Boksas

A. Abrahamas iškovojo WBO titulą (video)

Spread the love

Berlyno O2 World arenoje Vokietijoje Arthuras Abrahamas (35-3, 27 nokautai) po dvylikos raundų atkaklios dvikovos vienbalsiu teisėjų sprendimu pelnė pergalę prieš Robertą Stieglitzą (42-3, 23 nokautai) ir iškovojo WBO antrojo vidutinio svorio kategorijos čempiono titulą. Šios pergalės dėka Abrahamas tapo dviejų divizijų čempionu. Teisėjų balsavimas buvo toks: 116-112, 116-112 ir 115-113. 31 m. Stieglitzas savo titulą, kurį beveik prieš tris metus iškovojo prieš dabartinį WBA čempioną Karoly Balzsay, bandė apginti jau septintąjį kartą.

Iš Rusijos kilęs Stieglitzas titulą yra apgynęs kovose prieš keletą stiprių boksininkų, įskaitant Enrique Ornelasą, Eduardą Gutknechtą ir Khoreną Gevorą, tačiau nei vienas iš jų ilgaamžiškumu, čempioniška patirtimi ir boksavimosi kokybe neprilygsta 32 m. Abrahamui.

Nepaisant to, nors jis ir nebuvo laikomas favoritu pirmą kartą per pastaruosius tris metus, čempionas įrodė, kad jo antros vietos „Ring magazine“ reitinguose statusas (armėnų kilmės boksininkas tame reitinge užima aštuntą vietą) buvo užtarnautas pelnytai. Jis privertė Abrahamą atiduoti visas jėgas.

Stieglitzas kovos pradžioje atrodė susijaudinęs ir leido Abrahamui išlikti ramiam bei susikaupusiam net ir aktyvaus puolimo metu. Arhuras ramiai gynėsi nuo priešininko atakų naudodamasis savo kieta kaip šarvai gynyba bei retkarčiais sudrebindavo titulą apginti bandantį čempioną galingais smūgiais dešine ranka. Antras raundas buvo apylygis: Stieglitzas išliko aktyvesnis, tačiau Abrahamas pataikė daugiau pavojingesnių smūgių už savo priešininką. Vis dėlto, sekančiame raunde Stieglitzo smūgiai tapo labiau geliantys ir privertė Abrahamą šiek tiek sunerimti.

Jausdamas, kad kova krypsta ne jam palankia linkme, Abrahamas ketvirtame raunde tapo agresyvesnis. Jis pradėjo smūgiuoti dažniau, o jo smūgiai išlaikė tokią pačią triuškinančią jėgą. Stieglitzas bandė neleisti priešininkui pernelyg įsijausti, tačiau boksininkas atrodė per daug silpnas, kad atlaikytų tokią Abrahamo jėgą. WBO pirmu ir WBA antru reitinguose laikomas armėnas dominavo ir penktame bei šeštame raunduose, paskutiniame kurių Stieglitzas turėjo gerokai pasistengti, kad netektų išsitiesti ant ringo grindinio.

Septintame raunde Stieglitzas vis dėlto sugebėjo perimti iniciatyvą ir tapo agresyvesnis. Abiejų boksininkų smūgių struktūra išliko labai panaši – pora džiabų, po kurių sekdavo galingas smūgis dešine renka arba pora smūgių kabliu, kurių daugumą priešininkas atremdavo, tačiau dalis tos didžiulės jėgos pasijausdavo net ir ginantis. Abrahamas vėl suaktyvėjo aštuntame bei devintame raunduose ir pelnė labai reikalingus taškus. Abu boksininkai kovojo iš visos širdies, su emocijomis ir net kelis kartus buvo įspėti arbitro Joe Cortezo.

Paskutiniuose raunduose čempionas pademonstravo ypatingą ryžtą, stengdamasis pranašesnio aktyvumo ir pergalės troškimo dėka atstatyti kovos pradžioje prarastus taškus. Jis kovojo nepaisydamas greitai tinstančios dešinės akies ir kraujuojančios žaizdos prie dešinės akies bei neleido sau atsidurti tokioje padėtyje, kurioje Abrahamas galėtų išnaudoti didžiulę savo jėgą. Pastarasis taip pat stengėsi, tačiau tarpai tarp jo smūgių darėsi vis didesni.

Leave a Comment