kovai (6-7 raundai) amerikietis kiek pavargo, o Frochas labiau sumažino distanciją ir pradėjo efektyviau pulti pritaikydamas šiurkščią taktiką. Dirrellis ėmėsi apsikabinėti ir stumti Frochą link virvių, klupti ir kone apeliuoti į teisėją už ne itin leistinus Frocho smūgius. Frochui buvo nė motais – jis vėlėsi į atvirą kovą, ėmė labiau gaudyti Dirrellį,smūgiavo pastarąjį apsikabinus. 8-9 raundai buvo itin lygūs, o 10 iš Dirrellio buvo atimtas taškas už klinčus, vis dėl to, jis raundą baigė sėkmingiau. 11 raundas aiškiai priklauso Dirrelliui, kuris pademonstravo širdį, drąsą ir gražią techniką. 12 raundas taip pat buvo itin lygus. Galbūt Carlas Frochas iš tiesų mano, jog jis laimėjo šią kovą, tačiau šis gan tiesmukas ir menkokas pasirodymas jo pergalių reziumė tikrai nepuošia.

Grupės etapas. Carlas Frochas – Mikkelis Kessleris 2010 Balandžio 24 diena, Herningas, Danija. Carlui Frochui tai buvo pirmasis jo pralaimėjimas profesionalioje karjeroje, jis neteko WBC titulo. Po dvylikos raundų kovos teisėjų rezultatai buvo danų vikingų kario pusėję: 117-111, 115-113, 116-112. Galima neabejotinai sutikti su dviem paskutiniais teisėjų rezultatais. Pirmuosius 4-5 raundus boksininkai kovėsi gan lygiai ir pasidalijo raundus. Nuo 6 iki 9 raundo Kessleris pakankamai akivaizdžiai dominavo ringe. 10,11 priklausė britui, o kovą įspūdingame 12 raunde geriau užbaigė Kessleris. Ką galima pasakyti apie šią kovą? Kessleris didžiąją kovos dalį spaudė britą po ringą, užpuldavo greitomis kombinacijomis ar pavieniais stipriais smūgiais, taip pat Kessleris nebuvo beatodairiškas puldamas, jis laiku nutraukdavo atakas ir sumaniai judėdavo po ringą, atsitraukdavo po atakų.

Frochas buvo lėtesnis tiek judėdamas, tiek smūgiuodamas, jis dažnai laikydavo rankas nuleistas, vis atsitraukinėdavo bei rečiau kontraatakuodavo. Frochas nėra boksininkas, kuris smūgiuoja greitomis kombinacijomis, jo smūgių sparta taip pat nebuvo aukšta. Ką jis bandė daugiausiai daryti tai naudoti džiabą ir stiprius neretai gan plačius smūgius. Frochui ėmė labiau sektis, kai Kessleris kiek pavargo, tuomet jis pradėjo daugiau smūgiuoti ir velti daną į apsikeitimus, atviresnę kovą.

Grupės etapas. Carlas Frochas – Arthuras Abrahamas 2010 Lapkričio 27 diena, Helsinkis, Suomija. Ši dvikova vyko dėl vakancinio WBC titulo, kadangi dėl akies traumos Mikkelis Kessleris turėjo pasitraukti iš turnyro. Tai buvo pati lengviausia brito pergalė turnyre, jis praktiškai laimėjo aiškiai visus 12 raundų. Iš tokio pasirodymo galima sakyti, jog Frochas buvo gerai pasirengęs fiziškai, nes visus raundus išlaikė gan aukštą tempą: jis nemažai judėjo po ringą, smūgiavo mišrias kombinacijas, daug smūgiavo džiabų, taip neprisileisdamas Abrahamo arčiau. Abrahamas yra vienas stipriausių smūgiuotojų divizione, tačiau techniškai jis bene nusileido kiekvienam varžovui šešetuko turnyre. Be to, armėnų kilmės boksininkas mažai smūgiuoja, jis dažniausiai smogia sukoncentruotus sprogstamus ir greitus smūgius, tačiau toje kovoje jis dažniausiai gėrė varžovo smūgius užsidaręs aukštoje gynyboje ir beveik nekontraatakavo. Keletą kartų Abrahamas bandė pagauti smūgiais Frochą, tačiau pastarasis puikiai kontroliavo ringo plotą ir turėjo lengvesnes kojas.

Pusfinalis. Carlas Frochas – Glenas Johnsonas 2011 Birželio 4 diena, Atlantic City‘is, JAV. Tai buvo dar viena dvikova trukusi visus 12 raundų. Teisėjų daugumos nuomone kovą laimėjo ir apgynė čempiono titulą Frochas : 114-114, 117-111, 116-112. Labiausiai galima sutikti su antrojo teisėjo taškų suma, kadangi Carlas Frochas iš tiesų kovojo gražią kovą. Jis judėjo ir smūgiavo, naudojo džiabą. Buvo ir sėkmingų Johnsono atakų, ypač dešine ranka, juolab, jog britas dažnai laiko kairę ranką nuleidęs ties liemeniu, tačiau britas atsakydavo visa kruša smūgių ir pasitraukdavo iš horizonto varžovui. Stilistiškai ir fiziškai Frochas puikiai išnaudojo savo privalumus. Amerikietis stengėsi spausti britą judėdamas tiesiomis linijomis, priartėti ir kovoti artimoje kovoje, tačiau Frochas daug smūgiavo kombinacijų ir laikė distanciją, kontraatakavo, o jo smakras atlaikė Johnsono nedažnas atakas. Galima sakyti, jog Johnsonas būdavo tisiogiai prieš britą, o šis jį laikė smūgių smaigalyje. Frochas nuo kovos su Kessleriu pagerino savo fizinę formą ir beveik nesmūgiavo plačių kairės smūgių, naudodavo ir smūgį iš apačios.

Grupės etapas. Andre Wardas – Mikkelis Kessleris 2009 Lapkričio 21 diena, Oaklandas, JAV. Ši kova vyko dėl Kesslerio WBA čempiono titulo. Dvikova pasibaigė po 11 raundų, kuomet ringo daktaras nepatarė tęsti kovos Mikkeliui Kessleriui dėl prakirstų antakių. Techniniu sprendimu suskaičiavus teisėjų balsus kovą laimėjo Andre Wardas – jis tapo naujuoju čempionu. Amerikietis praktiškai visą kovą dominavo. Jis trikdė varžovą ir taip neleido šiam įgauti savojo ritmo. Kontraatakos, greiti ir aštrūs džiabai, greiti spurtai, o taip pat agresyvus darbas klinčuose į korpusą, nuolatiniai susikabinimai nutraukiantys atakas. Wardas pasitikdavo dešiniu smūgiu savo varžovą ir mobiliai judėdavo, smūgiuodavo iš karto po klinčų. Žodžiu Wardas buvo aktyvus ir kiek šiurkštokas atsižvelgiant ir į kelis susidūrimus galva, kurie atrodė gan tyčiniai, nes prieidavo prie varžovo ne smūgiais, o galva su viršugalviu. Wardas taip pat neretai priversdavo trauktis Kesslerį, kas šia. nėra patogi situacija.

Grupės etapas. Andre Wardas – Allanas Greenas 2010 Birželio 19 diena, Oaklandas, JAV. Šią kovą nesunkiai po 12 raundų laimėjo Andre Wardas. Allanas Greenas išties pasirodė vangokas ir Wardas tuo pasinaudojo kaudamasis artimoje kovoje, prispausadamas šį prie virvių ir grumdamasis klinčuose – Greenas retai galėdavo atsikvėpti. Tiesa, kaip minėjo pats boksininkas po kovos jis jautėsi silpnas ir pavargęs dėl trijų iš eilės treniruočių stovyklų, svorio metimo ir nesureguliuotos dietos. Greenas buvo statiškas ringe, mažai smūgiavo, mažai atliko džiabų, kombinacijų ir leisdavo Wardui pirmam atakuoti ir sumažinti distanciją.

Pusfinalis. Andre Wardas – Arthuras Abrahamas 2011 Gegužės 14 diena, Carsonas, JAV. Ši dvikova buvo panaši į kovą, kai Abrahamas kovėsi su Frochu, tik skirtumas tas, jog jis ringe buvo kiek aktyvesnis puolime ir sugebėjo laimėti 2-3 raundus, bet tai viskas ką jis pešė. Abrahamas buvo pataikęs kelis stiprius smūgius pradžioje, bet visgi jį techniškai apžaidė Wardas, kuris kontroliavo ringą, smogė kombinacijas ir džiabą. Wardas žinojo, jog Abrahamas pavojingas smūgiuotojas ir itin stiprus, todėl nesirengė kautis artimoje distancijoje, tačiau žinojo, jog šis beveik nekontraatakuoja ir geria smūgius, juda tiesiomis linijomis ir nejudina galvos. Abrahamas buvo tiesiog persekiojantis taikinys, jis pavargo po 6 raundų, kuriuose bandė spurtais užpulti Wardą, atsakyti į jo puolimą, tačiau tai nedavė vaisių. Wardas akivaizdu besibaigiant kovai norėjo nokautuoti Abrahamą, tačiau galima sakyti, jog amerikietis neturi didelės nokautojančios galios divizione ir turnyre.

Finalas. Andre Wardas – Carlas Frochas Atlantic city‘is, JAV. Ką gi finale susitiks du gana techniški, universalūs boksininkai, ką būtų galima išskirti? Frochas, be abejo, turi stipresnį smūgį, kietą smakrą, yra atkaklus, turi puikią sportinę formą, mėgsta laikyti distanciją ir atakuoti. Frochas gali judėti po ringą, ne tik stovėti prieš varžovą ir atsitraukinėti atgal, tačiau jis laiko kairę ranką žemai ir gan sužeidžiamas į korpusą. Visgi britas nevengia įsitraukti į atvirą kovą. Wardas yra klasikinis boksininkas, kuris gali pritaikyti taktiką, kuri atitinka jo fizinius duomenis ir įgūdžius ir taip pat varžovo parametrus. Jis turi greitas rankas , taip pat dinamiškai juda, puikus džiaberis, gali kautis tolimesnėje ir artimesnėje distancijose, nevengia įvelti varžovą į šiurkščias kovas, gali keisti stovėsenas. Vis dėl to, jo smūgiai nėra itin pavojingi, tad jis turi smogti kombinacijomis.

Kaip gali klostytsis kova? Gali būti, jog Frochas sieks atkirsti Wardui išėjimus, prispausti ir bombarduoti negailestingai tolimais smūgiais, jis gali nekreipti didelio dėmesio į Wardo bandymus atsakyti smūgiais. Wardas tokiu atveju turėtų pritaikyti aukštą tempą – daug judėti, pasitikinėti varžovą smūgiais, siekti kontraatakų, nutraukinėti atakas apsikabinimais ir lamdyti šonus. Jei kova vyktų ringo viduryje,ko gero, išryškėtų amerikiečio greičio pranašumas, kur jis galėtų daug ką nuveikti. Ar amerikietis siektų panaikinti brito ilgų rankų pranašumą? Sunku pasakyti, Wardas dažnai prieina prie varžovo žemai pasilengdamas, o Frochas gali pritaikyti smūgį iš apačios ir pats drąsiai pultų. Wardui tai daryti ringo viduryje ,ko gero, daryti būtų nenaudinga, tačiau esant netoli virvių imti ir prispausti varžovą galimas variantas. Džiabas taip pat gali vaidinti svarbų vaidmenį abiem – tas kuris sugebės jį pritaikyti gali kontroliuoti kovą.

Kas laimės? Wardas, ko gero, sieks neleisti įsivažiuoti Frochui ir apriboti jo galimybes. Jei amerikietis visą kovą nebėgs, bet bus aktyvus ringe ir trikdys Frochą – jis turėtų laimėti po finalinio gongo.

Leave a Comment