Boksas

A. Zinkovskij ir M. Korolkovas – per žingsnį nuo Europos jaunių bokso čempionato medalių

Spread the love

Anapoje (Rusija) tęsiasi Europos jaunių (iki 16 metų) bokso čempionatas, kuriame startavo 254 atletai iš 33 šalių. Antrąją pergalę pirmenybėse išplėšė Artūras Zinkovskij (50 kg, 17 dalyvių), kuris 3:0 nepaliko jokių vilčių azerbaidžaniečiui Sarxanui Aliyevui. Trečiadienį, kovoje dėl medalio,lietuvis susitiks su Martinu Virbanu iš Vengrijos.

Dėl mažiausiai bronzos medalio kovos ir sunkiasvoris Marekas Korolkovas (+80 kg, 13 dalyvių). Vilnietis pirmadienį susitiks su Azerbaidžano bokso mokyklos auklėtiniu Mahammadu Abdullayevu.

Sekmadienį nesėkmes patyrė trys Lietuvos rinktinės nariai. Kaunietis Gilvinas Lukošiūnas (57 kg, 24 dalyviai) 0:3 pralaimėjo Gevorgui Arutyunyanui iš Armėnijos, Alytaus bokso klubo auklėtinis Mantas Auryla (63 kg, 22 dalyviai) 0:3 nusileido azerbaidžaniečiui Parvizui Guliyevui, o pasvalietis Saimonas Banys (66 kg, 22 dalyviai) 0:3 neprilygo Bulutcanui Sahinui iš Turkijos.

Pirmadienį į ringą žengs dar keturių lietuvių desantas. Marijampolietis Mantas Morkūnas (46 kg, 14 dalyvių) stos į kovą prieš baltarusį Yauhenį Karmilchyką, šilutiškis Vytautas Balsys (70 kg, 19 dalyvių) kovos pries Aleksandrą Dmitryenko iš Ukrainos ir Robertas Jokulys (80 kg, 18 dalyvių) pirštines surems su italu Salvatore Scala.

Du Lietuvos komandos atletai burtų keliu pateko tiesiai į aštunfinalį ir kovos antradienį. Marijampolės kovotojas Gustas Giraitis dėl vietos ketvirtfinalyje stengsis palaužti italą Mateo Perrerą, o jonaviškis Alanas Plavko susikaus su Florinu Schiopu iš Rumunijos.

Kiek anksčiau pralaimėjimą patyrė ir iš varžybų iškrito alytiškis Airijus Vitlipas (60 kg, 22 dalyviai).

Lietuvos rinktinę lydi treneriai Vincas Murauskas, Sergejus Golubevas ir Vidas Bičiulaitis. Čempionate teisėjauja tarptautinės kategorijos teisėjas Gintaras Šniukšta.

Leave a Comment