Boksas

A. Zinkovskij ir M. Karolkovas pergalingai startavo Europos jaunių bokso čempionate Rusijoje

Spread the love

Anapoje (Rusija) prasidėjo Europos jaunių (iki 16 metų) bokso čempionatas, kuriame tarp 254-ių atletų iš 33-ių šalių yra ir net vienuolika Lietuvos atstovų. Pergalingai pirmenybės pradėjo kėdainietis Artūras Zinkovskij ir Marekas Korolkovas iš Vilniaus.

Svorio kategorijos iki 50 kg (17 dalyvių) šešioliktfinalyje A. Zinkovskij 2:1 nugalėjo Armaną Antonyaną iš Armėnijos ir sekmadienį aštuntfinalyje susitiks su azerbaidžaniečiu Sarxanu Aliyevu.

M. Korolkovas svorio kategorijos virš 80 kg (13 dalyvių) aštuntfinalyje 3:0 įveikė bendraamžį iš Moldovos Ioną Comaną ir pirmadienį ketvirtfinalyje susitiks su Azerbaidžano bokso mokyklos auklėtiniu Mahammadu Abdullayevu.

Pralaimėjimą pirmąją varžybų dieną patyrė alytiškis Airijus Vitlipas (60 kg, 22 dalyviai), kuris 0:3 neprilygo kaimyninės Estijos kovotojui Vladui Romanjukui.

Sekmadienį į didįjį ringą kops dar trys Lietuvos rinktinės nariai. Kaunietis Gilvinas Lukošiūnas (57 kg, 24 dalyviai) susigrums su Gevorgu Arutyunyanu iš Armėnijos, Alytaus bokso klubo auklėtinis Mantas Auryla (63 kg, 22 dalyviai) kausis prieš azerbaidžanietį Parvizą Guliyevą, o pasvalietis Saimonas Banys (66 kg, 22 dalyviai) jėgas išmėgins su Bulutcanu Sahinu iš Turkijos.

Trijų lietuvių desantas savo pasirodymą čempionate pradės pirmadienį. Marijampolietis Mantas Morkūnas (46 kg, 14 dalyvių) stos į kovą prieš baltarusį Yauhenį Karmilchyką, šilutiškis Vytautas Balsys (70 kg, 19 dalyvių) kovos prieš Aleksandrą Dmitryenko iš Ukrainos bei Robertas Jokulys (80 kg, 18 dalyvių) pirštines surems su italu Salvatore Scala.

Dar du lietuviai burtų keliu pateko tiesiai į aštunfinalį ir kovos antradienį. Marijampolės kovotojas Gustas Giraitis dėl vietos ketvirtfinalyje stengsis palaužti italą Mateo Perrerą, o jonaviškis Alanas Plavko susikaus su Florinu Schiopu iš Rumunijos.

Lietuvos rinktinę lydi treneriai Vincas Murauskas, Sergejus Golubevas ir Vidas Bičiulaitis. Čempionate teisėjauja tarptautinės kategorijos

Leave a Comment